Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-04-05 |
Moksleiviams skundžiantis, kad dalis ugdymo įstaigų atsisako kompensuoti dėl tarpinio patikrinimo prarastą atostogų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) primena, kad ši nuostata – privaloma. Todėl, Gintauto Jakšto vadovaujamos ministerijos teigimu, atostogų metu lietuvių kalbos ir literatūros tarpinį patikrinimą laikę vienuoliktokai pirmadienį į pamokas eiti neturėtų.
Asociatyvi nuotr.
„Jeigu mokinių atostogų metu yra numatytas brandos egzaminas ar jo dalis, tarpinis patikrinimas, atostogų dienos, per kurias mokinys laiko brandos egzaminą ar jo dalį, tarpinį patikrinimą, perkeliamos į artimiausias ugdymo dienas. Tai yra numatyta 2023 m. ministro įsakymu patvirtintuose (…) bendruosiuose ugdymo planuose ir mokyklos turi šios nuostatos laikytis“, – Eltai siųstame atsakyme nurodė ŠMSM.
Savo ruožtu Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS) tikina jau gavusi nusiskundimų iš vienuoliktokų. Anot LMS, atvejai, kai moksleiviams nenorima kompensuoti dėl tarpinio patikrinimo prarastos atostogų dienos – vienetiniai.
„Gavome keletą žinučių iš moksleivių, iš karto kreipėmės į ministerijos patarėjus bei viceministrą R. Skaudžių. Kiek tai yra platu – nežinome. Bendrojo ugdymo planuose patvirtinta, kad jeigu dėl patikrinimų ar egzaminų buvo nuimta atostogų diena, artimiausią ugdymo proceso dieną palikti laisvą, šiuo atveju tai – ateinantis pirmadienis. Tai nėra rekomendacija, tai yra privaloma“, – Eltai teigė LMS viceprezidentas Emilis Mikulskis.
Pasak LMS viceprezidento, nemaža dalis moksleivių nežino apie šią prievolę, tad ministerijos siųstu priminimu ugdymo įstaigų administracijoms organizacija pasidalins ir su vienuoliktokais.
„Tikrai nemaža dalis moksleivių nežino apie tokią praktiką. Reikėjo priminimo, kad ta prarasta atostogų diena bus kompensuojama. Panašu, kad kai kurių mokyklų vadovai nusprendė pasinaudoti moksleivių nežinojimu ir tą pirmadienį toliau vykdyti ugdymo procesą“, – aiškino E. Mikulskis.
Kaip skelbta anksčiau, šią savaitė vykusiame lietuvių kalbos ir literatūros tarpiniame patikrinime dalyvavo per 26 tūkst. vienuoliktokų. Kalbėjimo metu jiems reikėjo pristatyti pateiktą publicistinį tekstą ir padiskutuoti jo tema.
Kaip pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA), lietuvių kalbos ir literatūros tarpinis patikrinimas vienam mokiniui truks apie 30 minučių. Per šį patikrinimą galima surinkti 20 taškų.
ELTA primena, kad tarpiniai patikrinimai vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.
Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų, kurių užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas. Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
Kada šitas košmaras baigsis? Ar ministras savo atostogų metu laiko egzaminus, turinčius didelę reikšmę jo karjerai, tolimesniam gyveninui? O viešą kalbėjimą vaikai laikė per atostogas! Ir rezultato nežino, nes jis bus paskelbtas IKI MOKSLO METŲ PABAIGOS! Mokytojai nežinojo, kaip kam pasiruošti, vienuoliktokai nežinojo tekstų. O dabar šį košmarą sugalvoję debilai nežino, kaip tai įvertinti! Jie dabar savo vienu smegenų vingiu mąsto, ar tai buvo įskaita, ar egzamino dalis. Kas norėtumėte dalyvauti tokio masto nesąmonėje?