Į šalies vandens telkinius išleista per 12 mln. įvairių rūšių žuvų

ELTA

ELTA
2023-08-23

Komentarų: 0

Šiemet, vykdant Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vidaus telkinius 2023 m. planą, į Lietuvos ežerus, upes ir tvenkinius įžuvinta per 12,129 mln. vnt. įvairių rūšių žuvų jauniklių.

Dalis išleistų žuvų – saugomos, retos ir į šalies raudonąją knygą įrašytos žuvys, o didžiausią įžuvinto mailiaus kiekį sudarė plėšriosios žuvys, kurios ekosistemoje užima itin svarbią vietą, praneša Žuvininkystės tarnyba.

Šiemet į mokslininkų rekomenduojamus vandens telkinius išleista 152 tūkst. vnt. šlakių, 56 tūkst. vnt. margųjų upėtakių ir 182 tūkst. vnt. lašišų.

Siekiant atskirti dirbtinai išveistas lašišas nuo natūraliai gamtoje besiveisiančių sugaunamų žuvų, buvo atliktas lašišų rituolių žymėjimas nukerpant riebalinį peleką (natūraliai gamtoje užaugusių lašišų žvejyba nuo 2022 m. Baltijos jūroje yra uždrausta).

Mokslininkai pastebi, kad lydekų trūkumas jaučiamas visuose Lietuvos vidaus vandenyse. Šiemet, per pirmąjį pusmetį, įžuvinta 1756 tūkst. vnt. lydekaičių. Iki metų pabaigos planuojama išleisti dar apie 200 tūkst. vnt. šių plėšrūnių.

Prie vidaus vandenų įžuvinimo lydekomis kasmet prisideda ir Aplinkos ministerija, skirdama lėšų šių žuvų populiacijos atkūrimui.

Sterkas – taip pat žvejų ypač vertinama žuvis, todėl kiekvienas įžuvinimas šiomis žuvimis ypač pradžiugina meškeriotojus. Šiemet į Lietuvos ežerus ir tvenkinius įžuvinta 1,7 mln. vnt. paaugintų sterkų jauniklių. Dar apie 20 tūkst. vnt. šių žuvų šiųmetukų planuojama išleisti rudenį.

Įgyvendinant „Europinių ungurių išteklių atkūrimo Lietuvoje 2023 m.“ projektą, į 65 Lietuvos vandens telkinius išleista virš 1265 tūkst. vnt. ungurių jauniklių. Dalis jų ženklinti organiniais dažikliais, kad atliekant mokslinius tyrimus būtų galima įvertinti įveisimo efektyvumą, augimo tempą, sugautų užaugusių ungurių amžių. Lietuvos vandens telkiniai gausiai įžuvinti ir kitomis plėšriosiomis ir retomis žuvimis.

Per pirmąjį šių metų pusmetį išleista 6380 tūkst. vnt. vėgėlių, 518 tūkst. vnt. Vištyčio ežero sykų, 100 tūkst. vnt. seliavų, 18 tūkst. vnt. ūsorių ir 1000 vnt. į Lietuvos raudonąją knygą įtrauktų žymėtų aštriašnipių eršketų metinukų.

Žuvų išteklių atkūrimo ir gausinimo valstybiniuose vandens telkiniuose darbai vykdomi vadovaujantis pagal mokslininkų rekomendacijas parengtu, su Aplinkos ministerija suderintu ir Žemės ūkio ministerijos patvirtintu žuvivaisos planu.  

                                                                                                                                Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama   

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarką

Apie kompleksinį požiūrį į potvynių rizikos valdymą kalbantys Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybių vadovai sulaukė Aplinkos ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Regionas

Keičiasi žvejybos tvarka Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose

Aplinkos ministras pasirašė limituotos žvejybos tvarkos aprašo pakeitimus, kuriais Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose panaikintos limituotos žvejybos sąlygos. Šie ...
2024-02-09
Skaityti daugiau

ELTA

Daugėja teigiančių, kad Lietuvoje reikalai gerėja

Eltos užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa rodo, kad daugėja tvirtinančių, jog reikalai Lietuvoje pastaruoju metu iš esmės krypsta į gerąją pusę ...
2024-01-20
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This