P0

Fotoreportažai, Svarbu, Verslas

Atsiras Šimtmečio turgus?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-12-05


Nors Klaipėdos Naujajame turguje intensyviai tebevyksta rekonstrukcijos darbai, jau kitą šeštadienį, gruodžio 16 d., čia prasidės kalėdinė Mėmelio mugė, į kurią suvažiuos prekeiviai iš visos Lietuvos.

Taip antradienį sakė Naujojo turgaus direktorius Viačeslavas Karmanovas, kartu su rekonstrukcijos darbus atliekančios bendrovės vadovais lydėdamas miesto merą Vytautą Grubliauską ir vicemerą Artūrą Šulcą po turgavietės statybvietę.

Autorės nuotr.

Rekonstrukcijos darbus atliekančios UAB „Konsolė“ vadovas Kazys Skutulas „Atvirai Klaipėdai“ sakė, kad šiuo metu baigiamas pirmasis darbų etapas, o visi objektai bus pridavinėjami palaipsniui. Jo teigimu, iki vasario vidurio turėtų būti baigti įrengti vadinamieji blokai – mažytės sublokuotos parduotuvės, kurios turės užleidžiamas žaliuzes ir prekybininkai jose galės saugiai palikti savo prekes, jiems jų nebereikės kaskart vežiotis su savimi.

Investuota per 2 mln. eurų

Teigiama, kad tai bus viena moderniausių, pasaulinius standartus atitinkanti prekyvietė Lietuvoje, turinti ir pakabinamas lubas, ir vaikų žaidimo aikštelę, o ką jau bekalbėti apie patogias, šiltas prekybos vietas, kuriose pirkėjai esą jausis ne blogiau nei moderniame prekybos centre. Į prekyvietės atnaujinimą bendrovė “Naujasis turgus” iš viso investavo per 2 mln. erų.

V. Karmanovas negalėjo konkrečiai atsakyti, kiek papildomų prekybos vietų atsiras naujoje turgavietėje po darbų pabaigos, tačiau teigė, kad buvęs 1000 kv. m. prekybos plotas padidės net 30 proc. Šiuo metu yra parengta per 100 prekybos vietų ir nors dar neaišku, ar visos jos jau rezervuotos, bet, pasak turgavietės vadovo,  jų “techninė priežiūra jau yra atlikta” – esą prekybininkai kasdien ateina, matuoja, žiūri, kur patogiau būtų jiems įsikurti.

Į „Atviros Klaipėdos“ klausimą, kokia bus prekybos vietos nuomos kaina, V. Karmanovas  irgi konkrečiai neatsakė, teigdamas, kad jau šį trečiadienį vyks valdybos posėdis, kuriame bus nuspręsta dėl galutinės nuomos kainos ir apie tai bus pranešta sausio mėnesį. Turgavietės vadovo teigimu, jie pasisamdė įmonę, kuri jiems parengė kainų nustatymo metodiką, atsižvelgiant į  visus svarbiausius ekonominius rodiklius, ir patikino, kad “nuomos kaina bus patraukli”.

Meras, papildydamas turgaus vadovą, sakė, kad “dedant tokias rimtas investicijas ir sukuriant tokią šiuolaikišką struktūrą ją laikyti pustuštę dėl nelanksčios kainų politikos būtų mažų mažiausiai neteisinga”. V. Grubliausko teigimu, gal per drąsu būtų naująją turgavietę vadinti Šimtmečio turgaus vardu, tačiau esą yra simboliška, kad atsinaujinęs Naujasis turgus veiklą pradeda jubiliejiniais Lietuvai metais.

Verslo straipsnių visus kompas

„Svarbiausia, kad kainos džiugintų ne tik turgaus prekeivius, kurie čia ras beveik tobulas sąlygas, bet ir tuos žmones, kurie čia ateis pirkti”, – sakė miesto meras.

“Konsolės” vadovo K. Skutulo teigimu, antrasis turgavietės rekonstrukcijos darbų etapas turėtų būti baigtas kitų metų birželio pradžioje. Tada prie įėjimo į turgavietę iš Taikos pr. pusės išdygs 12 m aukščio bokštas  su laikrodžiu, bus įrengti stiebai vėliavoms ir sutvarkyta aplinka.


  2017-12-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt