Pirmą kartą atlikta konteinerinio laivo bunkeravimo operacija (4)

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-10

CMA CGM priklausantis konteinerinis laivas „Containerships Aurora“, prišvartuotas prie Klaipėdos konteinerių terminalo (KKT) krantinės balandžio 9 d. buvo sėkmingai pripildytas suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD). Tai pirma tokia konteinerinio laivo bunkeravimo operacija Klaipėdos uoste.

„Praktiškai bunkeravimo operacijoje mūsų terminalas nedalyvauja, tačiau aktyviai dalyvavome pasiruošimo procese. Per 1,5 mėnesio pasirengimo, mes, kaip krovos terminalas, kuris vykdo konteinerinio laivo krovą, privalėjome susiderinti daugybę dokumentų, instrukcijų, kurios apibrėžia saugias operacijas vienu metu – krovos ir bunkeravimo”, – apie sako KKT generalinis direktorius Vaidotas Šileika.

Anot jo, svarbu tai, jog bunkeravimo proceso metu krovos darbai nebuvo stabdomi. Konteinerinį laivą SGD kuru pripildė SGD tankeris „Avenir Aspiration“. Į 170 m ilgio „Containerships Aurora” kuro talpyklą buvo perpilta 326 kub. m SGD, o visa operacija truko apie 6 val.

Pasak V. Šileikos, atlikta tokia bunkeravimo operacija yra teigiamas žingsnis link švaresnės laivybos mūsų uoste ir paskatinimas aktyviau naudoti švarų kurą laivuose.

„Ši sėkminga suskystintų dujų bunkeriavimo operacija yra svarbus įvykis Klaipėdos uoste ir reikšmingas šuolis į priekį gerinant uoste teikiamų jūrinių paslaugų kokybę. Klaipėdos uostas yra strategiškai palanki vieta laivams tiekti suskystintas dujas kaip degalus, nes čia pat turime dujų terminalą „Independence“, išmanome su SGD susijusias saugumo procedūras. Nuo šiol Klaipėdos uostas įsitvirtina regiono žemėlapyje kaip patogi ir patikima SGD bunkeriavimo vieta“, – sako uosto kapitonas Vladas Motiejūnas.

CMA CGM Baltijos jūroje eksploatuoja 3 suskystintomis gamtinėmis dujomis varomus laivus, kurie reguliariai užsuka į Klaipėdos uostą. Artimiausiu metu įmonė planuoja SGD varomų laivų flotilę išplėsti iki 6.

„Galimybė Klaipėdos uoste bunkeriuoti suskystintų gamtinių dujų konteinerinius laivus yra tvirtas ženklas, kad uosto infrastruktūra prisitaiko prie anglies dvideginio nulinės emisijos tikslų laivyboje. CMA CGM planuoja, kad Klaipėdos uostas bus nuolatinė SGD laivų bunkeriavimo vieta“, – sako Saulius Kazakevičius, „CMA CGM Lietuva“ generalinis direktorius.

„Avenir“ valdo antrą pagal dydį mažos talpos SGD laivyną, kuriame yra 5 SGD transportavimo ir bunkeriavimo laivai, ir teikia SGD bunkeriavimo paslaugas visame pasaulyje. Bendrovė yra pirmaujanti SGD ir biodujų tiekėja Baltijos jūroje ir užtikrina energijos tiekimą daugeliui laivų ir terminalų šiame regione, įskaitant Švediją, Lietuvą ir Suomiją.

Žymos: | | | | | | | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Pirmą kartą atlikta konteinerinio laivo bunkeravimo operacija”: 4

 1. Marijus parašė:

  Saugumas aukštumoj…
  Krauna metalinius konteinerius ir tuo pat metu užpylinėja dujas…
  Darvino premijos laureatai….

 2. Budulis parašė:

  Teisingesnis SGD tankerio pavadinimas AVENIR ASPIRATION
  IMO: 9868962
  https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/shipid:6704730/zoom:10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

„KN Energies“ didina veiklos apimtį Vokietijoje

Energetikos ministerijos valdoma AB „KN Energies“ (buvusi „Klaipėdos nafta“) skelbia, jog laimėjo Vokietijai priklausančius plaukiojančius suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalus ...
2024-05-03
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdos konteinerių terminalui - žaliosios energijos naudotojo sertifikatas

Klaipėdos konteinerių terminalas (KKT) tapo viena pirmųjų Klaipėdos uoste veikiančių įmonių, įsipareigojusių savo reikmėms naudoti elektros energiją tik iš atsinaujinančių ...
2024-04-30
Skaityti daugiau

Svarbu, Unikali urbanistinė istorija

Klaipėdos statybos objektas Nr. 1: didžiulės taršos, aistrų ir neatsakytų klausimų istorija V 

„Atvira Klaipėda“ cikle „Urbanistiniai jubiliejai” baigia pasakoti apie Klaipėdos naftos terminalo raidą ir jo įtaką miestui. Paskutinėje tam skirto rašinių ...
2024-04-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This