P0

Miestas, Svarbu

Dėl smarvės – į savivaldybę ir prokuratūrą

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-09-24


Buvusi miesto politikė, šiuo metu vadovaujanti daugiabučių namų bendrijai “Bandužiai” Ligita Girskienė sako net nežinanti, kiek tiksliai savanorių padėjo rinkti parašus po pareiškimais, kurie šią savaitę bus perduoti Klaipėdos savivaldybės administracijos vadovams bei prokurorams.

“Šiandien atėjusi į darbą radau dar įmestus apie 200 parašų”,  – džiaugėsi aktyvi klaipėdietė visuomenininkė.

Tokį įrašą specialioje “Facebook” grupėje pirmadienio rytą paskelbė Ligita Girskienė

Pietinės miesto dalies gyventojai, nebeapsikentę visą šią vasarą juos kankinusios baisios smarvės, rugsėjo pradžioje dėl to ėmė rinkti parašus. Jie miesto valdininkų bei prokurorų reikalauja nustatyti, iš kur gyvenamojoje aplinkoje atsiranda bjaurūs fekalijų, puvinio ir supuvusių kiaušinių kvapai, nuo kurių ima pykinti, skaudėti galvą, gyventojai dėl smarvės negali atidaryti langų.

“Darosi nebeįmanoma gyventi šioje miesto dalyje, nes dėl vyraujančio bjaurus kvapo patiriame daug nepatogumų”, – pareiškimo tekstą citavo L. Girskienė. Pareiškime teigiama, kad pastaruoju metu smarvė suintensyvėjo ir ji atsiranda dažniau nei būdavo anksčiau.

Gyventojai valdininkų reikalauja nedelsiant imtis priemonių, “kad būtų nustatytas kvapo skleidėjas, paimti kvapo mėginiai ir kvapo sudėtis būtų ištirta”.

Pirmadienio rytą po pareiškimais jau buvo surinkta 4115 klaipėdiečių parašų.

“Jei būtų laiko ir sveikatos, būtume surinkę ir daugiau, žmonės labai aktyviai palaikė, visi džiaugėsi, kad kažkas ėmėsi šio reikalo, ragino savo šeimos narius pasirašyti”, – sakė L. Girskienė.

Jos teigimu, kadangi kol kas nėra gauta matavimų rezultatų ir nežinoma, ar buvo viršytos nustatytos kvapų higienos normos, prokuratūros prašoma ginti viešąjį interesą bei spręsti klausimą dėl galbūt netinkamai pareigas atlikusių valdininkų atsakomybės.

“Laboratorija neseniai paėmė mėginius, darys suminį visų kvapų matavimą, o jo rezultatai bus labai svarbūs ateityje galbūt keliant ir baudžiamosios atsakomybės  klausimą”, – sakė pašnekovė.

Žinia, kiek anksčiau dėl viešojo intereso gynimo į prokuratūrą tuo pačiu klausimu kreipėsi ir miesto meras Vytautas Grubliauskas.


  2018-09-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt