Profesijų mokys moderniai

Švietimas

Pienininkas, tekstilės dirbinių gamintojas, mezgėjas, buitinių prietaisų elektromechanikas – šių bei dar daugybės kitų profesijų Lietuvoje jau neįsigysite.

Švietimo ir  mokslo ministerija (ŠMM) skelbia, kad atlikus profesinio mokymo programų peržiūrą, išregistruota daugiau kaip 300 profesinio mokymo programų.

ŠMM nuotr.

Teigiama, jog bemaž trečdalio mokymo programų mokiniai nesirinko pastaruosius trejus ir daugiau metų, nereta iš šių programų buvo registruotos prieš daugiau nei 15 metų, bent kelios dešimtys programų buvo skirtos jau išnykusių profesijų specialistams ruošti.

Esą nebeaktuali pienininko mokymo programa, daugiau nei trejus metus nesirenkamos dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo, mezgėjo ar buitinių prietaisų elektromechaniko programos buvo vykdomos nuo 1996 m., o kvalifikacijos aprašo nebeatitinkanti laivų dažytojo-smėliuotojo padėjėjo programa įregistruota 2006 m.

Rengti tai, ko reikia rinkai

Teigiama, jog atsisakius nebevykdomų ar nebeaktualių programų jas, keliant profesinio mokymo kokybę, pakeis naujo turinio, lanksčiai įgyvendinamos modulinės programos.

„Profesinis mokymas atnaujinamas iš esmės, stiprinant jo kokybę. Švietimas turi suteikti reikiamas kompetencijas žmogui ir reikiamus specialistus darbo rinkai. Ką ir kaip rengti, apibrėžia mokymo programos ir jų pasiūla. Mokyklos, rengdamos specialistus, turi rengti tai, ko reikia darbo rinkai. Profesinių mokyklų mokiniams turi būti suteiktos tos kompetencijos, kvalifikacijos, kurios atitinka darbo rinkos poreikį ir kurios suteikia galimybes gauti norimą darbą“, – pranešime cituojama švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre buvo įregistruota 1118 profesinio mokymo programų, iš kurių 905 buvo skirtos įgyti 558 kvalifikacijoms, o 213 – skirtos papildomoms kompetencijoms įgyti. Išregistravus 316 programų, registre jų lieka 802.

Atnaujinant profesinį mokymą, dar šiais metais bus pertvarkytas profesinio mokymo įstaigų valdymas įtraukiant savivaldos, verslo ir mokyklų atstovus, bus patvirtinti reikalavimai mokykloms dėl specialistų rengimo, profesinį mokymą organizuojant taip, kad jis geriausiai atitiktų šalies poreikius ir mokinių lūkesčius, sakoma ŠMM pranešime.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Kas per metus įvyko švietime – trys realūs pokyčiai ir vis neapleidžiantis déjà vu jausmas

Nauji mokslo metai, naujos patirtys, naujos idėjos. O gal nieko nauja po saule? Arba – ta pati panelė, tik kita ...
2019-09-14
Skaityti daugiau

Nuomonės

Kaip teflonas virsta magnetu?

Ligi šiol Saulių Skvernelį buvo galima laikyti jei ne laimės kūdikiu Lietuvos politikoje (prisimenant, kaip kai kurios politinės partijos rėžė ...
2018-12-08
Skaityti daugiau

Nuomonės

Apie gaisrą, kuris kol kas gesinamas benzinu

Lietuvos mokytojų suvažiavime lapkričio 22 d. pasakyta kalba Turbūt visi suprantame, kodėl šiandien mokytojai yra čia, o ne pamokose. Nes ...
2018-11-23
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This