Naujam prekybos centrui – raudona šviesa  (30)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-04-25

Leidimas vietoje buvusių Prekybos uosto kultūros rūmų J. Janonio gatvėje statyti prekybos centrą negali būti išduotas kol nebus parengtas nepriklausomas eismo auditas, o pagal jį suprojektuoti ir eismo sprendiniai, ketvirtadienį pareiškė Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas, pirmininkaujantis Eismo saugumo komisijai.

Pastaroji vienbalsiai pritarė tokiam siūlymui ir kartu panaikino jos pirmtakų pernai balandį priimtą sprendimą suderinti projektuotojų siūlomą eismo schemą.

Projektiniai pasiūlymai vietoje buvusių kultūros rūmų statyti prekybos centrą buvo pristatyti dar 2021-ųjų vasarą.

Projektuotojų vizualizacija

2022-ųjų lapkritį projektuotojai prašė Eismo saugumo komisijos ir po prekybos centro statytų palikti galimybę J. Janonio g. ir Karklų g. sankryžoje važiuoti visomis kryptimis. Tačiau komisija tam nepritarė, o jai pirmininkavęs tuometinis Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis pasiūlė atlikti saugaus eismo auditą.

Klausimas į šią komisiją, kai jai dar vadovavo G. Neniškis, sugrįžo pernai balandį. Iš šio posėdžio protokolo jau matyti, kad buvo pateiktas tik vienintelis pasiūlymas – pasipildyti sprendinius įrengiant schemoje pažymėtoje vietoje likusią dviračių takų infrastruktūrą. Pasiūlytai schemai su tokiu papildymu ir buvo pritarta.

Dabar jau ketvirtadienį vykusio šios komisijos posėdžio metu A. Kamarauskas pareiškė, jog jis sušauktas skubos tvarka, nes klausimas – labai svarbus. Anot vicemero, projekte numatytas tik vienas įvažiavimas į sklypą – iš Karklų gatvės, o aptarnaujančiam transportui čia iki rampų reikėtų važiuoti atbuline eiga. Šalia – du daugiabučiai namai, atstumai iki jų labai maži.

Vicemeras informavo, kad savivaldybė buvo paprašiusi inžinieriaus Vidualdo Valeikos išvadų ir jis konstatavo, jog STR nereglamentuoja atstumo tarp įvažiavimų D kategorijos gatvėje, tačiau bent Vilniuje nuo magistralinių gatvių sankryžų atsitraukiama 50 metrų.

Anot šio eksperto, paprasčiausias būdas išvengti avarijų ties planuojamu prekybos centru – priversti jo statytojus įrengti papildomą lėtėjimo juostą, kuri nutolintų nuo sankryžos ir įvažiavimo vietą.

A. Kamarauskas priminė, kad netoliese planuojama ir nauja sankryža su būsima Švyturio gatvės atkarpa.

„Neatsižvelgta į tai. Reikia nepriklausomo eismo audito, kad išnagrinėtų visą kontekstą, gretimybes ir rekomenduotų, kaip eismas turi būti organizuojamas, nes kitaip bus neišvengiamos problemos. Du šviesoforai šalia, situacija pakankamai sudėtinga ir į ją reikėtų pažiūrėti labai atsakingai“, – kalbėjo komisijos pirmininkas.

Jo įžvalgoms vienareikšmiškai pritarė Aurelijus Jankauskas, Klaipėdos apskrities Kelių policijos vadovas.

Savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Kastytis Macijauskas nevyniodamas žodžių į vatą siūlomą eismo schemą pavadino nesusipratimu.

Jis akcentavo, kad projektas jau yra pateiktas į Infostatybą ir laukia statybos leidimo.

„Plovyklai keliame nepamatuotus reikalavimus (ją ketinama statyti Gulbių gatvėje – M. V.), o čia – nulį. Nė vienam prekybos centrui tokių nuolaidų nėra duota“, – sakė K. Macijauskas.

Reaguodamas į tai A. Kamarauskas pareiškė, kad statybų leidimas šiam prekybos negali būti išduodamas kol savivaldybė neįsigys nepriklausomo eismo audito paslaugos ir negaus jo išvadų.

Komisija vienbalsiai pritarė siūlymui panaikinti praėjusių metų balandžio jos sprendimą ir nepritarti dabar siūlomai eismo organizavimo schemai.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai (30):

Atsakymų į “Naujam prekybos centrui – raudona šviesa ”: 30

 1. klp parašė:

  nesusipratimas yra dabar sportininku g, sviesoforas: neatitinka srautu ir tersiama klaipeda

 2. siaips parašė:

  ne visiems galima pakomentuoti?

 3. Joris parašė:

  Gaila, kad tokioj vietoje toks niekalas iškils. Guodžia, kad priklausys vienam savininkui ir ponas Buldozeris kažkada tą situaciją tikrai pataisys.

 4. Naivuoliams parašė:

  kurie vis dar tiki, kad PC statomi dėl miesto žmonių. Vis naujos parduotuvės kišamos į žmonių kiemus/statomos nes: 1) siekiant sumažinti Tinklo pelnus reinvestuojanos pajamos ir didžiuliai pelnai į plėtrą ir tai mažinami mokesčiai 2) kuo daugiau Tinklas valdo kvadratinių metrų tuo juo vertė didesnė ( imant paskolas mažesnės palūkanos, Tinklą parduodant). PC kokybė ir juo labiau visokie apželdinimai ar gyventojų patogumai nėra RC turto vertinimo objektai. Kitas klausimas kokia ir kam savivaldybėje iš to nauda leidžiant tokius objektus pradėti planuoti, projektuoti.

  • Pritariu Jūsų nuomonei parašė:

   Savivaldybė ir AK dar 2021 m žinojo – bus prekybcentris . Kas tuo metu buvo miesto valdyme ? Kas iki leidimus dalino ? Ši tarybos dauguma ir meras Vaitkus dirba tik nuo 2023 balandžio .

 5. Remigutis Ž parašė:

  Na taip – KONSTITUCIJOS PAŽEIDIMAS ir PRIESAIKOS SULAUŽYMAS yra menkniekis – bet iš Seimo remigutis tai tepa slidės, kad nesulauktų apkaltos ir netektų teisės 10 metų kelt bardaką😅 Bet tai tik pradžia – ledai pajudėjo ir į Rytus ruzzijos link tekančios nemuno aušros pirmininko dar laukia reikaliukai galimai europinių lygiu😏

  • Vadinkite galvą , parašė:

   Tokią galimybę suteikia LR galiojantys teisės aktai 😀 O jau pasirinkimas yra kiekvieno seimo nario privatus : Gražulį išmetė iš seimo ir jis prarado , o Žemaitaitis ar kitas seimo narys , pvz kaip tas iš liberkonservatorių apkaltintas pedofilija , kurio niekas iš patryyyjotų ” nepažinojo ” – padeda mandatą patys 🫠 Liberbemokslis liko nesupratęs kokie LR veikia įstatymai ? Vargetos , proto vargetos …

  • Nesuprantu kas negerai? parašė:

   Jums nepatinka kad seimo niekšeliams nepavyko sudorot Žemaitaičio? O man patiko. Jei seimo nario mandatas neleidžia laisvai salyt teisingą nuomonę, tai ko vertas pats mandatas?

 6. Ta prekybos centra uždrausti statyti parašė:

  Negalima statyti. Vieta ne jam. Per daug prekybos centru.

  • Nejuokinkit parašė:

   Pastatas SENIAI privatus ! Savininko teisė rinktis veiklą , o miesto valdytojai gali tik ” pareguliuoti ” , kad netrukdytų klaipėdiečiams ir Klaipėdos plėtrai 😃 TĄ IR PADARĖ ! Manau nenorėtumėte , jei kas nors UŽDRAUSTŲ jums gyventi privačiame jūsų bute , name ir reikalautų , kad jame jūs atidarytumėte parduotuvę , nes jos trūksta gyventojams ? Pradėkite galvoti …

 7. Nevykėliai aimanuojantys parašė:

  dėl ko mums ” reikia ar nereikia ” ypač prekybcenrių taip ir nesuprato , kad dar 2021 -06 ta pati AK rašė __Naujam prekybos centrui – iššūkis dėl želdynų ___ P.S. kas buvo miesto valdyme 2021 m ir žinojo apie būsimą prekybcentrį ? Liberalieji + konservatoriai ? Vargetos , bemoksliai ….be kritinio mąstymo 🤔 Kaip supratau naujai išrinkta miesto valdymo komanda kaip tik ir pasirūpino , kad neiškiltų prekybcentris , kuriam ” nebuvo stabdžių ” ir kuris galėjo kelti klaipėdiečiams chaosą keliuose ? Nepavyko suprasti ? Pamiršote ir kaip prie liberalių valdymo gatvės , kuriomis važiavo klaipėdiečiai , buvo atiduotos privatizuoti prekybcentriams , kurių vizija tapo ” aikštelė ” su šlagbaumais ? O klaipėdiečiai ? Kokie klaipėdiečiai ?

  • *** parašė:

   pastatas privatus , gali vykdyti veiklą , kuri jiems naudinga , bet …..šį kartą pasirūpinta ir klaipėdiečiais ir pagalvota apie Klaipėdą , jos perpektyvas . Šaunu . Man patinka .

  • Švieskitės nevykėliai , AK seniai informavo kas bus :) parašė:

   Garsių naktinių klubų vietoje – naujas prekybos centras
   Miestas, Svarbu

   Virginija Spurytė
   2021-04-16

 8. Senasis lapinas parašė:

  O „Kastyčio projektai” su įvažiavimais/išvažiavimais į prekybos centrus kas 30 metrų iš magistralinių gatvių sugrįžta, įdomu ko jis taip mėgsta tam prekybcentrių projektų derinime taip dalyvauti…

 9. Klausimas parašė:

  Beje – niekam neatrodo keista, kad miesto valdančiojoje koalicijoje sėdi Konstituciją pažeidusio irr Seimo nario priesaiką sulaužiusio asmens suburta politinė partija? Mero kabinete sėdinčiam Vaitkus tai normalu?

  • O niekam neatrodo keista , kad parašė:

   Miesto taryboje dirba , dirba ir seime , išrinkta ir seimo pirmininke , politinės korupcijos byloje NUTEISTOS PARTIJOS LIBERALŲ SĄJŪDIS atstovai ? Nekeista jog seime liberalių ” patriotų ” balsais išsaugotas ir iš kalėjimo ” dirba ” toje pačioje politinės korupcijos byloje nuteistos Darbo partijos seimo narys ? Man prie tooookių liberalių valstybės valdymo niuansų jau seniai niekas nekeista . Nemuno aušros partija net nenuteista jokioje byloje , o partijos pirmininkas gali kandidatuoti į prezidentus ir kartu su partija dalyvauti seimo rinkimuose , jokie ” įstatymai ar teisės aktai ” nedraudžia 😃 ir vėl ” aukštesnis liberišsilavinimas – bemokslis ” kritiškai mąstyti neišmokė ? 🤪

  • Libernevykėliams parašė:

   Miesto taryboje dirba politinės korupcijos byloje NUTEISTOS partijos Liberalų sąjūdis atstovai ! NUTEISTOS PARTIJOS ! kuriuo partija nuteista DĖL KYŠININKAVIMO , PREKYBOS POVEIKIU IR PIKNAUDŽIAVIMO . LIBERALŲ SĄJŪDŽIUI SKIRTA BEVEIK 377 tūkst. eurų BAUDA . Ši situacija tenkino ir tarybos konservatorius , kurie kartu dirba opozicijoje ? 😉

  • Pats Žemaitaitys nesidi parašė:

   O kiti kuo kalti?

  • Žemaitaitis " pažeidė " tik seimo nario ir tik šioje kadencijoje ! parašė:

   Ir jam nedraudžiama kandidatuoti į prezidentus , į seimą vesti partiją , jei jis nėra pašalintas iš seimo! Atsistatydino pats , tada LR veikiantys įstatymai ir teisės aktai jokių draudimų neturi 😃 Partija nėra bausta! O štai PARTIJA LIBERALŲ SĄJŪDIS yra NUTEISTA politinės korupcijos byloje ir jos atstovai konservatorės premjerės , kandidatės į prezidentus Šimonytės Vyriausybėje dirba ir ministrais ! Konservatorių seimo dauguma yra koalicijoje su NUTEISTOS partijos atstovais ir seimo pirmininkė NUTEISTOS PARTIJOS Liberalų sąjūdis pirmininkė ! NUTEISTOS PARTIJOS atstovai dalyvauja įstatymų priėmime , siūlo ir koreguoja jau veikiančius teisės aktus , MUMS NETEISTIEMS Lietuvos piliečiams ? Mano galva štai čia yra atviras pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių , liberalus cinizmas . PARTIJA LIBERALŲ SĄJŪDIS visada liks NUTEISTA politinės korupcijos byloje . Galvokime ką renkame .

