P0

Politika, Svarbu

Būsimi rinkimai: merui – frakcijos palaikymas (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-29


Trečiadienį susirinkusi Klaipėdos miesto tarybos Liberalų sąjūdžio frakcija išreiškė savo poziciją ir dėl pavasarį vyksiančių mero rinkimų.

Frakcijos seniūnė Vaida Žvikienė patvirtino “Atviros Klaipėdos” šaltinių duomenis, kad frakcija išreiškė palaikymą dabartiniam merui Vytautui Grubliauskui. Žinia, apie savo ketinimus nuo Liberalų sąjūdžio partijos kandidatuoti į Klaipėdos merus liepos pabaigoje paskelbė ir Seimo narys Simonas Gentvilas.

Pasak “Atviros Klaipėdos” šaltinių, esminiai motyvai, kodėl frakcija padarė tokį sprendimą, yra nuomonė, kad V. Grubliauskas gali geriau konsoliduoti jėgas, o S. Gentvilui dabartinė pozicija Seime esą trukdytų būti tikru partijos sąrašo lyderiu. Palaikymą V. Grubliauskui išsakė visi posėdyje dalyvavę frakcijos nariai (nebuvo tik dviejų politikų).

“Frakcijos susitikimas buvo tikrai ne ta tema. Tikslas nebuvo išsigryninti ar išsiaiškinti pozicijas, kas kur ir ką palaiko. Pirmiausia tai buvo darbinis susitikimas prieš kitą savaitę prasidedant politiniam sezonui. Tematika buvo nuo kvapų iki rinkimų. Buvo paliestas ir šis klausimas, bet nebuvo tikslas išgauti frakcijos palaikymą ar nepalaikymą. Frakcijos nariai pasikeitė savo nuomonėmis. Man, aišku, svarbu girdėti frakcijos nuomonę šiame kontekste, bet tikrai nebuvo tikslas prieš kažką telkti jėgas. Nesu nusiteikęs prieš nieką. Manau, kad partijoje vykstantys procesai yra sveikas demokratinis procesas, o frakcija yra vienas iš ryškiausių partijos skyriaus institutų, turinčių teisę į savo nuomonę bei pareigą aktyviai dalyvauti”, – “Atvirai Klaipėdai” sakė V. Grubliauskas.

Paklaustas, ar dabar dėl tokio sprendimo jaučiasi tvirčiau prieš galutinį balsavimą partijos skyriaus susirinkime, kuris turėtų vykti rugsėjo viduryje, meras teigė, jog svarbiausia tvirtai jaustis pačiam prieš save.

“Svarbu jausti, kad einu ten, kur tikiu savo galimybės, įdirbiu ir patirtimi. Jei būčiau šiandien išgirdęs pastabas ar kritiką, tai irgi būtų ne ką mažiau svarbu nei toks palaikymas. Galiu drąsiai pasakyti, kad jei teks atsakomybė, nebijau jos prisiimti, nes turiu patirties ir žinių, kaip suvaldyti kai kuriuos procesus ir kaip elgtis”, – sakė meras.

Tuo metu S. Gentvilas teigė tik iš “Atviros Klaipėdos” sužinojęs apie tokį frakcijos sprendimą. Jis, anot parlamentaro, sprendimo kandidatuoti nepakeis.

“Tai man naujiena, bet sprendžia visuotinis susirinkimas. Mano apsisprendimo tai nekeičia. Turiu nuomonę, kad Klaipėdoje daug kas turi pasikeisti – pokyčiai turi būti intensyvūs ir pačioje partijoje. Turi keistis ir tai, ką liberalai kalba, ir ką daro, ir pačiame mieste reikia pokyčių – šiandien trūksta drąsių sprendimų. Būtina tai pasakyti garsiai”, – sakė S. Gentvilas.


  2018-08-29

  3 komentarai “Būsimi rinkimai: merui – frakcijos palaikymas”

  1. AvatarKada bus gana? (IP: 86.100.89.119)

   Negi tų libetalų akys ir sąžinė smėliu užpilti? Taip baisu netekti medžioklės plotų? Taip baisu, kad sugrius tiek metų maitinusi finansinė piramidė? Taip baisu išeiti į laisvą darbo rinką? Savivaldybė ir jos įmonės tik pučiasi, atleisti negali nes visi arba savi, arba giminės ir krikšto tėvai.

  2. AvatarKomos būsena (IP: 188.69.214.151)

   Ar ir vėl leisime jiemes tai daryti? Senas, beviltiškas dūdorius nusibodęs iki kaulo smegenų, o jaunasis -tai iš akies luptas liūdnai pagarsėjęs Tėvas Ženia. Jie negali nevaldyti…Kitų darbų nemoka, išskyrus įsisavinti pinigus saviems,

  3. AvatarNu nei gėdos nei sarmatos pas Grubliauską (IP: 93.93.61.23)

   Ne nu turėk tiek naglumo eit 3 kart į merus, kai 2 kartus tokį šūdą malė. Tu Grubliauskai esi visiškai nuvylęs mis visus, peisišikęs prieš miestiečius iki kaklo ir dar drysti kandidatuoti? Ar dar mažai su savo džiazu priplėšei pinigų? Ar miręs, smirdantis, užterštas super miestas – tave parazite tenkina? Miestiečių tikrai NE!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt