Naktimis visus metus gabens didelių gabaritų detales

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-06

„Ignitis renewables“ gabena dideles vėjo elektrinių dalis iš Klaipėdos uosto į Kelmės rajoną, kur vysto didžiausią sausumos vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse. Vėjo elektrinės iškils per šiuos metus, o elektros energiją pradės generuoti 2025 metais.

Vėjo elektrinių mentės ir nacelės autostrada bei Klaipėdos, Raseinių ir Kelmės rajonų keliais keliauja į būsimą vėjo elektrinių parką, kur jau įsibėgėję kiti reikalingos infrastruktūros įrengimo darbai: tiesiami kabeliai, privažiavimai, betonuojami elektrinių pagrindai.

Neįprasto dydžio krovinys gabenamas iš Klaipėdos uosto naktimis, siekiant išvengti eismo trikdžių ir nepatogumų vietos gyventojams, rašoma pranešime.

Vėjo elektrinių dalis į Klaipėdos uostą pristatė jų gamintoja „Nordex“. Sausumos keliais elektrinių dalys bus gabenamos iki 2024 m. pabaigos.

Kiekviena vėjo elektrinių detalė yra nuo 50 iki daugiau nei 80 metrų ilgio, tam reikalingas specialus transportas ir kelių infrastruktūros paruošimas. Dėl šios priežasties įmonė nuolat investuoja į savivaldybių, per kurias veda stambiagabaričių krovinių, reikalingų vėjo parkui, gabenimo maršrutai infrastruktūrą, jos pagerinimą ir kitus darbus.

Vėjo parką „Ignitis renewables“ vysto dviem etapais, jame iš viso iškils 44 turbinos. Kitų metų pirmoje pusėje jos bus išbandytos, o gamybą tikimasi paleisti antroje 2025 metų pusėje. Bendra parko galia sieks 300 megavatų (MW), o jo pagaminamos elektros energijos pakaks aprūpinti 250 tūkst. namų ūkių Lietuvoje.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Uostas išlaiko praėjusių metų krovos lygį

Klaipėdos uoste per penkis šių metų mėnesius perkrauta 13,62 mln. tonų krovinių – 1 proc. mažiau nei per tą patį ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas kviečia į nemokamą ekskursiją (atnaujinta)

Birželio 27-oji Klaipėdos uosto istorijoje itin svarbi data. Lietuvai 1923 m. atgavus Klaipėdą, birželio 27-ąją jai buvo perduotas Klaipėdos uostas. ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Jūrinį vėjo elektrinių parką vadins „Curonian Nord“

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ vysto pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse, kuris vadinsis „Curonian Nord“. Šis Lietuvos ...
2024-06-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This