P0

Kultūra

Nenuilstanti džiazo fiesta – jau čia pat

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-01


Beveik 150 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, kone dvi dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, renginių ar seminarų, kelios dešimtys burėmis pasidabinusių bei džiazuojančius vėjus gaudančių laivų ir, kas svarbiausia, dešimtys tūkstančių Klaipėdą užplūdusių gerą muziką mylinčių gerų žmonių – visa tai jau ateinančią savaitę Lietuvos uostamiestį sudrebinsiantis 24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Džiazuojančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta šiemet į savo pagrindinius nemokamus koncertus Kruizinių laivų terminale kvies ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį (birželio 7-9 d.). Šių metų programa išskirtinė ir tuo, kad festivalio publika galės pasimėgauti atlikėjų iš itin skirtingų ir egzotiškų pasaulio šalių – Kubos, Irako, Tuniso, Izraelio ir kt. – pasirodymais.

Muzikos stilių įvairovė

Vienas ryškiausių 24-ojo festivalio programos deimantų – bosinės gitaros deivė ir „funk groove“ muzikos žvaigždė iš JAV Nik West.

„Žodžių „sprogstamasis muzikinis užtaisas“ šįkart jau nepakaks, norint apibūdinti šią išskirtinės energijos, charizmos, stiliaus ir talento atlikėją. Itin sparčiai gerbėjų širdis užkariaujanti 29-erių Nik West (nuotr.) jau gali pasigirti koncertais kartu su Lenny Kravitz, John Mayer ar Prince, kviestiniu pasirodymu TV projekte „Amerikos dievaitis“, nuotraukomis ant žurnalų viršelių bei pelnytais prestižiniais apdovanojimais. 2018-aisiais jos hitas „Purple Unicorn“ pelnė laurus JAV Nepriklausomuose muzikos apdovanojimuose“, – pranešime spaudai cituojama Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Pasinerti į nenuilstamą džiazo ritmą pagrindiniuose festivalio koncertuose taip pat kvies kompozitorius ir saksofono virtuozas iš Izraelio Tevet Sela, unikalaus muzikos instrumento „RayJam“ kūrėjas iš Tuniso Nabil Khemir, egzotiškieji kubiečiai „Havana Libre“, Ukrainos „futuristinio džiazo“ ambasadoriai „Pokaz Trio“, energingasis penketukas iš Danijos „Jazz Five“, Klaipėdoje šiuo metu gyvenančių muzikantų iš Lietuvos, Italijos ir Ispanijos jungtinis eksperimentas „Sabor Latino united forces“, vokalinė grupė iš Norvegijos „Nordic blue“.

„Festivalio scenoje žiūrovai išvys ir „moterimi orkestru“ dažnai vadinamą Švedijos muzikos žvaigždę Gunhild Carling. Ši kerinčio balso atlikėja profesionaliai groja ir daugybe muzikos instrumentų – trombonu, trimitu, arfa, dūdmaišiu, fleita, bandža ar fortepijonu. Mažo to, G. Carling gerbėjus stebina dar vienu savo unikaliu talentu – gebėjimu vienu metu groti net 3 trimitais, – sako I. Grubliauskienė.

Jungtinės Furat Qaddouri ir jį lydinčių muzikantų grupės pajėgos iš Irako, Egipto ir Libano kvies pasimėgauti tikra arabiškų naktų romantika. Arabų styginio muzikos instrumento kanūno virtuozas F. Qaddouri ne tik ištobulino savo gebėjimus groti šiuo instrumentu, bet ir tarpusavyje derindamas tradicinės arabų, džiazo bei kitus muzikos stilius, suformavo savitą muzikos stilių. F. Qaddouri jau aplankė daugybę festivalių Artimuosiuose rytuose ir Europoje, o Klaipėdoje jis pristatys programą „Baghdadi Jazz“. Scenoje F. Qaddouri ir jo muzikantų grupė pasirodys drauge su Klaipėdos kameriniu orkestru.

„24-ajame festivalyje savo pasirodymą taip pat surengs lietuvišku prieskoniu pagardintas ispaniškasis Perico Sambeat ir Viktorija Pilatovič duetas. Klaipėdoje gimusi, šiuo metu Ispanijoje gyvenanti atlikėja Viktorija ir saksofono virtuozas ispanas Perico – ne tik išskirtiniai džiazo atlikėjai, bet ir Berklio muzikos koledžo Valensijos filialo dėstytojai. Kartu pažymėsiu, kad P. Sambeat kritikų nominuojamas vienu geriausiu ne tik Ispanijos, bet ir Europos alto saksofonistu, o V. Pilatovič gali pasigirti gausybe solinių ar bendrų su kitais muzikantais įrašų, ne vienu apdovanojimu ir pasirodymais garsiausiuose Europos festivaliuose. Klaipėdoje šis duetas surengs koncertą drauge su Klaipėdos džiazo orkestru“, – teigė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė.

Džiazuojantys renginiai

Trečiadienį festivalis pakvies į „Džiazuojančios parodos“, tapusios festivalio tradicija, atidarymą Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1). Šiemet galerija pristatys tapytojo, instaliacijų ir scenografijų autoriaus, parodų, meno projektų dalyvio ir kuratoriaus Audriaus Gražio darbų parodą. Prisiekusio melomano ir tikrojo džiazo mylėtojo tapyba visuomet turėjo sąlytį su džiazu. Didelė dalis jo kūrinių  atsirado džiazo muzikos fone, todėl savo spalvų sinkopėmis, potėpių ritmika, A. Gražio darbai neretai panašėja į perėjimą iš garso į šviesos bangą.

24-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ir unikalų muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“ , vyksiantį penktadienio vidurdienį Šv. Pranciškaus onkologijos centro koplyčioje (Savanorių g. 4).

„Tai seminaras, į kurį kviečiami atvykti visi, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą. Čia itin laukiami žmonės su fizine negalia, nes Klaipėdos pilies džiazo festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus“, – sako I. Grubliauskienė.

Jau trečiąjį seminarą “Muzika gydo” ves išskirtinę praktiką muzikos terapijos srityje sukaupęs muzikos pedagogas Linas Švirinas. Seminaro metu pasirodys L. Švirino suburtas klausos negalią turinčių klaipėdiečių ansamblis „Muzikavimo džiaugsmas“, atlikėja Jakaterina Kosmakova, Klaipėdos socialinių paslaugų centro „Danė“ globotiniai.

Taip pat penktadienį visi jaunieji, ir ne tik, Klaipėdos muzikantai kviečiami į S. Šimkaus konservatorijoje (S. Šimkaus g. 15) vyksiančią vieno žymiausio Lenkijos bosinės gitaros virtuozo ir džiazo muzikos revoliucionieriaus Wojtek Pilichowski meistriškumo pamoką. W. Pilichowski biografijoje – 14 solinių ir dar daugiau nei 200 kartu su kitais žymiais atlikėjais įrašytų albumų, parduotų daugiau nei 6 mln. kopijų tiražu. Kartu jis – ir kelių muzikos vadovėlių autorius, specialių meistriškumo stovyklų, seminarų ar pamokų iniciatorius bei dėstytojas.

Teigiama, kad šio muzikanto pasirodymas tapo vienu įsimintiniausiu praėjusių metų festivalio Klaipėdoje akcentu.

Plazdenančių burių prieskonis

Penktadienį vakare Dangėje bus surengtas jau trečiasis „džiazuojančių“ jachtų paradas.

O tęsiant ilgametę festivalio ir Lietuvos buriuotojų sąjungos draugystę, birželio 8-10 dienomis stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos susirungs Lietuvos ORC čempionate KLAIPĖDA JAZZ. Organizatoriai teigia neabejojantys, kad tai bus viena iš sportiškiausių Lietuvos regatų Baltijos jūroje. Čempionato dalyviai varžysis ne tik dėl geriausiųjų Lietuvoje titulo, bet ir dėl KLAIPĖDA JAZZ pereinamosios taurės.

Duoklę festivalis atiduos ir jauniesiems miesto buriuotojams. Sekmadienį vidurdienį, tik jau Drevernoje,  džiazuojančioje regatoje tarpusavyje susirungs vaikų „Optimist“ klasės jachtos.

 Klaipėdos pilies džiazo festivalis – Klaipėdos kruizinių laivų terminale birželio 7-9 dienomis (programa) .


  2018-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt