Dėl situacijos „Obelėlėje“ – kreipimasis į policiją, atšaukiama direktorė (11)

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-09

Tokios situacijos, kaip užfiksuota Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Obelėlė“, nebus toleruojamos, žada Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Žinia, kovo pabaigoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos apygardos priežiūros skyriaus inspektoriai uostamiesčio lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ aptiko daugybę higienos pažeidimų bei, įtariama, galbūt ir maisto grobstymo atvejų.

Anot savivaldybės pranešimo, dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo metu nustatytų pažeidimų kreiptasi į policiją. Taip pat dėl netinkamo darbo organizavimo iš pareigų atšaukiama „Obelėlės“ direktorė Asta Vainiutė. Savivaldybė atliks patikrinimą ir dėl vidaus tvarkos įstaigoje, taip pat bus aiškinamasi, ar tinkamai funkcijas atliko Visuomenės sveikatos biuras – ši įstaiga turi prižiūrėti, ar vaikų maitinimo organizavimas atitinka teisės aktų reikalavimus sveikatos biurui priskirtoje srityje.

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriui pavesta sustiprinti švietimo įstaigų, o Sveikatos apsaugos skyriui – Visuomenės sveikatos biuro veiklos kontrolę.

„Švietimo įstaigose privaloma užtikrinti kokybišką maitinimą, o tokie atvejai, kai kyla rimtų įtarimų, kad maistas ne tik ruošiamas nesilaikant reikalavimų, bet ir galimai pasisavinamas, yra netoleruotini. Iš visų darbuotojų, kurie susiję su šia situacija, turi būti pareikalauta atsakomybės, o su įstaigos vadove, nesukontroliavusia situacijos, atsisveikiname. Ši situacija turi būti rimtas signalas ir kitoms įstaigoms, iš šiuo metu turimos informacijos labai norisi tikėti, kad tai, kas aptikta „Obelėlėje“, yra išimtis, o ne plačiai paplitusi praktika“, – pranešime cituojamas A. Vaitkus.

Balandžio 3 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba viešai pranešė, kad po atlikto planinio patikrinimo lopšelyje – darželyje „Obelėlė“, darželio valgykloje nustatyti higienos, kryžminės taršos, atsekamumo bei ženklinimo pažeidimai. Vaikams buvo tiekiamos per mažos porcijos. Inspektoriai aptiko ir apie 34 kg įvairių maisto produktų, tarp jų ir trumpo galiojimo, laikomų ne maistui laikyti skirtose vietose: sukrautus į maišelius ant grindų, sandėlyje esančiose dėžėse tarp įvairių maišelių ir šluosčių. Maistui skirta mėsa aptikta šalutinių gyvūninių atliekų šaldiklyje. Šių aplinkybių visuma inspektoriams leido daryti prielaidą, kad galimai maistą darbuotojai buvo susiruošę išsinešimui, savoms reikmėms.

Žymos: | |

Komentarai (11):

Atsakymų į “Dėl situacijos „Obelėlėje“ – kreipimasis į policiją, atšaukiama direktorė”: 11

 1. Sigizmuda parašė:

  Galvų kapijimo laikas Savibliadybėje ir jos įstaigose. Meras ir vicemerė mojuoja „kardu” į dešinę į kairę. ir taško klaipėdiečių pinigus reorganizacijų planams, teisininkams.
  Kūdikių namų renovacijos projektas sustabdytas dar praeitų metų vasarą., kai Giruliuose apsilankė turtingieji politikai iir konkursas Kūdikių namų vadovo pareigoms užimti sustabdytas mažiausiai 2 kartus.
  Sveikatos biurui irgi reikia atkeršyti, nes vicemerės vyras neteko kelių pareigų, kai šios įstaigos cadovė pradėjo dirbti KUL.

  • Kvaiša ! Kas atliko patikrinimą ? Po patikrinimo !!! " galvos lekia " . Ir gerai . parašė:

   Anot savivaldybės pranešimo, dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo metu nustatytų pažeidimų kreiptasi į policiją. Taip pat dėl netinkamo darbo organizavimo iš pareigų atšaukiama „Obelėlės“ direktorė Asta Vainiutė. Savivaldybė atliks patikrinimą ir dėl vidaus tvarkos įstaigoje, taip pat bus aiškinamasi, ar tinkamai funkcijas atliko Visuomenės sveikatos biuras – ši įstaiga turi prižiūrėti, ar vaikų maitinimo organizavimas atitinka teisės aktų reikalavimus sveikatos biurui priskirtoje srityje.

 2. Vardas parašė:

  … Nu, nejuokinkit… Nu kas taip laikys produktus ant žemės, kai mato, kad pro duris ateina tikrintojai… Juk surinkti viską galima per 20 sekundžių… Tik kažkodėl tai nebuvo padaryta. Gal specialiai, kad būtų ką pafotkinti? 😅

 3. Lina parašė:

  Tiesioginė pareiga tikrinti virėjų darbą yra patikėta visuomenės sveikatos centro specialistei, kuri dirba darželyje. Kodėl ji neatliko savo pareigų? Visas bėdas sukrovė įstaigos direktorei. Gražu. Primena susidorojimą su nepatikusiu žmogumi.

  • Vardas parašė:

   Nenusišnekėkit. Direktorė lygiai taip pat atsakinga. O juo labiau gaudama į rankas (jei kaupia pensijai) €2409.80 tikrai turėjo užtikrinti tvarką darželyje.

  • Viola parašė:

   Nesąmones rašinėti irgi reikia talento. Tai tam ir direktorė, kad viską savo rankose laikytų. Ir visuomenės sveikatos centro taip vadinamai specialistei irgi botago reikia.

 4. Viena obelėlė krito? parašė:

  Šiais laikais tokia antisanitarija??? Kokio įžūlumo reikia būti vadovei ir kokį” patikimą stogą „reikia turėti, kad šitaip atvirai vogti ir nustekenti įstaigą iki tokio purvo? Pagarba Arvydui Vaitkui kad atsisako to amžino Taraškevičiaus -Grubliausko nuolaidžiavimo. Visada tos vadovės” buvo glostomos”, popinamos ir tai keldavo klausimus: už kokius „nuopelnus” miesto vadovai būdavo akli …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Ypatingo žiedo istorija*

Spyglys be galo džiaugiasi, kad ketvirtadienį veidaknygę aptiko Meno kenkėjų sąjungos (MeKeSa) puslapį. Ir skuba su „Atviros Klaipėdos“ skaitytojais pasidalinti dar ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This