P0

Svarbu

“Atviros Klaipėdos” gruodžio ataskaita (8)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-01-02


Naujienų portalas “Atvira Klaipėda”, kurio vienintelės pajamos yra bendruomenės parama, kas mėnesį skelbia apie tai, kiek į jo sąskaitą įplaukė pinigų, ir kiek jų buvo išleista bei kokiems tikslams.

Per lapkritį “Atvira Klaipėda” sulaukė 3614 Eur piniginės paramos. Iš šios sumos 3150 Eur pervedė juridiniai, 464 Eur – fiziniai asmenys.

Įstaigų, parėmusių juridinių asmenų (individualia veikla užsiimančių verslininkų), logotipai yra viešinami portalo rubrikose “Už paramą dėkojame” ir “Finansinė ataskaita”.

Per gruodį VšĮ „Klaipėda atvirai“ išleido 1549,5  Eur. Norint buhalteriškai užbaigti metus šį mėnesį redaktoriui buvo sumokėtas atlyginimas ir už lapkritį, ir už gruodį.

Detali išlaidų ataskaita:

50 Eur sumokėta už kurą automobiliui;

163,9 Eur – atlyginimas redaktoriui už lapkričio mėnesį (atskaičius mokesčius);

95,04 Eur pervesta „Sodrai“ (mokesčiai nuo redaktoriaus lapkričio mėnesio atlyginimo);

34,35 Eur pervesta Mokesčių inspekcijai (gyventojų pajamų mokestis nuo redaktoriaus lapkričio mėnesio atlyginimo).

77 Eur sumokėta už patalpų nuomą;

5,45 Eur sumokėta už mobilųjį ryšį;

16,05 Eur sumokėta už interneto ryšį;

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

4,35 Eur sumokėta Registrų centrui už akcininkų išrašus, panaudotus straipsniui „Baseinas – arenos valdytojams“;

45,68 Eur – komunaliniai mokesčiai;

325 Eur sumokėta žurnalistams už paslaugas (atsiskaitoma pagal individualios veiklos sąskaitas);

422,58 Eur – atlyginimas redaktoriui už gruodžio mėnesį (atskaičius mokesčius);

219,81 Eur pervesta „Sodrai“ (mokesčiai nuo redaktoriaus gruodžio mėnesio atlyginimo);

83,44 Eur pervesta Mokesčių inspekcijai (gyventojų pajamų mokestis nuo redaktoriaus gruodžio mėnesio atlyginimo).

6,85 Eur sumokėta bankui už paramos įmokų administravimą.

Dėkojame visiems, kurie jau parėmė ir 2018-aisiais rems visiškai atvirą bei nepriklausomą žiniasklaidą. Tai padaryti galima apsilankius puslapyje http://www.atviraklaipeda.lt/parama arba pervedant norimą sumą į VšĮ “Klaipėda atvirai” sąskaitas LT783500010002980312 arba LT394010051004084267.


2018-01-02

8 komentarai apie ““Atviros Klaipėdos” gruodžio ataskaita”

 1. Liūdna. Kaip nafta akivaizdžiai nupirko “tradicinę” Klaipėdos žiniasklaidą, taip ir čia ateina. Ir ką rašėte prieš – tėra įrodymas, dėl jo jiems atsirado reikalinga jus “remti”.
  Bijau, jog principingumas ir sąžiningumas tuoj išgaruos, kai reikės “atidirbti”.
  Bet tebūnie – viltį visi turime teisę turėti ir norisi tikėti, kad tai nebus principingumo pabaigos pradžia.

  • Kiekvienas turi teisę abejoti, liūdėti ir viltis. Lygiai taip pat ir “Atviros Klaipėdos” komanda. Mums liūdna dėl tokių išankstinių nuostatų, bet pasikartosiu – tik ateitis ir darbai viską parodys.
   “Atvira Klaipėda” niekada nepriėmė ir nepriims jokios paramos, už kurią reikės “atidirbti”. Jei nepavyks, mes oriai uždarysime šį projektą (žinome, kad netrūksta tokių, kurie to ir telaukia), bet niekam niekada neatidirbinėsime.
   Beje, gaila, kad tiek “Mielas skaitytojas”, tiek “Nebe tokia miela” komentuoja tik anonimiškai, tad neturime galimybės įsitikinti, ar nors keliais centais parėmėte “Atvirą Klaipėdą”, ar tas Jūsų susirūpinimas nepriklausoma žiniasklaida iš tiesų toks nuoširdus. Kodėl nepakomentavote, ar oru net gavus “Klaipėdos naftos” paramą už visą čia sukurtą turinį sumokėti žurnalistams drąsiai rašau “tik” 325 eurus, nuo kurių jie dar turės sumokėti mokesčius? Ar 422 Eur atlyginimas “Atviros Klaipėdos” redaktoriui irgi yra orus? Jūs manote, kad mes už tiek “parsiduodame”? Puikiai tinka Jūsų žodis “liūdna”.
   Kai tik “Klaipėdos naftos” parama pasiekė “Atviros Klaipėdos” sąskaitą, iškart atitinkamose vietose atsirado jų logotipas, kad skaitytojai žinotų, jog jie – rėmėjai. Kiek ši bendrovė mus parėmė smalsieji irgi netrukus sužinos, nes “Klaipėdos nafta” savo puslapyje skelbs apie visą savo 2017 m. skirtą paramą ir jos gavėjus. Ir paskutinis klausimas – ar nuo gruodžio pradžios buvo nors vienas skundas dėl “Klaipėdos naftos” veiklos, į kurį nereagavo “Atvira Klaipėda”?

 2. Mielas skaitytojau, gyvenimas viską parodys – kas ką perka ar nenuperka. Ne žodžiais, o darbais mes tėvynę mylim 🙂

  Beje, tarp “Atviros Klaipėdos” rėmėjų yra ir Melnrgės bendruomenės atstovų 🙂

 3. O ar nereikėtų skelbti, kokie juridiniai asmenys remia ir kokiomis sumomis?

  • Visi juridiniai asmenys, parėmę portalą yra skelbiami ir pirmajame puslapyje esančioje rubrikoje “Už paramą dėkojame”, ir “Finansinių ataskaitų” puslapyje. Neatskleidžiame konkrečių fizinių ar juridinių asmenų aukų dydžio, nes tai ir taip nelengvą paramos rinkimo procesą, ko gero, padarytų praktiškai neįmanomą. Tačiau jei kuris nors naujienų portalas pradės skelbti visas savo pajamas ir išlaidas, taip kaip daro “Atvira Klaipėda” – pasistengsime pakilti į aukštesnį lygį ir prašyti, kad rėmėjai leistų paskelbti ir jų skiriamos paramos dydį 🙂
   P.S. Visų juridinių asmenų suteikta parama, kaip ir priklauso pagal teisės aktus, bus deklaruota ir detalizuota Mokesčių inspekcijai.

  • Tuomet greičiausiai jus nupirko Klaipėdos nafta, ir apie nemalonius kvapus jau niekuomet neberašysite

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt