Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-09-26 |
Vieno šalies nepraustaburnio viešas išsišokimas, įsibėgėjus rinkiminei kampanijai, panašu, tampa kai kurių politikų kone pagrindiniu koziriu kelyje į Seimą. Tai parodė pirmosios trys LRT tiesioginių debatų laidos, kuriose dalis save politikais vadinančių veikėjų koneveikė nieko bendra su rinkimais neturintį pilietį, tai pateikdami kaip tam tikrą savo rinkiminę poziciją.
Kita vertus, tuo stebėtis gal ir nereikėtų – kai neturi jokių savų, originalių idėjų bei konkrečių pasiūlymų gyventojų gyvenimo gerinimo klausimais, o pagrindiniu argumentu tampa valdančiųjų kritika, belieka griebtis šiaudo, net jei tas šiaudas – minėtas nepraustaburnis.
Nors jis neturi jokių sąsajų nei, kaip minėta, su rinkimais, nei juoba – su Klaipėda, ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje „Nemuno aušros“ atstovas, nuo šios partijos kandidatuojantis vienmandatėje Marių apygardoje, Sergej Mažūga irgi įsijungė į bendrą „susirūpinusiųjų“ chorą, rėžęs emocingą kalbą, neturinčią nieko bendra su posėdžio darbotvarke, ir pasigyręs, jog dėl minėtų nepraustaburnio pasisakymų kreipėsi į prokuratūrą. Kartu, lyg užbėgdamas įvykiams už akių, politikos pradžiamokslį vis dar kremtantis rusakalbis, jo paties teigimu, puikiai suvokiantis lietuvių kalbos niuansus, iš anksto pareiškė nepasitikėjimą Lietuvos teisėsauga.
Šia proga kandidato į Seimo narius norisi paklausti, ar jis mato skirtumą tarp tariamo raginimo šaudyti (jei toks iš tiesų buvo) bei konkretaus nekaltų žmonių žudymo, jau trečius metus vykstančio Europos vidury?
Ir kur kandidatas buvo 2022-ųjų vasarį bei likusius mėnesius po to, kai Rusija užpuolė kaimyninę Ukrainą? Kur, kada, kokiuose postuose ar posėdžiuose jis viešai pasmerkė Putino agresiją, nekaltų Ukrainos vaikų žudymą ar jų atplėšimą nuo tėvų? Kokiuose protesto mitinguose, nukreiptuose prieš bombas, krentančias ant vaikų ligoninių, teatrų, muziejų, kultūros namų ir Ukrainos miestų daugiabučių, jis dalyvavo, kokią finansinę ar kitokią paramą skyrė Ukrainai ir kodėl, tapęs miesto tarybos nariu, net atsisakė atsakyti į elementarų klausimą, kam priklauso Krymas?
Ar jis, kaip ir dauguma kitų vadinamųjų „gerųjų rusų“, pasitenkina veidmainišku pasakymu „mes už taiką“, ką trečiadienio diskusijoje lyg robotukas kartojo dar vienas sugrįžęs „gelbėtojas“ Viktor Uspaskich?
Beje, iškalbingas šia prasme yra S. Mažūgos šių metų gegužė 9 d. įrašas jo paties socialiniame tinkle, skelbtame dviem – rusų ir lietuvių kalbomis. Verta pacituoti: „Sveikinu su pergalės prieš nacizmą Europoje diena! Šią dieną aš visada prisimenu veteranų žodžius – „Kad tik nebūtų karo“. Bet koks karas yra absoliutus blogis, kuriam nėra vietos šiame pasaulyje. Gegužės 9-oji – pacifizmo ir taikos diena. Priminimas, kiek nekaltų gyvybių nusineša karas ir kiek lieka sulaužytų likimų. Deja, net ir toks baisus pavyzdys nepasitarnavo kaip pamoka žmonijai, karai ir kraujo liejimas tęsiasi kiekvieną dieną. Tegul ši diena mums dar kartą primena apie siaubingas karinių veiksmų pasekmes ir siaubą. Su švente draugai! Su švente su ašaromis akyse!“
Kaip tokiais atvejais sakoma, komentarai nereikalingi.
Panašu, jog S. Mažūga, kaip ir dalis jo kolegų iš artimų pagal ideologiją partinių darinių, tradiciškai bevelija vadovautis dvigubais standartais, į Seimą nekandidatuojančio piliečio pliurpalus iškeldamas aukščiau už jo partijos vadovo, Konstitucinio Teismo pripažinto skleidus antisemitines idėjas, kalbas.
Tai, kad kandidatas veltui piarinosi miesto tarybos posėdžio metu, išnaudodamas rimtiems miesto reikalams aptarti skirtą laiką, šį kartą nurašykime nereikšmingoms smulkmenoms.
Tačiau gal visgi vertėtų Vyriausiajai rinkimų komisijai pasidomėti, ar toks kandidato į Seimo narius viešas pasisakymas negali būti traktuojamas kaip paslėpta neapmokėta jo rinkiminės kampanijos reklama?
P. S. Pasidalinus šiuo tekstu portalo socialiniame tinkle, jį štai taip pakomentavo pats S. Mažūga: „Atsakant į klausimą „Kur, kada, kokiuose postuose ar posėdžiuose jis viešai pasmerkė Putino agresiją, nekaltų Ukrainos vaikų žudymą“…
Варик Серёжа, непасидок павидолемс.
Kažin kam priklauso (Malvinų) Folklendo salos ???
Альгис Раманаускас – мой герой. Группа SSG – находка, это буквально Фрэнк Заппа нашего времени, а Альгис просто сказал нелицеприятную (для некоторых сущностей сомнительной антропологической принадлежности) ПРАВДУ.
Не хочу быть Павликом Морозовым, але всю ТЬМУ я знаю изнутри. Литовцы, вы сами ответственны за свою судьбу, не позволяйте косным силам останавливать себя…