Planuojami ir mobilieji vandenilio pilstymo punktai (16)

Svarbu, Verslas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-03-23

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė konkursą dėl viešųjų vandenilio pildymo punktų įrengimo Klaipėdos mieste. Sunkiasvoriam ir lengvajam transportui skirti mobilieji punktai rasis Klaipėdoje ir 10 km spinduliu aplink ją.  

„Klaipėdos uoste bus gaminamos vandenilio dujos, skirtos degalams vietoje papildyti. Vandenilio gamybai bus naudojama elektra iš atsinaujinančių šaltinių. Pastatytai vandenilio gamyklai šalia numatoma įrengti stacionarią įpylimo įrangą, skirtą tiekti lengvosioms (M1, N1) ir sunkiosioms transporto priemonėms (N2, N3, M2, M3) atitinkamai 700 bar ir 350 bar slėgiu ir ta pati stotelė turi tiekti vandenilį laivams 350 bar slėgiu ant krantinės (ne didesniu kaip 200 m atstumu nuo gamyklos pagal schemą „A“ arba „B“). Kita įpylimo įranga mobili (bus transportuojama ne didesniu kaip 10 km atstumu nuo Klaipėdos miesto zonos ribos esančiame uoste, įskaitant keleivių terminalus, logistikos centruose bei krovinių terminaluose) ir bus skirta tiekti vandenilį lengvosioms (M1, N1) ir sunkiosioms transporto priemonėms (N2, N3, M2, M3) atitinkamai 700 bar ir 350 bar slėgiu”, – rašoma paskelbtuose dokumentuose. 

„Vandenilio išpilstymo pajėgumas stacionarios įpylimo įrangos „A“ ne mažiau kaip 1000 kg vandenilio per parą, o momentinis įpylimo greitis turi pasiekti ne mažiau kaip 100 kg/h vandenilio 350 barų ir 700 barų slėgio. Įpylimo įranga skirta tiekti vandenilį laivams 350 bar slėgiu, taip pat lengvosioms (M1, N1) ir sunkiosioms transporto priemonėms (N2, N3, M2, M3) atitinkamai 700 bar ir 350 bar slėgiu”, – taip apibrėžta įrangos uoste specifikacija. 

 „Vandenilio išpilstymo pajėgumas įpylimo įrangos „B“ ne mažiau kaip 500 kg vandenilio per parą, o momentinis įpylimo greitis turi pasiekti ne mažiau kaip 100 kg/h vandenilio 350 barų ir 700 barų slėgio. Įpylimo įranga skirta tiekti vandenilį lengvosioms (M1, N1) ir sunkiosioms transporto priemonėms (N2, N3, M2, M3) atitinkamai 700 bar ir 350 bar slėgiu. Įpylimo įranga turi būti mobili (bus transportuojama ne didesniu kaip 10 km atstumu nuo Klaipėdos miesto zonos ribos esančiame uoste, įskaitant keleivių terminalus, logistikos centruose bei krovinių terminaluose). Numatomi papildomi veikimo parametrai: ne mažiau kaip 5 lengvieji (700 bar ) automobiliai per valandą ir ne mažiau kaip 2 autobusai / 2 sunkvežimiai (350 bar) per valandą”, – taip aprašyta vandenilio distribucija aplink uostamiestį. 

Visa įranga turi būti suprojektuota, pagaminta, pristatyta, sumontuota, įdiegta, ištestuota ir paleista tinkamai veikti per 16 mėnesių po sutarties su rangovu įsigaliojimo. Konkurso dalyvių pasiūlymų laukiama iki balandžio vidurio. 

„Atvira Klaipėda” neseniai pranešė, kad Uosto direkcija paskelbė konkursą ir dėl „Žaliųjų degalų (vandenilio) gamybos plėtros Klaipėdos uoste“ įrangos, įskaitant jos sumontavimą ir paleidimą, pirkimo. Gamyklos statybos rangovas galės rinktis tikslią jos vietą – sklypus Nemuno g. 8A (buvusioje Laivų eismo tarnybos teritorijoje) arba Nemuno g. 40 (direkcijos laivyno bazėje). 

Klaipėdos uoste bus gaminamos vandenilio dujos, skirtos degalams vietoje papildyti. Gamybos pajėgumas – ne mažiau kaip 531 kg/24 h. Elektrolizės būdu pagamintas vandenilis turės būti saugomas stacionariose ir (arba) kilnojamose žemo ir (arba) vidutinio slėgio saugyklose. Saugyklų talpa – ne mažesnė kaip 1000 kg ir ne didesnė kaip 1500 kg vandenilio. Jos turi atitikti galiojančius tarptautinius standartus ir visas galiojančias saugos taisykles. Talpyklų slėgiai ir tūriai priklausys nuo tiekėjo pasirinktos įrangos konfigūracijos.

Uosto direkcija anksčiau skelbė, kad planuojamo uoste įrengti elektrolizerio galingumas sieks iki 2 MW.  Planuojamas vandenilio gamybos pajėgumas – apie 530 tūkst. m2025-aisiais, palaipsniui jis būtų didinamas iki 1,4 mln. m2030 metais.

