Vandenilio gamykla Klaipėdoje gali pradėti veikti jau kitais metais (62)

Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-03-14

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė konkursą dėl „Žaliųjų degalų (vandenilio) gamybos plėtros Klaipėdos uoste“ įrangos, įskaitant jos sumontavimą ir paleidimą, pirkimo. Gamyklos statybos rangovas galės rinktis tikslią jos vietą – sklypus Nemuno g. 8A (buvusioje Laivų eismo tarnybos teritorijoje) arba Nemuno g. 40 (direkcijos laivyno bazėje)

Gamyklos įranga turi būti sumontuota, įdiegta, ištestuota ir paleista tinkamai veikti per 16 mėnesių nuo sutarties su būsimu rangovu pasirašymo datos.

Klaipėdos uoste bus gaminamos vandenilio dujos, skirtos degalams vietoje papildyti. Gamybos pajėgumas – ne mažiau kaip 531 kg/24 h. Vandenilio gamybai bus naudojama elektra iš atsinaujinančių šaltinių.  

Elektrolizės būdu pagamintas vandenilis turės būti saugomas stacionariose ir (arba) kilnojamose žemo ir (arba) vidutinio slėgio saugyklose. Saugyklų talpa – ne mažesnė kaip 1000 kg ir ne didesnė kaip 1500 kg vandenilio. Jos turi atitikti galiojančius tarptautinius standartus ir visas galiojančias saugos taisykles. Talpyklų slėgiai ir tūriai priklausys nuo tiekėjo pasirinktos įrangos konfigūracijos.

„Perkami įrenginiai turi būti nauji ir efektyvūs, t. y. elektrolizeris, kurio reakcijos laikas nuo įjungimo iki vandenilio gamybos pradžios būtų ne ilgesnis nei 1 min., o konversijos efektyvumo koeficientas ne mažesnis kaip 55 proc. – rašoma paskelbtuose dokumentuose. – Pagamintas vandenilis tenkins laivų, viešojo transporto priemonių ir asmeninių transporto priemonių degalų papildymo poreikius. Vandenilio slėgis turi būti pakankamas, kad būtų galima papildyti degalų atsargas laivams 350 barų slėgiu, viešajam ir sunkiajam transportui 350 barų slėgiu, o privačioms transporto priemonėms 700 barų slėgiu.”

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija anksčiau skelbė, kad planuojamo uoste įrengti elektrolizerio galingumas sieks iki 2 MW.  Planuojamas vandenilio gamybos pajėgumas – apie 530 tūkst. m3 2025-aisiais, palaipsniui jis būtų didinamas iki 1,4 mln. m3 2030 metais.

Dėl galimos vandenilio gamyklos statybos pastaruoju metu didžiulės aistros verda Darbėnuose, Kretingos rajone, o uostamiestyje dėl tokio direkcijos projekto pasipriešinimo negirdėti.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (62):

Atsakymai į “Vandenilio gamykla Klaipėdoje gali pradėti veikti jau kitais metais”: 62

 1. Gal UŽTENKA šitos TOKSIŠKOS saviveiklos KLP parašė:

  Visokie Independence SDG, PET, GRIGEO, toksiški, taršūs IR pavojingi aplinkai, žmonių sveikatai Uosto Krovos terminalai… Dar ir mirtiną vandenilio / Chemijos monstrą pasistatydino pas save, kad tik ta išprotėjusi KLP su savo patologiška OBSESIJA būti tarp kaimynų, O gal ir PASAULYJE , -IAUSIA didžiausia, svarbiausia, daugiausia pelno darančia … Žo, žymiausia BET kokiomis priemonėmis ir netgi SAVINAIKOS kaina!!! Kad tik importinių verslų parazitai pasirinktų KLP – už tokią ” garbę” mielai imasi draskyti , tetšti, alinti savo žemę gyventi Nuodingame chemijos tvane!! Kad tik kokie nors lervos užsieniečiai ‘darytų’ pas juos „verslą”, O tiksliau – mus VISUS pa.darytų !!

