Atnaujintas Botanikos sodas laukia lankytojų

Aplinkosauga
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-05

Penktadienį po beveik trejus metus trukusių rekonstrukcijų duris visuomenei atveria atsinaujinęs Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Lankytojus Botanikos sode džiugins pažintiniai takai su apšvietimu, pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia, sukurta šiuolaikiška augalų ženklinimo sistema, interaktyvūs informaciniai stendai, trys skirtingo stiliaus pavėsinės bei įrengti nauji suoliukai poilsiautojams.

Organizatorių nuotr.

Naujai įrengtame Botanikos sodo Edukacijų centre jau yra suplanuoti užsiėmimai lankytojams. Gegužės 3 d. sode vyks augalų mugė „Nuo žiedelio prie medelio“, o Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos išvakarėse, gegužės 17 d., vyks tradicinis renginys „Pavasario alasas“.

Pirmieji atsinaujinusio sodo svečiai, atkeliavę aplinkai draugišku elektriniu DANCER autobusu, turėjo galimybę sudalyvauti atnaujintų erdvių ir Edukacijų centro apžiūroje. Po ekskursijos lankytojai buvo kviečiami degustuoti Botanikos sode išaugintų žolelių arbatos ir iš arti stebėti naujų medelių sodinimą.

Pasigrožėti naujovėmis bei pasveikinti su nauju etapu atvyko ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas bei Europos parlamento narys Juozas Olekas.

„Lietuvoje visi keturi botanikos sodai priklauso universitetams ir jų pagrindinės misijos yra puoselėti saugotinas rūšis, supažindinti miestiečius su gamta, augalais bei populiarinti mokslo žinias. Botanikos sodai mieste yra edukaciniai centrai, tad turint tokią erdvę reikia skatinti čia ateiti kuo daugiau žmonių, kad mokslas būtų perduodamas visuomenei,“ – teigė S. Gentvilas.

KU Botanikos sodas šiemet švęs 31-ąją sukaktį. Jo teritorija – 9,3 ha. Šiuo metu čia auga beveik 5000 augalų pavyzdžių. Yra kuriamos, puoselėjamos ir nuosekliai gausinamos 5 kolekcijos: dendrologinė, vaistinių ir aromatinių, žolinių dekoratyvių augalų kolekcijos, Rytų sodų ir Lietuvos floros.

Bendra rekonstrukcijos projekto suma – 922,9 tūkst.eurų. Projektui įgyvendinti buvo panaudotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Klaipėdos universitetas šiam projektui skyrė 138 453 eurus.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Turgaus aikštės rekonstrukcijos projektas – vis dar gimdytojų įsčiose 

Dar 2017-aisiais Klaipėdos savivaldybės inicijuotas Turgaus aikštės atnaujinimo projektas iki šiol neišlipo iš popierinės stadijos.   Jau daugiau nei ketverius ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Miestas

KU botanikos sodas vėl kviečia į „Pavasario alasą“

Klaipėdos universiteto (KU) botanikos sodas gegužės 17–ąją, Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos išvakarėse, kviečia lankytojus nuo 14 val. ne tik nemokamai ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Iš uosto akvatorijos iškastą gruntą bus galima panaudoti uosto infrastruktūrai plėsti

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas pakeitė Grunto kasimo jūrų ir jūrų uostų akvatorijose ir iškasto grunto šalinimo taisykles, kuriomis papildė galimus ...
2024-05-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This