Žymos: | | | | |

Komentarai (16):

Atsakymų į “Planuojami ir mobilieji vandenilio pilstymo punktai”: 16

 1. Giedrius parašė:

  O tai Independence jau skandinam?
  Sorry, kiek mln Eurų?
  Taigi Saulė nemokamai Helį verčia į energiją .
  Gal galima laidą iki ten nutempti?
  Atsibuskite, Ponai, iš savo siauro Mąstymo 🤗

 2. Gentvilas visu pavojingu projektu stumėjas parašė:

  Čia nei atominė elektrinė, nei kažkokia didelė chemijos gamykla“, – tvirtino Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas.
  | Visą straipsnį galite rasti: https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/gyventojai-tvirtina-kad-meras-ne-tik-neisiklauso-i-ju-nuomone-bet-ir-vadina-vatnikais-as-nesu-tokia-primityvi-n1324957

 3. Gentvilas -padidinti baudas 30 kartu, atsiradus vandeniliui parašė:

  Aplinkos ministras apsižiūrėjo, kad Lietuvoje baudos už aplinkos teršimą kartais mažesnės nei kitose Baltijos šalyse. Tad vyriausybė jau siūlo jas didinti brakonieriams, grybautojams, šiukšlintojams ir kitiems teršėjams. Kai kurios baudos didės net iki 30-ies kartų.

 4. Lėja parašė:

  Kas čia vyksta? PAV tokiai gamyklai dar nepraėjo visų procedūrų. Kiek transporto varomo vandeniliu? Kieno čia biznis varomas?

 5. jonas parašė:

  bet kiek girdejau ,kad savivaldybe dar nepasirase leidimo siai veiklai ir tai radijo eteryje sake pats meras

  • Pagalvokit parašė:

   Jei automobilių nėra, kam vandenilis ir taip staigiai? Ar ne Zelenskio užsakyma vykdo Latakis?Ar užsakymas gavo vandenili…nes bom..baseino gamins ir Ukrainoje naudos??..Bilotaitė iž ką Lataka apdovanojai?

 6. Tas reiškia Gentvilas su šaika naikins parašė:

  Gentvilas naikins, draus, jau pradėjo ,alia tarša tikrinti,,. Tai uždraus automobilius varomus benzinu ir privers pirkti automobilius varomus brangiomis dujomis.( tai pavojingiausios dujos.) Vandenilio dujos bus labai brangios nuo 5 iki 10 eurų . Nes bus gaminamos iš geriamo vandens
  Iš 9 litru vandens galimai išeis 1 litras dujų.
  Pavojingos atliekos pils į Kuršių marias. Įrengs saugyklos, kur užkandinės pavojingos atliekos nuo gamybos

  • Jo jo parašė:

   draus, privers ,viskas žlugs , dujos kainuos 100 aurų , viskam šakės.Amen.Varau į urodiną

  • Kad prastumti dujos kuriuos kainuos nuo 5 iki 10€ parašė:

   Gentvilo komanda jau dirba – išsijuosę ieško prie ko prikibti
   Nesvarbu, kad jūsų automobilis atrodo tvarkingai ir “nedūmina”, Gentvilo komanda vis tiek suras prie ko prikibti – aplinkosaugos specialistai jus gali sustabdyti bet kada ir bet kur!

 7. Marijus parašė:

  Lietuvoje KIEK yra automobilių, varomu vandeniliu, tame tarpe lengvųjų? 0,00% ?
  Tai kokio dydžio „brendžio dėžutė” yra pažadėta Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai?

  • Gentvilas vykdo ES benzininių ir automobilių pašalinimas iš rinkos parašė:

   Aplinkos apsaugos inspektoriai prieš pat Velykas arba iškart po jų, nusistovėjus šiltesniems orams, grasina pradėti ilgai žadėtus automobilių išmetamųjų dujų tikrinimus keliuose. Tikrinti dūmus pareigūnai ruošiasi ir dyzelinių, ir benzininių, iautomobilių, o nustatę normas viršijančią taršą ar tepalų nuotėkį grasina panaikinti techninės apžiūros galiojimą.

  • Dėl brangaus vandenilio naikins techninė apžiūraū parašė:

   //www.tv3.lt/naujiena/verslas/tarsiu-automobiliu-vairuotoju-laukia-bausme-panaikins-technine-apziura-protu-nesuvokiama-n1324514

  • Lietuvoje parašė:

   KIEK yra vandenilio užpildymo įrenginių?Tai iš kur gali būti tų automobilių varomu vandeniliu ? Pamąstyk, prieš rašinėdamas…

  • Tai jei automobilių nėra, tai kam vandenilis Lietuvoje? parašė:

   Ar tam???.termobranduol nė bòmba, vanden linė bòm.ba, ginklas, kurio veikimas pagrįstas vandenilio izotopų (deuterio arba tričio) sinteze, vykstančia aukštesnėje …¿???????Gal tai užsakymas iš Zelenskio??? Kad taip staigiai vandenili alia automobiliams ruoš??? Kuriu nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Pradėtas statyti pirmasis Lietuvoje vandeniliu ir elektra varomas laivas

Lietuvos laivybos istorijoje penktadienį įrašytas naujas puslapis. Vakarų Baltijos laivų statykloje oficialiai duotas startas pirmojo šalies istorijoje vandeniliu ir elektra ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Dviejuose terminaluose - nauja elektros tiekimo įranga

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė 6 461 213,6 Eur vertės sutartį dėl elektros energijos tiekimo nuo kranto įrangos, skirtos ...
2024-06-15
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This