Baimes kėlusiam projektui pritarta vienbalsiai

Svarbu, Sveikata
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-04-25

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus ketvirtadienį miesto Tarybos posėdžio metu dar kartą patikino, jog dėl sumanymo paliatyvios slaugos paslaugas vaikams teikti ir buvusiame Vaikų ligoninės konsultacinės poliklinikos pastate Giruliuose veikiantys Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namai nenukentės. Po tokio pareikšimo miesto Taryba už atitinkamą sprendimo projektą balsavo vienbalsiai, nors prieš tai komitetuose buvo kilę diskusijų ir dėl to, kad tokia įstaiga gali sukurti transporto problemas ankštoje J. Karoso gatvėje.

Dabartinei miesto valdžiai nutraukus pirmtakų sumanytą Girulių įstaigos rekonstrukciją, jos direktorei nusprendus dalyvauti Slaugos ligoninės direktoriaus išrinkimo konkurse ir atsiradus minėtajai idėjai dėl paslaugų pastate, kurį prieš tai ketina parduoti, viešumoje kilo baimės, kad taip realizuojamas planas tiesiog sunaikinti itin patrauklioje vietoje esančius kūdikių namus ir jų turtą parduoti.

Kad tokių užmačių nėra meras A. Vaitkus tikino jau šį pirmadienį surengtos jo metinės veiklos apžvalgai skirtos spaudos konferencijos metu. Tą patį jis pakartojo ir ketvirtadienį, miesto Tarybos posėdžio metu sulaukęs konservatoriaus Andriaus Dobranskio klausimo.

„Klausimas labai jautrus, vakar ilgą vakarą praleidome su mamų atstovėmis, kurios veda kūdikėlius ten“, – sakė meras.

A. Vaitkus teigė šias mamas patikinęs, kad iki 2030 metų Giruliuose niekas nesikeis (nuo minėtos datos įsigalios nauji Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimai tokiai paslaugai).

„Labai apmaudu ir labai gaila, kad dėl tokios jautrios aplinkybių visumos, kurias patiria tėvai, įsitraukė į politinį lauką. Kalbant apie mistinius pardavimus ir kitas insinuacijas“, – sakė meras.

Savo ruožtu liberalas Saulius Budinas dėstė, kad tai tikriausiai nulėmė diskusijų stoka, kaip kas esą jau buvo ir dėl miesto poliklinikų. Tačiau A. Vaitkus nesutiko su tokia pozicija. Anot jo, šis klausimas buvo išsamiai aptartas kartu su abiejų įstaigų vadovais ir jie patys pasiūlė tokią galimybę. Šis sprendimas, anot mero, net ne politinis, o kilęs iš specialistų ir ekspertų pusės.

„Tai, ką susikuria intrigų kūrėjai ir žmonės, nelinkintys sėkmės šiandieniai miesto valdžiai, negalime nuspėti. Gauname staiga, nebelieka laiko net komunikacijai. Dirbtinai sukeltos krizės pasekmes reikia spręsti“, – teigė A. Vaitkus.

Kad gavo atitinkamą jo pažadą miesto Tarybos narius prieš posėdį informavo ir tokiems kūdikių tėvams atstovaujanti Margarita Charitonova.

„Meras, vicemerė, Vaikų ligoninės vadovas ir gerb. V. Dambrauskas susitiko su mūsų bendruomene. Esame dėkingi, kad buvome išklausyti. Šio susitikimo metu gavome gerb. Mero pažadą, kad nė viena Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų teikiama paslauga nebus panaikinta. Taip pat mus patikino, kad tėveliai, kurie dabar gauna paliatyviosios pagalbos paslaugą Giruliuose, ir toliau ją ten gaus po 2030-ųjų metų. Su tokiomis sąlygomis, kad VISOS paslaugos, kurios šiuo metu yra teikiamos Giruliuose, toliau ten bus teikiamos, ir nė vienas vaikas nebus priverstas palikti savo bendruomenės, neprieštaraujame 10 klausimu nagrinėjamo projekto pritarimui su tokiomis sąlygomis, kurias aptarėme ir sutarėme susitikimo metu. Karoso g.13, Klaipėdoje bus įrengtos papildomos paliatyviosios pagalbos paslaugos, nepanaikinant tokių paslaugų teikimo Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų personalas toliau liks rūpintis mūsų vaikais ir nebus perkeltas teikti paliatyvios pagalbos ir kitų paslaugų į Karoso g.13, Klaipėda. Po 2030 metų paliatyvios pagalbos paslauga Giruliuose ir toliau bus teikiama. Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų teikiamos paslaugos bus plečiamos ir gerinama jų kokybė ir prieinamumas, randant finansų infrastruktūros atnaujinimui. Taip pat iš gerb. Mero artimiausiu metu lauksime sprendimo dėl lifto. Jau turbūt supratote, kad mums nėra nieko neįmanomo. Būdama be galo stipri ir susitelkusi bendruomenė, tikime, kad dirbdami kartu vieningai pasieksime, jog Giruliuose esantis mums be galo svarbus kompleksas plėsis, gražės ir stiprės“, – rašoma šiame laiške.

Už minėtą sprendimo projektą balsavo visi 27 posėdyje dalyvavę miesto Tarybos nariai.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Pėsčiųjų perėja per geležinkelį - dar už kalnų

Kai beveik prieš 10 metų „Lietuvos geležinkeliai” užsimojo Klaipėdoje uždaryti pėsčiųjų perėją per geležinkelio bėgius Pušyno gatvėje, prasidėjo pasitarimų, susitarimų, ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Spyglys

Linai Šukytei-Korsakei meras valdžios nepatikėjo*

Taip jau nutiko, kad prezidento inauguracijos proga penktadienį Klaipėdos valdžios viršūnėje liko vieniša vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Tai praktiškai miestas liko ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Ką meras skatina už „už asmeninį išskirtinį indėlį“?*

Pirmąjį šių metų ketvirtį 171 Klaipėdos savivaldybės darbuotojas buvo paskatintas „įvertinus veiklą, kaip viršijančią lūkesčius”, o antrąjį ketvirtį tokių apdovanojimų vertų ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This