 10. Nevykėliai parašė:

  tooookio liberalumo ir diskutuoja nesuprasdami ką reiškia RAUDONA ŠVIESA ? 🙂 čia tie su ” aukštesniu išsilavinimu ” ? 😜🤪

  • Vaitkaus gizeliui parašė:

   Raudona tai raudona, bet kad ištikimų babkėms ir žemaitaičio aušros šutvė rodos neturi kuom užsiimti – tik eilinio prekybce trio, sovietinio gatvių pavadinimų paveldo išsaugojimo ir panašiais klausimais😅 O išsilavinimo stoką prikaišioti gali tik tas, kuris pats tik partinę mokyklą baigęs😏

  • Tam su "aukštesniu išsilavinimu - bemokslis " parašė:

   Liberali košė galvoje ? Žinoma , norėtumėte , kad mieste vėl būtų chaosas dėl eismo, nes liberpatriotai PRIVAČIAM verslui leido statyti prekybcentrį be jokių ” stabdžių ” ? Vargetos jūs, proto vargetos … Patys nenorite dirbti Klaipėdai ar klaipėdiečių naudai, jums tik asmeninis turtėjimas aktualus . Nepavyko? Šaunu ! Aimanuokite 😜

 11. Klaipėdos vaitkus parašė:

  Svarbiausia miesto valdžios problema – naujų prekybcentrių klausimai – paveldo objektai tegul gruūva, bet prekybcentrių klausimas – alfa ir omega – nes kur gi dar meras juosteles perkirpinės – nieko kito jam neišeina gi, nebent Donelaičio aikštėj dar keletą saugotinų medžių iškirst…

 12. Klaipėdiškis parašė:

  Oi,nuostabu. Paveldas griūva, bet PC svarbiausia.

  • Jūs apie tą paveldą , kurį saugo valstybė ? parašė:

   apie tą , kurį su buvusiu miesto meru Grubliausku pasirašė antikultūros ( dėl to paties paveldo nesaugojimo ) liberalas ministras Kairys ketinimų protokolu rūpintis tuo paveldu ?
   Šiuo ketinimų protokolu Kultūros ministerija įsipareigojo numatyti finansavimą kompleksui sutvarkyti 2021–2030 metų Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės „Aukštos meninės vertės, įvairaus ir įtraukaus kultūros turinio prieinamumo didinimas“ lėšomis. Klaipėdos miesto savivaldybė savo ruožtu įsipareigojo užtikrinti Klaipėdos centrinio pašto komplekso aktualizavimą ir kultūros bei kitos veiklos ir paslaugų teikimą bei tam skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto.

   Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2022/07/22/news/gaivinamas-klaipedos-centrinio-pasto-kompleksas-pasirasytas-ketinimu-protokolas-24044130 __________P.S. Jokių veiksmų ministerija per tą laiką nesiėmė , nors Klaipėdos centrinio pašto pastatas Liepų gatvėje yra saugomas valstybės.

 13. Laimonas parašė:

  Vietoje to, kad svarstyti, jog prekybos centrų Klaipėdoje jau seniai gana, reiktų jau mąstyti apie esamų demontavimą, jie svarsto eismo detales. Na tikrai keista, negi nesuvokiama, kad beverčių dėžučių Klaipėdai nebereikia, ypač vertingiausioje centrinėje miesto dalyje. Einama iki absurdiško PC kiekio, atrodo, kad savivaldybė nieko nesprendžia, kas architektūriškai, iš socialinės ir ekologinės pusės geriau statyti miestui.

  • >Laimono PATS teisingiausias komentaras parašė:

   Dėkui už tiesą ir sąmoningumą, kurių jau faktiškai NEliko šioje liberastų išprievartautoje Valstybėje!! Pagarba.

 14. ... parašė:

  Kam tiek tu prekybcentriu? Pakankamai ir taip jų.

 15. Giedrius parašė:

  Gera politika ir logika. Kiekvienam Žmogui po prekybos centrą 👏🏻 Ir nebūtinai reikia žinoti, kad vidutinės pajamos, jau daugumos gyventojų – pensininkų, tik kažkokie 300 Eur

  • Geriausiai. parašė:

   PC labai plokščias statinys,reikalaujantis dideles parkavimo aikšteles,už 100 m.randasi jau kitas PC. Logiškiausiai butu čia pastatyti 5a.siaura daugiabuti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Baltijos ir Taikos prospektų sankryža: nėra ir kriminalo

Dabartinės miesto valdžios, nutraukusios pernai vasarį pradėtą Baltijos ir Taikos prospekto sankryžos projektavimą, bandymai surasti kabliukų ar kriminalą baigėsi fiasko. ...
2024-07-17
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Pėsčiųjų perėja per geležinkelį - dar už kalnų

Kai beveik prieš 10 metų „Lietuvos geležinkeliai” užsimojo Klaipėdoje uždaryti pėsčiųjų perėją per geležinkelio bėgius Pušyno gatvėje, prasidėjo pasitarimų, susitarimų, ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Spyglys

Linai Šukytei-Korsakei meras valdžios nepatikėjo*

Taip jau nutiko, kad prezidento inauguracijos proga penktadienį Klaipėdos valdžios viršūnėje liko vieniša vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Tai praktiškai miestas liko ...
2024-07-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This