P0

Miestas, Svarbu

Nori naujos taršos matavimo stotelės (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-02-08


Klaipėdos politikai daro pirmuosius žingsnius, kad mieste atsirastų ir trečioji stacionari taršos matavimo stotelė. Miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas trečiadienį pavedė Savivaldybės administracijai su atitinkamu prašymu kreiptis į Aplinkos ministeriją, kuri organizuoja tokių stotelių įrengimą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Sausio viduryje „Vitės bedruomenės“ vadovas, Klaipėdos miesto tarybos narys Tomas Meškinis gyventojų susirinkime pareiškė, kad reikalaus, jog “kuo arčiau uosto, tarp jo ir gyvenamųjų namų būtų pastatyta stacionari stotelė, kuri galėtų matuoti visus teršalus”. Anot jo, tokią stotelę galima perkelti iš Bangų gatvės.

Kiek vėliau analogišką nuomonę išreiškė ir miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto narys Vidmantas Plečkaitis, kai su tokiu klausimu kreipėsi Vitės rajono gyventoja Alina Andronova. Ji šia tema pasisakė ir sausio pabaigoje vykusio miesto Tarybos posėdžio metu.

Šį klausimą miesto bendruomenės atstovai kėlė ir sausio pabaigoje per mokslininkų monitoringo pristatymą – tada vicemeras Artūras Šulcas replikavo, kad  brangios stacionarinės oro taršos stotelės įrengimas Vitės kvartale situacijos nepakeis, o situaciją, jo nuomone, galima keisti, reikalaujant iš uosto įmonių laikytis ekologiškos gamybos proceso.

Trečiadienį šis klausimas buvo paliestas ir miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetui svarstant 2018 metų savivaldybės biudžeto projektą.

Vicemerė Judita Simonavičiūtė teigė, kad reikia kreiptis į Aplinkos ministerija, kad tokia stotelė būtų sugrąžinta į Melnragę, kur anksčiau stovėjo “metų metus”. Jos nuomone, šioje vietoje būtų galima padaryti susitarimą su valstybe, kad ji pastato stotelę, o jos eksploatavimo išlaidas padengia Savivaldybė.

Tuo metu vicemeras Artūras Šulcas sakė manantis, kad prie tokio projekto finansavimo galėtų prisidėti ir uosto įmonės.

Posėdyje dalyvavęs Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda sakė, tokios stotelės įrengimas anksčiau atsieidavo apie pusę milijono litų. Tad politikai vieningai sutarė, kad tai nėra “itin reikšminga suma” ir priėmė atitinkamą protokolinį pavedimą Savivaldybės administracijai dėl kreipimosi į Aplinkos ministeriją.

Dabar be minėtosios Bangų g. stotelės kita stovi Šilutės plente, netoli prekybos centro „Banginis“.


  2018-02-08

  Vienas komentaras apie “Nori naujos taršos matavimo stotelės”

  1. Avatarfaktas (IP: 82.135.225.2)

   šimtą metų žmonės gyveno prie uosto ir triukšmo nebuvo ir skundėsi nebent naftos kvapais kol neatsirado pora bobelių sėdinčių namie su vaikais ir neturinčių ką veikti. jei kiek pasidomėtų, tai suprastų, kad didžiausia tarša yra iš dyzelinių automobilių, o ne uosto krovos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt