„Mobingo problema“ savivaldybėje: užteko mokymų? (15)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-03-27

Sausio viduryje kilęs ažiotažas dėl naujosios Klaipėdos valdančiosios daugumos esą vykdomo mobingo Savivaldybės administracijoje bent jau instituciniame lygyje užsibaigė.

Martyno Vainioriaus nuotr.

Per daugelį žiniasklaidos priemonių nuaidėjusi istorija prasidėjo po to, kai Klaipėdoje išrinktas Seimo narys, konservatorius Audrius Petrošius pagarsino Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atlikto patikrinimo rezultatus. Pastarasis buvo pradėtas po to, kai seimūnas inspekcijai persiuntė gautą anoniminį skundą.

„Skunde nurodyta daugybė įvairiausių situacijų bendraujant su vicemere V. Raugele ir vadovais, tarp kurių – nuolatinis rėkimas ir žeminimas girdint kitiems kolegoms, blogos nuotaikos išliejimas, neaiškių užduočių formavimas ne pagal darbo sritis, nerealių terminų užduotims numatymas, reikalavimas dalyvauti posėdžiuose ne darbo metu, nuomonės ir užduočių keitimas formuojant užduotis, mero nuteikinėjimas prieš nepatikusius darbuotojus. Įstaiga savo viduje atliko mikroklimato tyrimą, tačiau pastarasis nebuvo anoniminis, kaip žinia, darbuotojai nėra linkę tokiais atvejais atskleisti savo tapatybių, suprasdami, kuo tai baigsis. Situacija tokia, kad darbuotojai ne tik bijo dėl savo darbo vietų, tačiau neretai jų kasdienybė yra palydima ašarų, pasitaikyta ir nualpimo atvejų“, – tada rašė A. Petrošius.

VDI neplaninio patikrinimo metu administracijos darbuotojams internetu buvo pateiktos anoniminės anketos, prašant atsakyti į klausimus apie psichologinį mikroklimatą darbovietėje. Tokioje apklausoje dalyvavo 56,2 proc. (265 iš 471) įstaigos darbuotojų. Išanalizavus gautus jų atsakymus padaryta išvada, kad bendroji situacija dėl psichologinės atmosferos įstaigoje nėra pakankamai gera.

65,7 proc. apklaustų darbuotojų nurodė, kad darbo aplinkoje patiria įtampą ir stresą, kuriuos sieja su darbo krūviu, netinkamu darbo organizavimu ir darbo apmokėjimo sistema. Dalis darbuotojų stresą darbe sieja su vadovų ir kolegų elgesiu bei netinkamu bendravimu. 18,5 proc. respondentų nurodė, kad per kalendorinius metus savo atžvilgiu darbo aplinkoje patyrė psichologinį smurtą iš vicemerų, tiesioginių vadovų bei kolegų. Toks smurtas esą pasireiškė nepagarbiu bendravimu, pakeltu tonu, žeminimu, įžeidinėjimu, ignoravimu, apkalbomis. Dėl patiriamo smurto pagalbos kreipėsi tik 6,4 proc. respondentų, iš jų beveik pusė nurodė, kad problema nebuvo sprendžiama. 86,6 proc. atsakiusiųjų negalėjo įvardinti asmens, į kurį galima kreiptis įstaigoje patyrus psichologinį smurtą.

Tuo metu Klaipėdos miesto savivaldybės ir valstybės darbuotojų profesinė sąjungos pirmininkė Janina Vaulinienė tada teigė, kad iki tol iš profsąjungos narių nebuvo sulaukusi tokio pobūdžio skundų. Pati ji irgi sakė asmeniškai nesusidūrusi su tokiomis situacijomis.

„Nesu sulaukęs nei vieno darbuotojo nusiskundimo. Priešingai visiems darbuotojams esu ne kartą pasakęs, kad mano kabineto durys visiems yra atviros. Skundo ir jo motyvų vertinti negaliu, nes kaip ir minėjau, nesu jo matęs, taip pat neteko girdėti nusiskundimų iš darbuotojų. Beprasidedantys rinkimai, verčia intrigantus kurti istorijas. Yra tokių, kurie yra labai nepatenkinti, kad nauja miesto valdžia sparčiai žengia užsibrėžtų tikslų keliu ir tai žmonės pastebi bei gerbia“, – tada komentavo Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

O vicemerė Vaida Raugelė tikino negalinti vertinti tokios informacijos, nes pastaroji jos esą nepasiekė.

„Mano kabineto durys atviros nuo 7 val. ryto. Jei kam nedrąsu, visada gali kreiptis į kitus vadovus“, – teigė vicemerė.

Po minėtojo patikrinimo VDI Savivaldybės administracijos direktoriui surašė reikalavimą, įpareigojantį iki kovo vidurio pašalinti nustatytus pažeidimus bei pateikė rekomendacijas, kurios esą galėtų padėti patobulinti darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo politikos sritis bei smurto ir priekabiavimo prevencijos priemones.

„Atvirai Klaipėdai“ paklausus Savivaldybės administracijos, kas buvo padaryta įgyvendinant minėtąjį reikalavimą, jos direktorius Andrius Žukas atsiųstame komentare tikino, jog VDI buvo nurodžiusi suorganizuoti įstaigoje mokymus darbuotojams apie smurto ir priekabiavimo pavojus, prevencijos priemones, darbuotojų teises ir pareigas smurto ir priekabiavimo srityje. Vasario 8 d. buvo suorganizuoti 3 akademinių valandų nuotoliniai mokymai darbuotojams VDI nurodyta tematika ir jai apie tai buvo pranešta jau kitą dieną.

„Klaipėdos miesto savivaldybės administracija visiškai įvykdė VDI 2024-01-11 reikalavimą pašalinti pažeidimus“, – savo atsakyme „Atvirai Klaipėdai“ patvirtino inspekcija.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (15):

Atsakymų į “„Mobingo problema“ savivaldybėje: užteko mokymų?”: 15

 1. Nuomonė parašė:

  Kalbama, kad kai kuriems darbuotojams net vidurius susuko, kai Vaitkus pareikalavo ateiti į darbą, kai kurie buvo įpratę dirbti iš namų ir taip „aptarnauti” klaipėdiečius . reikalavimą ateiti į darbą kai kurie suprato kaip mobingą. dabar dar rikia nuimti savivaldybėje tvoras, kad piliečiai galėtų į savivaldybę patekti. Manau, Vaitkus tai padarys.

 2. Nuomonė parašė:

  Niekas ten nepasikeitė, tik darbuotojai dar labiau įbauginti.

  • Bonifacijaus laikai baigėsi parašė:

   Žodžiu, situacija gerėja… Petrošiaus” sukilimas” nepavyko, o savivaldybės didesnioji dalis „lodorių’ pradeda susivokti, kad Džiazo Grubliausko ” fylingas” amžiams pasibaigė. Nori nenori- reiks valdininkams dirbti pagaliau. O teisybės dėlei reiktų pastebėti, kad vienai i vicemerei reikia jautrumo, pagarbos savivaldybės tarnautojams. Ir suvokimo kad gerbiamo Arvydo Vaitkaus komandoje – ne ji pagrindinė žaidėja ! Namie, santuokoje ji tvirtai vairuoja, bet tikrai ne Klaipėdos savivaldybėje … Dar būtų įdomu, jei „Atviros Klaipėdos „portalas išspausdintų tų žinomų klaipėdiečių pavardes, kurie net viešas deklaracijas raštus preš metus Audriui Petrošiui palaikyti kurpė, teigdami, kad šis, meru patapęs, Klaipėdoje prikurs stebuklų… Dabar daugelis tų Petrošiaus rėmėjų „nusėdo „ant dugno” kaip povandeniai laivai, o kiti iki ausų išsišiepę, bet dantis sukandę, maloniai šypsosi gerbiamam Arvydui i.

 3. Stebėtojas parašė:

  Reiškia nieks nepasikeis. Tik ponai valdininkai ir jų pavaldiniai taps atsargesni.

  • Kas neaišku pletkininkams ? Reikės dirbti ? Puiku . parašė:

   Klaipėdos miesto savivaldybės administracija visiškai įvykdė VDI 2024-01-11 reikalavimą pašalinti pažeidimus“, – savo atsakyme „Atvirai Klaipėdai“ patvirtino inspekcija.

 4. Smaguris parašė:

  https://www.atviraklaipeda.lt/2024/02/06/mero-nepasitikejimui-subresti-reikia-beveik-pusmecio/ Kada Meras pagaliau atsipeikes ir prades kovoti su korupcija ir korumpuotais valdininkais? Tas jaunuolis moteru gerbejas ir toliau sau savivaldybeje grabaliojasi ir neleistinais dalykais uzsiima.

 5. Man šioje istorijoje juokingiausia parašė:

  Kaip mistiniu būdu ANONIMINIS LAIŠKAS ATSIDŪRĖ SEIME ant konservatoriaus Petrošiaus stalo 😀

 6. Man juokingiau kada politinės korupcijos byloje nuteista partija Liberalų sąjūdis parašė:

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/m/id/aktualu/lietuva/kokia-bus-politines-korupcijos-byloje-nuteisto-liberalu-sajudzio-ateitis-valdanciojoje-koalicijoje-56-2148906?utm_medium=copied. ________P.S. ATSINAUJINUSI PO E.MASIULIO vėl žengia į rinkimus _, PASIMOKĖ ponia Skrupskelienė ir ! ? __Pasibaigus dr. E. Gentvilo kadencijai Europos Parlamente gavau kvietimą dirbti LR Seimo nario Eligijaus Masiulio padėjėja – sekretore. Džiaugiuosi, kad nuo pat pradžių turėjau galimybę iš arti pažinti ir mokytis iš geriausių šių dienų Lietuvos liberalios idealogijos atstovų.

 7. Juokinga parašė:

  Kaip juokinga.Reikalavimai įvykdyti, pažeidimai pašalinti😅

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Politinių ambicijų kaina – 11 477 eurai iš mokesčių mokėtojų kišenės

Remigijaus Žemaitaičio ir jo bendražygių užsukta istorija, į kurią sutiko įsitraukti ir Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, mokesčių mokėtojams kainuos per ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politikai giriasi sumažinę Klaipėdos oro taršą

„Viso labo tereikėjo dvigubai padidinti valymo skaičių ir problema pradėjo ženkliai mažėti, – Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Temos

Klaipėdiečių sveikatinimo veikloms nepanaudotas lėšas „suėdė“ erkės

Nors metų pradžioje Klaipėdos savivaldybė įvairioms miestiečių sveikatinimo veikloms skatinti buvo numačiusi skirti net 62 433 eurus, paaiškėjo, jog panaudota ...
2024-07-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This