Politika

Siūlo peržiūrėti oro taršos reglamentavimą (3)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-06-12


Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas, klaipėdietis liberalas Simonas Gentvilas kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Navicką siūlydamas peržiūrėti į orą išmetamų teršalų reglamentavimą ir mokesčius už aplinkos taršą.

Anot pranešimo, parlamentaras siūlo keisti taršos tarifus, kuriais būtų proporcingai nustatomi taršos mokesčiai priklausomai nuo padarytos žalos aplinkai.

„Šiandien šimtus tonų naftos teršalų legaliai į orą išleidžiančios įmonės sumoka tiek pat taršos mokesčių, kiek vienas žvejys neleistinu laiku ir neteisėtoje vietoje pagavęs 4 lydekas“, – cituojamas S. Gentvilas.

Pasak parlamentaro, teisės aktais numatytas mokestis už aplinkos teršimą nėra efektyvus ir adekvatus aplinkai daromos žalos dydžiui. S. Gentvilo teigimu, įmonėms šią dieną už naftos produktų garus, t. y. lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekius moka nustatytus minimalius mokesčius, nors pagal jų kenksmingumą aplinkai apmokestinimo tarifas yra net iki 48 kartų didesnis.

„Dabar išduodamuose aplinkosauginiuose leidimuose normuojamas tik bendrasis valdomų stacionarių taršos šaltinių į aplinką leidžiamų išmesti lakiųjų organinių junginių (LOJ) kiekis, nediferencijuojant jų pagal sudėtį. Tačiau tokie ūkio subjektai skaičiuodami mokestį už aplinkos teršimą LOJ, taiko žemiausią IV apmokestinamų aplinkos oro teršalų grupei nustatytą tarifą. Tai yra 4 Eur už išmetamą toną naftos teršalų į orą“, – problematiką įvardino parlamentaras.


2018-06-12

3 komentarai apie “Siūlo peržiūrėti oro taršos reglamentavimą”

  1. tarsos mokestis tikrai turetu but didesnis, bet ar tai isspres problema,PVZ KLAIPEDOS NAFTA – jie bauda sumokes, bet tai bus musu pinigai. Reikia grieztai kontroliuoti tarsa ir priversti laikytis gamtosauginiu reikalavimu, net stabdant veikla kol nebus susitvarkyta su tarsa. Jiems pinigai neproblema , nebent tai butu labai dideles baudos kuriu ministerija nebegaletu toleruoti.

  2. Pritariu. taršos tarifus būtina keisti. Nediferencijuojama į aplinką išleidžiamų lakiųjų junginių sudėtis ir mokesčiai už taršą yra juokingi. Be to, būtina įpareigoti prisiimti atsakomybę teritorijos sąvininką, kurio kieme vykdoma tarši veikla. Jis turėtų prsiimti atsakomybę už taršą teritorijoje ir už jos ribų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt