P0

Politika

Ragina nekeisti Vyriausybės atstovų statuso

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-14


21 Seimo narys prašo prezidentės vetuoti pataisas dėl Vyriausybės atstovų pavertimo politinio pasitikėjimo pareigūnais.

Iki šiol dar galioja tvarka, kad Vyriausybės atstovas buvo skiriamas ne Vyriausybės, o atrenkamas viešojo konkurso būdu.

Dabartinė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekš šias pareigas eina nuo 2011 metų lapkričio.

“Nauja įstatymo redakcija yra ydinga. Net Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad Vyriausybės atstovų veikla turi būti orientuota ne į politinių interesų tenkinimą, kad šia institucija nebūtų piktnaudžiaujama politiškai kontroliuojant savivaldybių veiklą. Pažymiu, kad naujasis reglamentavimas atveria visus kelius politizuoti Vyriausybės atstovo įstaigą. Duodamas interviu laikraščiui „Alytaus naujienos“ premjeras Saulius Skvernelis pasisakė, kad Vyriausybės atstovas turėtų dirbti kaip Vyriausybės atstovas. Tokie žodžiai iškreipia tikrąją Vyriausybės atstovo funkciją. Premjeras akcentavo, kad žmonės nesupranta, kai jie kalba kaip Vyriausybės atstovai, o pozicijos nesuderinamos su Vyriausybe, atstovaujama netgi priešingai Vyriausybei”, – pranešime cituojamas klaipėdietis Seimo narys Simonas Gentvilas.

Vyriausybės atstovas atlieka savivaldybių veiklos administracinę priežiūrą – prižiūri, ar savivaldybės laikosi Konstitucijos ir įstatymų, ar vykdo Vyriausybės nutarimus.


2018-09-14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt