„Akropolyje” – „Jūros stalas”

Kultūra

Viena iš labiausiai intriguojančių Lietuvos jūrų muziejaus parodų, skirtų artėjančiai Jūros šventei, atidaryta Klaipėdos prekybos ir pramogų centre „Akropolis“.

Parodoje „Jūros stalas“ muziejus pristato nedidelę dalį savo jūrų moliuskų kriauklių kolekcijos – iš viso joje daugiau nei 23 000 įvairiausių kriauklių. Parodai atrinktos valgomų moliuskų kriaukles – tai ir dažniausiai ragaujamos austrės, midijos, jūrų šukutės, ir gal kiek neįprastos mūsų stalui – karališkoji kriauklė, gigantiškoji tridakna ar net mureksai.

Alfonso Mažūno nuotr.

Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė pabrėžia, kad vis daugiau žmonės visame pasaulyje dėmesį kreipia į ekologines ir socialines vartojimo pasekmes.

„Akvakultūros produktai ant mūsų pietų stalo yra vienas iš tinkamiausių pasirinkimų, – pranešime cituojama Olga Žalienė. – Moliuskai maitinasi filtruodami vandenį, todėl jiems pamaitinti nereikia naudoti kitų žuvų išteklių (kaip pavyzdžiui, auginant pramonines žuvis), o moliuskų natūralios gyvenimo sąlygos nuo dirbtinių beveik nesiskiria”.

Moliuskus žmonės valgė jau prieš 164 000 metų – dar nemokėdami sugauti žuvies, pajūrio gyventojai mėgavosi jūros dovanomis. Vis labiau įsigalint moliuskų valgymo tradicijoms, ėmė mažėti jų ištekliai: žmogus buvo priverstas sugalvoti, kaip jų užsiauginti. Taip moliuskai tapo akvakultūros objektu, kurio auginimas maistui vertinamas kaip vienas labiausiai gamtą tausojančių.

Akvakultūra – tai gyvūnų ir (arba) augalų auginimas gėlame arba jūros vandenyje, sudarant jiems dirbtines mitybos ir gyvenimo sąlygas. Auginami ir gėlųjų vandenų, ir jūrų gyvūnai, o visai neseniai pradėti auginti ir įvairių rūšių dumbliai. Šia veikla verčiamasi visoje Europoje. Auginamos daugelio rūšių žuvys, kiaukutiniai, vėžiagyviai ir dumbliai. Apie pusę Europos Sąjungoje auginamų vandens gyvūnų sudaro vėžiagyviai ir moliuskai (populiariausios – midijos ir austrės), o apie ketvirtį – jūrų žuvys: lašišos, dorados ir vilkešeriai. Dar maždaug penktadalis – gėlavandenės žuvys: upėtakiai, karpiai.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdos galerijoje – Kristinos Gedminaitės „Intymus monologas“

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) gegužės 8 d., 17.30 val. bus atidaroma dailininkės, grafikės Kristinos ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Kultūra

Sekmadienį - nemokamas muziejų lankymas

Balandžio 28-ąją, paskutinį šio mėnesio sekmadienį, tradiciškai bus galima nemokamai aplankyti Kultūros ministerijai pavaldžius muziejus. Klaipėdoje ministerijai priklauso trys įstaigos ...
2024-04-28
Skaityti daugiau

Kultūra

Plastikos chirurgas pakvietė į neįprastą parodą 

Klaipėdoje, Menų ložės (Tomo g. 24) erdvėje, klaipėdiečiai turėjo galimybę sudalyvauti neįprastoje vieno vakaro parodoje-performanse, kurį paruošė plastikos chirurgas Saulius ...
2024-04-24
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This