 2. Sveikintina. parašė:

  Puiku. Tai pažanga tik kremliniai kelia triukšmus ir visaip trukdo atsinaujinančių energetinių išteklių gamybai. Pvz. valdant socialdemokratams buvo štilis sienų apsaugoje ir energetikos sektoriuje. Karbauskiniai irgi tik komisija steigė ir trukdė pažangai.
  Viena svarbu ,kad statyba būtų kokybiška be „atkatų”

 3. Vat taip pastatys kaip viska stato parašė:

  ////www.atviraklaipeda.lt/2024/03/18/nuciuoze-ne-tik-slaitai-sudulejo-ir-pozemines-komunikacijos/

  • Klaus parašė:

   Klaipėdiečiai , išskyrus kelis visuomenininkus, neprotestuoja nei dėl triukšmo, nei dėl teršalų, tai ir šįsyk tylės

 4. Klaipėdos universiteto mokslininkai rekomendavo ? Negaliu patikėti ? ! parašė:

  Yra tikslus straipsnis ” Dėl vandenilio projekto – galvosūkiai ” 2024 -02-11 Klaipėda diena . Kaip valstybės valdomas AB ruošiasi statyboms . Tame straipsnyje rašoma _______Tikinama, kad pereiti prie vandenilio ir kitų alternatyvių degalų rūšių Klaipėdos uostui rekomendavę Klaipėdos universiteto mokslininkai. _______P.S. AR TIKRAI KLAIPĖDOS UNIVERSITETO ( rektorius konservatorius Razbadauskas ) yra teikę tokias rekomendacijas ? Ar galiu daryti prielaidą , kad klaipėdiečiams ” kiaulystė ” kišama su konservatoriaus rektoriaus ir mokslininkų žinia ?

 5. Ar gavome nors centą IŠ VALSTYBINIO UOSTO ? parašė:

  Miesto meras Arvydas Vaitkus susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio prašo imtis iniciatyvos, kad būtų pakeisti teisės aktai ir numatytos galimybės dalį uosto dividendų pervesti į miesto biudžetą, pranešė savivaldybė.

  „Didesnis įnašas į miesto biudžetą sudarytų didesnes galimybes ne tik gerinti infrastruktūrą, kuri reikalinga ir miesto, ir uosto reikmėms, bet ir uosto finansinius resursus nukreipti aplinkosaugos ir ekologijos klausimams spręsti, su uosto veikla susijusių transporto srautų poveikiui mieste mažinti, sunkiasvorių transporto priemonių gatvių tvarkymui“, – pranešime sakė A. Vaitkus.

  • VALSTYBĖS ĮMONĖ Klaipėdos jūrų uostas parašė:

   Nuo 2023-iųjų valstybės įmonė Klaipėdos VALSTYBINIO jūrų uosto direkcija tampa akcine bendrove (AB). Klaipėdos uosto generalinis DIREKTORIUS Algis LATAKAS teigia, kad po šios pertvarkos Uosto direkcijos funkcijos išliks tokios pačios, TAČIAU ATSIRAS DAUGIAU lankstumo ir prasiplės veiklos galimybių spektras. ____________P.S . Kažkaip baisu ,nes tarptautinio prizo laimėtojas ” nevykėlių spyglys ” dar ilgai turės darbo …..Taip nieko nežinoti …

 6. Violeta Dociene parašė:

  Didesnio Klaipėdos valdžios nuprotėjimo nebereikia, labai gaila, balsavau už šį merą, kuris nepateisino mūsų lūkesčių.

  • Uostas VALSTYBĖS ! Valstybės valdoma įmonė ! parašė:

   pradėkite mąstyti kas stumia statybas , ogi konservatorių ir liberalų + laisvūnų seimo dauguma ! Aplinkos ministras liberalas klaipėdietis Gentvilas ! ____Klaipėdos VALSTYBINIO JŪRŲ UOSTO direkcija paskelbė konkursą dėl „Žaliųjų degalų (vandenilio) gamybos plėtros Klaipėdos uoste“ įrangos, įskaitant jos sumontavimą ir paleidimą, pirkimo. Gamyklos statybos rangovas galės rinktis tikslią jos vietą – sklypus Nemuno g. 8A (buvusioje Laivų eismo tarnybos teritorijoje) arba Nemuno g. 40 (direkcijos laivyno bazėje).

  • > Violetai , reikėtų domėtis parašė:

   Klaipėdos VALSTYBINIS jūrų uostas – jau nebe valstybės įmonė , o akcine bendrove padarė konservatorių ir liberalių seimas ! Tik kodėl pelningą įmonę verčia AB , panašu todėl , kad d galėtų užsiimti papildoma veikla ! Ir štai – stumia gamyklą ! VALSTYBĖ ! Seimo daugumai ( konservatoriai, liberalai, liberalieji ) visiškai nerūpi klaipėdiečiai ! Nors man seniai aišku , jiems niekada ir nerūpėjo . Nepamirškite per būsimus visus rinkimus balsuoti už konservatorius , liberalius ir laivės partijas . Jie vėl nori valdyti valstybę .

 7. Pasipiktinusi parašė:

  Vandenilio gamykla viduryje miesto? Rimtai? Kada bus piketas? Ateisiu.

 8. Lansbergis pasakė ryt po ryt karas parašė:

  Ar ,,Kelprojektas, darydamas PAV įvertino poveiki aplinkai ir žmonėms karo atvejų. Ne ne vertino. O tas reiškia neatitinka šiandieninems realijoms.

  ,,,Kelprojektas,, projektavimo įmonė abejoju kad apskritai gali daryti PAV

 9. Kl parašė:

  Kodėl gamykla pajūryje? Klaipėda jau turi dujų laivą.
  Klaipėdiečiai, Kodėl neginate Klaipėdos kaip Darbėnų,

 10. Nuomonė parašė:

  Nu Vaitkus „duoda”, gyventojai to nepamirš, nors 100 komentatorių pasamdys. Vatkus vėl aiškins, jog apie tai nieko nežinojo, ten kiti viską derino…

  • Kl parašė:

   Kodėl gamykla pajūryje? Klaipėda jau turi dujų laivą.
   Klaipėdiečiai, Kodėl neginate Klaipėdos kaip Darbėnų,

  • Laima Muižienė parašė:

   Žuvis, pagauta mariose , bus nevalgoma. Žvejai liks be darbo. Aplinka užteršta. Bet kai kas pralobs eilinį kartą.

 11. Vardas parašė:

  Komentaras *

 12. Brone parašė:

  Siaubas kur musu miesto meras su savo svita ziuri I tokius nesamoneingus veiksmus butina stabdyti

 13. Meskis parašė:

  Neliks gelo vandens gerti.Uzters Klaipeda,kaip uzterse Pangonis marias.

 14. Jei Taryba 2022-2023 leido, AAA leido , Klaipėdos Aplinkos apsaugos skyrius leido, tai mano reziume -Visų tarnyb. darbuotojus atleisti iš darbo.
  Nes neatstovauja Klaipėdos gyventojų interesus, o vienas dzeli…leid.. ,,saulutė iš savivaldybės”” rašo visuomenininkai gali sustabdyti valstybinės reikšmės gamykla , KUR GAUTI 7 MLN ir galimai padalinta dalys kam reikia.

 15. Medžių lapus skaičiuoja , o gamyklos ” nemato ” ? Gal todėl, kad uostas valstybinė įmonė, o valstybę valdo liberkonservatorių + liberalų + laisvūnų dauguma ir jie stumia gamyklą ? Neliko jokių aimanuojančių norinčių pasėdėti Donelaičio skvere ant varnų apdergtų suoliukų , jiems gamykla netrukdo ?

  • O apie save parašė:

   Parašyk ,ką tu padariau? Ką žalieji alga gauna? Negauna nei 1 cento. O Klaipėdoje yra Aplinkos apsaugos skyrius ir Kubilienė ir miesto Taryba kurie gauna tūkstančius per menesi. Ir kam atstovauja? O gi uostui.
   Tai pati darumyk , o ne kaltink tuos kurie negauna nei 1 cento.

  • Ar kreipiausi į Klaipėdos Aplinkosaugos skyriu? Jie Ar į Taryba? Ar Rasa Javaitienė? Ar į Aplinkos departamenta? Ar į AAA?
   Jie iš mokesčių mokėtojų gauna tūkstantinės algos. O ką mums padarė? O leido visi ,, vandenilio bom…ba” nes nori gauti milžiniškas algas. Tai kuo kaltinti visuomenininkus kurie negauna nei cento.

   Kaip į galva kvailšoms šauna kaltinti visuomenininkus???

  • :) parašė:

   Supratau , visuomenininkai norėtų gauti eurų , o jau tada ” rūpintusi ” ? 🙂 Tada jie neturėtų vadintis visuomenininkais 🙂 O kodėl turėtų rūpėti tiems kuriems gal visai netrukdo ta gamykla ? Manyčiau čia toks požiūrio klausimas . Valstybės institucijos inicijuoja , jei nežinote .

  • Tai atrašyti ką tu padariau?
   Ką padarė Taryba?
   Ką padarė Aplinkos departamentas?
   Ką padarė AAA?
   IR TU MATOMAI VALSTYBĖS TARNAUJOJA KURI GAUNA ALGA IR NIEKO NEDARĖ.
   NUSTOK KVAILISTĖS RAŠYTI KAD VISUS DARBUS TIRI PADARYTI VISUOMENININKAI UŽ AČIŪ.
   O TU GAUSI ALGA SEDĖSI SAVIVALDOI IR KYŠIUS IŠ UOSTO GAUSI.
   KOKIA GUDRI ,,saulutė” iš savivaldybės, , žaliųjų,, neapkentėja…

  • Atsakymas ” <>. Klaipėdos žalieji rūpinasi ne tik želdiniais, bet ir vandens, oro tarša, triukšmu, nagrinėja PAV, teikia siūlymus ir pan. Beje želdinių išskirti taip jau nereikia, nes viskas tarpusavyje susiję ir oro ir vandens ir dirvožemio tarša. Šiai dienai žalieji yra išsinagrinėję visą schemą, kuri visuomenei yra tiekiama fragmentais. Tie patys Klaipėdos žalieji dalyvavo pikete prie Klaipėdos r. savivaldybės, o kur jūs sėdintys ant sofutės buvote? Matau, kad teks kas mėnesį daryti reportažus apie tai kas nuveikta, nes yra tokių, kurie spjaudosi ugnimi, nes daugiau nieko ir nesugeba. Šiaip gerbiu kritiką, kai ji išsakoma argumentuotai ir toje srityje dirbančio žmogaus, o kalbos be argumentų – tai salotas pardavinėjančių bobučių kalbos.

  • Poniai Liudvikai , parašė:

   Rajono piketuose nedalyvauju , o štai mieste, kiek buvo tiek dalyvavau ir nuo seniai . Taigi ne visi ant sofučių sėdi . Kažkaip tyla dėl Klaipėdos ” fabriko ” . Paskelbkite kur kada ir ateisiu .

 16. Liudvika parašė:

  Man įdomu kaip PAV pražiopsojo visuomenininkai? Viešas pristatymas buvo 2023-10 mėn. pavėluota teikti pastabas dideliam verslininkų džiaugsmui. Jau suplanuota infrastruktūra, bet gyventojams mėtoma fragmentuota informacija ir dar pagardinta menamu rūpesčiu jais.

  • Marius parašė:

   Geras klausimas Liudvika. Galimai visuomenininkai buvo pasamdyti išanksto….
   Welcome to reality….

  • Užmiršket Klaipėdos žaliuosius parašė:

   Niekai o ne žalieji.. Pati pirmininkė isivaizduoja kad čia ne visuomeninė o jos privati organizacija Tik tiek. Parodyk anai kupiūros kampą ir nueis ten kur parodisi

 17. GGG parašė:

  Nenustebsiu jeigu po keletos metu Klaipėdoje pradės trūkti gėlo vandens tinkamo gerti…

 18. Kuris subjaurojo,paskandino, išplikino Rumpiškės kvartala.

  PAV ataskaitoje taip pat teigiama, kalbant apie Nemuno 8A (18 psl.), kad: „Pagal Klaipėdos miesto bendrąjį planą, planuojamos ūkinės veiklos sprendiniai patenka į inžinierinės infrastruktūros funkcinę zoną.

  Planuojamos ūkinės veiklos sprendiniai neprieštarauja Klaipėdos miesto bendrojo plano sprendiniams.“

  Tai yra miesto bendruomenės klaidinimas, nes „inžinierinė infrastruktūra“ gali būti labai skirtinga ir kelia abejonių, kad tokio pavojingumo objektai gali būti jai priskirti

  • VALSTYBĖS ĮMONĖ Klaipėdos jūrų uostas parašė:

   Nuo 2023-iųjų valstybės įmonė Klaipėdos VALSTYBINIO jūrų uosto direkcija tampa akcine bendrove (AB). Klaipėdos uosto generalinis DIREKTORIUS Algis LATAKAS teigia, kad po šios pertvarkos Uosto direkcijos funkcijos išliks tokios pačios, TAČIAU ATSIRAS DAUGIAU lankstumo ir prasiplės veiklos galimybių spektras. ____________P.S . Kažkaip baisu ,nes tarptautinio prizo laimėtojas ” nevykėlių spyglys ” dar ilgai turės darbo …..Taip nieko nežinoti …

 19. Tai yra ypač pavojingas objektas, keliantis grėsmę visai Klaipėdai ir jos žmonių saugumui. Matyt, norima visus reikalus sutvarkyti patyliukais ir padovanoti „vandenilinę bombą“ Klaipėdos žmonėms?

  Tai visiškai neatitinka miesto interesų, tačiau niekas nesiteikė miesto vadovų ir atsakingų institucijų informuoti apie tokius KVJUD ketinimus.

  koks čia vaidmuo tenka savivaldai? Ar tikrai, įgyvendinant tokius visai miesto bendruomenei aktualius projektus, galima taip ciniškai ignoruoti Klaipėdos savivaldybę?

  Iš vakaru ekspreso str.

  • Vaidas parašė:

   Komentaruose vien “žalieji”, bet ne iš žalumo pusės, bet iš neišmanymo pusės. Vien tik sapalionės apie taršą ar vandenilines bombas. Kaip iš medžio iškritę. Ne veltui Klaipėda skaitoma vatnikų miestu

  • To Vaidui parašė:

   Ar atsibudo vainikas pateptas iš 7 mln???
   Vaidas nori vandenilio bombos, o kaip nenorės?

 20. Iš Pav parašė:

  PAV ataskaitoje bandoma prisidengti žalumu, suprask, kad vandenilis yra labai ekologiškas produktas. Bandoma prisidengti kilniais ekologiškais tikslais ir ES prioritetais bei dokumentais.

  PAV Įvade (12 psl.) rašoma: „Viena iš priemonių, mažinti anglies dvideginio, kaip šiltnamio efektą sukeliančių dujų išskyrimą į aplinką, yra vandenilio, kuris gali būti gaminamas visiškai nenaudojant iškastinio kuro, gamybos ir jo naudojimo infrastruktūros plėtra.

  • Gaila klaipedieciu parašė:

   Oho koks baisus planas, ar valdzia nori Klaipeda susprogdinti… Darbenai vistik atstovejo, o klaipedieciams matyt tinka jei niekas piketu nerengia…

  • Nemuno ausra parašė:

   Tai kur tie „Nemuno ausros” veikėjai, kurie mitingavo Darbėnuose? Tai kam jie ten atstovauja, būdami klaipėdiečiais?

 21. Šulcui parašė:

  Šulcai prašau parašyk kada tu paskelbiai kad bus pristatoma šios gamyklos statyba.
  Kada tu viešinai ši pavojinga projektą?

  Kodėl savęs nekaltini?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Uosto direkcija linksmai pasivažinės su „Audi A8“*

Ženkliai sumažėjusi krova vieninteliame Lietuvos jūrų uoste nesumažino jo direkcijos admirolų noro prabangos prekėms: neseniai įsigijo lengvąjį automobilį už 102 900 ...
2024-06-23
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Pradėtas statyti pirmasis Lietuvoje vandeniliu ir elektra varomas laivas

Lietuvos laivybos istorijoje penktadienį įrašytas naujas puslapis. Vakarų Baltijos laivų statykloje oficialiai duotas startas pirmojo šalies istorijoje vandeniliu ir elektra ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This