P0

Kultūra, Svarbu

Teatro rekonstrukcijos nesustabdė

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-02


Vieną teismo procesą dėl Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastato rekonstrukcijos konkurso pralaimėjusi bendrovė „LitCon“ inicijavo dar vieną bylą, tačiau bent jau pirmos instancijos teisme nieko nepešė.

Gabrielės Ruočkutės nuotr.

Žinia, pernai lapkričio pabaigoje Klaipėdos apygardos teismas buvo priėmęs nutartį, kuria iš dalies patenkino „LitCon“ ieškinį dėl viešojo konkurso komisijos sprendimo ir pirkimo sąlygų bei nurodė nutraukti statybos rangovo parinkimo konkursą. Vėliau Apeliacinis teismas šią nutartį panaikino, o teatras užbaigė konkurso procedūras ir birželio 6 d. pasirašė 17,796 mln. Eur vertės, 7 metų trukmės rangos darbų sutartį su jungtinės veiklos partneriais UAB „Infes“ ir UAB „Hidrostatyba“.

Tačiau “LitCon” dar prieš šios sutarties pasirašymą gegužės 30 d. kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą dėl “nepagrįsto ir neteisėto perkančiosios organizacijos sprendimo”.

“LitCon”, kurios pasiūlymas konkurso metu buvo atmestas, tikino, kad lygiai taip pat turėjo būti pasielgta ir su UAB „Infes“ ir UAB „Hidrostatyba“ pasiūlymu. Esą šių bendrovių pasiūlyti darbai neatitinka techninio projekto, jo techninių specifikacijų. Ieškovė vardijo, kad konkurso laimėtojai naudos žemesnės klasės armatūrą nei nurodoma techniniame projekte, jie nenurodo, kaip spręs gruntinio vandens klausimą statybos metu (statybos darbai bus vykdomi 12 metrų gylyje, o gruntinis vanduo čia slūgso 1,4–2 m gylyje). “LitCon” kėlė abejonių ir laimėtojų ketinimai rankomis kasti daugiau nei 7 metrus į gylį ir kitos aplinkybės.

Skunde buvo tvirtinama, kad teatras diskriminavo “LitCon” ir protegavo konkurso laimėtojais tapusią grupę, jų  pasiūlymus vertino skirtingai.

Tačiau bylą nagrinėjusi Klaipėdos apygardos teismo teisėja Jolanta Gailevičienė konstatavo, kad nėra duomenų, patvirtinančių, jog konkurso laimėtojų pasiūlytas sprendinys neužtikrins pageidaujamo rekonstrukcijos rezultato, o šios bendrovės pasiūlė neįgyvendinamus sprendinius. Tad “LitCon” ieškinys buvo atmestas ir iš jos teatrui priteista 4 176 Eur, o UAB „Infes“ – 872 Eur  bylinėjimosi išlaidų.

Tačiau šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-08-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt