Pilotinis projektas – mero bendražygės vadovaujamoje gimnazijoje (4)

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-03-13

Uostamiesčio savivaldybė skelbia, jog atlieka Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos kapitalinį remontą norinčių atlikti bendrovių pasiūlymų vertinimą. Darbus, jei bus pasirašyta sutartis su konkurso laimėtoju, numatoma pabaigti 2025 m. antrąjį ketvirtį.

Palmiros Mart nuotr.

 

„Kapitalinį remontą, kuris vyks šioje Klaipėdos gimnazijoje, galima vadinti pilotiniu projektu. Tradiciškai kasmet miesto švietimo įstaigoms skiriamos lėšos kuriam nors skauduliui „išgydyti“. Sutvarkius problemą, po metų mokyklos bei darželiai kreipiasi dėl kitos, ir taip – metai iš metų. Bandome keisti nusistovėjusią praktiką, siekdami, kad įstaigos, kuriose tų problemų yra daug, o infrastruktūra – ypač prasta, būtų tvarkomos iš esmės, kompleksiškai. Juk jei pakeiti šilumos punktą, bet leidi šilumai išeiti pro kiaurus langus, jokio efekto iš tokio sumanymo nesulauksi – reikia spręsti visą grandinę. Planas – kasmet atrinkti po kelias tokias įstaigas ir jas sutvarkyti iš esmės. Tikiu, kad toks remontas bus išties naudingas“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Hermano Zudermano gimnazijos pastato kapitalinis remontas bus vykdomas pagal UAB „Synergy Solutions“ parengtą techninį projektą. Pagal jį numatyta: pakeisti vidaus vandentiekio bei nuotekų tinklus, demontuoti seną šildymo sistemą ir vietoj jos įrengti naują, perkloti lauko nuotekų šalinimo tinklus, drenažą, įrengti riebalų gaudyklę, įrengti mechaninį vėdinimą sporto ir aktų salėse, virtuvėje, kompiuterių klasėje ir technologijų kabinetuose (nauji vėdinimo įrenginiai numatomi ant stogo), apšiltinti stogą ir fasadus. Taip pat numatyta pakeisti/atnaujinti elektros instaliaciją centrinėje gimnazijos pastato dalyje, pakeisti langus, visame pastate įrengti žaibosaugą, evakuacinį apšvietimą.

Vidaus darbus planuojama pradėti mokslo metų pabaigoje – gegužę arba birželį, juos baigti tikimasi iki rugsėjo 30 d. Techniniame projekte taip pat numatyta, kad jie turės būti atliekami nenutraukiant pastato eksploatacijos – planuojama ir remontą, ir ugdymo procesą vykdyti kartu.

„Yra nuspręsta, kad jei remonto darbai užsitęstų ar trukdytų mokymosi procesui, vaikams pamokos galėtų būtų vykdomos nuotoliniu būdu. Apie remonto darbų eigą, kad nenukentėtų vykdomų pamokų kokybė, ne kartą buvo tartasi su mokyklos direktore“, – sako A. Vaitkus.

Šios mokyklos direktorė Jolita Andrijauskienė praėjusiuose savivaldos rinkimuose kandidatavo į miesto Tarybą su mero politiniu komitetu „Ištikimi Klaipėdai”, yra viena iš 29-erių narių, dalyvavusių steigiamajame jo susirinkime.

Ji po reitingavimo buvo nusileidusi iš antros į trečią vietą. Mandato moteris teigė atsisakiusi dėl nutikusios nelaimės.

INFORMACIJA

Anot savivaldybės, 2024-2026 m. numatoma atnaujinti ir kitų uostamiesčio švietimo įstaigų –„Saulėtekio“ progimnazijos, Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, „Gilijos“ pradinės mokyklos, „Pajūrio“ progimnazijos ir kitų įstaigų, kurių pastatų būklė yra ypač prasta, infrastruktūrą. Miesto planuose – „Gilijos“ pradinės mokyklos ir „Aukuro“ gimnazijos sporto aikštynų atnaujinimas bei Karalienės Luizės jaunimo centro pastato Puodžių g. remonto techninio projekto parengimas. Visi šie darbai yra numatyti Strateginiame miesto plane.

Žymos: | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Pilotinis projektas – mero bendražygės vadovaujamoje gimnazijoje”: 4

 1. Ele parašė:

  Jeigu remonto reikėjo tai vadinasi gerai, kad sutvarkys, koks skirtumas, kad kažkas kažką pažįsta.

 2. Kas sakė, kad meras Vaitus nesilaiko savo rinkiminių pažadų ? Saviems.

  • Kiek savų ... parašė:

   savivaldybės, 2024-2026 m. numatoma atnaujinti ir kitų uostamiesčio švietimo įstaigų –„Saulėtekio“ progimnazijos, Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos, „Gilijos“ pradinės mokyklos, „Pajūrio“ progimnazijos ir kitų įstaigų, kurių pastatų būklė yra ypač prasta, infrastruktūrą. Miesto planuose – „Gilijos“ pradinės mokyklos ir „Aukuro“ gimnazijos sporto aikštynų atnaujinimas bei Karalienės Luizės jaunimo centro pastato Puodžių g. remonto techninio projekto parengimas. Visi šie darbai yra numatyti Strateginiame miesto plane.

  • ak parašė:

   Ačiū, kad,, paaiškinot” kam naudinga Zudermano gimnazijos remontas, o aš jau pagalvojau, kad apsidžiaugs gimnazijos pedagogai ir moksleiviai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Linai Šukytei-Korsakei meras valdžios nepatikėjo*

Taip jau nutiko, kad prezidento inauguracijos proga penktadienį Klaipėdos valdžios viršūnėje liko vieniša vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Tai praktiškai miestas liko ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Ką meras skatina už „už asmeninį išskirtinį indėlį“?*

Pirmąjį šių metų ketvirtį 171 Klaipėdos savivaldybės darbuotojas buvo paskatintas „įvertinus veiklą, kaip viršijančią lūkesčius”, o antrąjį ketvirtį tokių apdovanojimų vertų ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Spyglys

Meras mokosi iš Džo Baideno*

„Klaipėda galbūt tapo geru miestu, didmiesčiu visai Lietuvai, kad šioj srity Lietuvoj praktiškai nevaldant potvynių yra labai rimtos problemos, nes ...
2024-07-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This