Vydūno paminklą nori atiduoti savivaldybei

Miestas, Svarbu

Viešoji įstaiga „Mažosios Lietuvos kultūra“ kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę su prašymu neatlygintinai perimti Vydūno paminklą, pastatytą Puodžių ir Bokštų gatvių skvere. Pateiktuose dokumentuose nurodoma, kad paminklo vertė – 53 800 eurų.

Anksčiau buvo skelbta, kad apie 70 tūkst. eurų paminklui paaukojo įvairios organizacijos ir fiziniai asmenys.

Paminklas buvo atidengtas 2019-ųjų rugsėjo 1 d. Mato Mačiulskio nuotr.

2019 m. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija įgyvendino projektą, kurio metu buvo rekonstruotas Puodžių ir Bokštų gatvių sankirtoje esantis skveras.

Skvero rekonstrukcija miestui kainavo apie 500 tūkst. eurų. Skvere įrengta kompozicija „Versmė“ –  fontanas, ant kurio krašto –  filosofo Vydūno batai, o kompozicijos centre – pats basakojis Vydūnas. 

Meniniam objektui ir architektūriniam skvero sutvarkymo projektui sukurti buvo organizuotas konkursas, kurį laimėjo menininkų grupė: architektas Petras Džervus, skulptoriai iš Ukrainos Olesis Sidarukas ir Borisas Krylovas bei garsu skulptorius klaipėdietis Arūnas Sakalauskas.

Dėl paminklo perėmimo VšĮ „Mažosios Lietuvos kultūra“ į savivaldybę kreipėsi dar praėjusių metų birželį, tačiau į ketvirtadienį vyksiančio miesto Tarybos posėdžio pagrindinę darbotvarkę toks klausimas nėra įtrauktas.

ISTORIJA

Lietuvos atgimimo veikėjas, rašytojas, muzikas, publicistas, dramaturgas Vilhelmas Storosta-Vydūnas gimė 1868 m. kovo 22 d. Jonaičiuose, Šilutės apskrityje. Baigęs Ragainės mokytojų seminariją studijavo Greifsvaldo, Halės, Leipcigo, Berlyno universitetuose, mokėsi filosofijos, religijos, kultūros, meno, literatūros istorijos, sociologijos, gamtos mokslų, sanskrito, anglų ir prancūzų kalbų, o 1888 – 1892 m. Kintuose jau pats mokė lietuvių ir vokiečių kalbų, geografijos, istorijos ir kūno kultūros.

1892–1912 m. jis dėstė Tilžės gimnazijoje prancūzų ir anglų kalbas, o 1918 m. dėstė lietuvių kalbą Rytų seminare prie Berlyno universiteto. Būdamas 44 metų Vydūnas išėjo į pensiją ir ėmėsi kūrybinių darbų.

Vydūnas parašė 12 filosofinių veikalų, daugiau negu 30 filosofinio turinio dramų ir istoriografinių darbų.

Jis buvo įkūręs Tilžės giedotojų draugiją, kuriai vadovavo 40 metų. 

Vydūnas mirė Detmolde, Vokietijoje, 1953 metų vasario 20 dieną.

3 Comments

  1. Anonimas

    Wilhelm Storost, tikroji pavarde !

    Reply
  2. Kamara

    500 tūkstančių eurų kainavo skvero rekonstrukcija. Pinigų plovikams pinigai baigėsi ir kaip alkani vanagai nusitaikė į Donelaičio skverą.

    Reply
  3. Anonimas

    KAIP ta paminkla imti, kad stov uzupakaliu I gatve……

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Šampanas Vydūnui labai patiko*

Vydūnas (Wilhelm Storost) tik praėjusią savaitę suprato, kaip gera būti Mėmelyje įamžintam: jaunos panelės jam prieš akis įrengė šampano bariuką! ...
2023-05-22
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas

Valstybės dienos proga už nuopelnus apdovanoti pareigūnai

„Klaipėdos padaliniu didžiuojasi visa Lietuva“, – pirmadienio vidurdienį surengtos policijos pareigūnų apdovanojimų šventės metu teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Lietuvos ...
2021-07-05
Skaityti daugiau

Švietimas

Tarptautinę etikos dieną - Vydūno mintys

Gegužės 19-ąją, Tarptautinę etikų dieną, minimą norint akcentuoti etikos svarbą šiandieninėje vartotojiškoje visuomenėje, uostamiestyje, Vydūno skverelyje, buvo skaitomos šio mąstyto ...
2021-05-19
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This