P0

Politika, Svarbu

Klaipėdos ženklas kursto ir politines aistras (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-10-25


Ketvirtadienį miesto Tarybai svarstant mero Vytauto Grubliausko teikimą sudaryti laikinąją komisiją Klaipėdos prekinio ženklo atnaujinimo aplinkybėms nagrinėti, išryškėjo, kad dėl šio klausimo egzistuoja takoskyra ir Liberalų sąjūdžio frakcijoje.

Jos narys Audrius Vaišvila dar svarstant darbotvarkę siūlė į ją netraukti šio klausimo motyvuodamas tuo, kad trečiadienį Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas nutraukė sutartį su ženklo kūrėjais UAB “Alora”. Už jo pasiūlymą liberalai balsavo nevienodai.

Be to, posėdžio metu paaiškėjo, kad S. Budinas atsisakė tenkinti mero pavedimą atlikti tarnybinį patikrinimą, o tik pavedė Centralizuoto vidaus audito skyriui atlikti bendro pobūdžio įvertinimą.

Siūlė nesvarstyti

“Vakar Savivaldybė nutraukė sutartį, nematau tikslo toliau ten knaisiotis”, – savo pasiūlymą nesvarstyti komisijos sudarymo klausimo argumentavo A. Vaišvila.

Tuo metu opozicijos atstovė Nina Puteikienė tikino, kad svarbiausia šioje istorijoje yra ne piniginis aspektas, o “kalba apie administraciją, “kaip ji daro viešuosius pirkimus, kad matytume tą mechanizmą ydingą ir gėdingą”.

Jungtinės tarybos narių frakcijos pirmininkė Aldona Staponkienė, taip pat pasisakiusi už šio klausimo svarstymą, tikino, kad tuom yra labai suinteresuota visuomenė.

“Net jei neliko finansinių dalykų, liko reputaciniai. Suteršta administracijos reputacija, ji pati turi būti suinteresuota”, – teigė liberalas, vicemeras Artūras Šulcas.

Pats V. Grubliauskas pagarsino, kad Savivaldybės administracija atsisakė pagal jo pavedimą atlikti tarnybinį patikrinimą ir teigė, kad reikia sutarties nutraukimo faktą atskirti nuo misijos, kuri būtų skirta šiai komisijai.

S. Budinas vietoje tarnybinio patikrinimo pavedė Centralizuoto vidaus audito skyriui atlikti Savivaldybės administracijos sudaromų sutarčių, darbų priėmimo ar keitimo procedūrų įvertinimą bei pateikti išvadas, rekomendacijas dėl šių procedūrų tobulinimo.

Už tai, kad būtų svarstomas klausimas dėl komisijos sudarymo, pasisakė 19 politikų, prieš buvo 8 (Vytautas Čepas, Jonas Sąlyga, Valdemaras Anužis, Algirdas Grublys, liberalai Vygantas Vareikis, Audrius Vaišvila, Saulius Liekis ir Lina Skrupskelienė), susilaikė 4 (Artūras Razbadauskas, Rimantas Taraškevičius, Arvydas Cesiulis ir Jolanta Skrabulienė).

Išvados iki gruodžio 10 d.

Frakcijos dar iki miesto Tarybos posėdžio pagal jiems priklausančias proporcijas buvo pasiūliusios kandidatus į šią komisiją, jei ji bus sudaroma.

Liberalams komisijoje atstovaus Artūras Šulcas, Vaida Žvikienė, Rusų aljansui – Tatjana Fedotova, konservatoriams – Arūnas Barbšys. Komisijoje dar dirbs Nina Puteikienė, Algirdas Grublys ir Aldona Staponkienė.

Komisija savo pirmininku išsirinko A. Šulcą, kuris neseniai vadovavo dar vienai laikinajai komisijai, svarsčiusiai, ar yra pagrindas kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą dėl Viačeslavo Titovo pasisakymų apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą.

Po tokio spendimo N. Puteikienė pareiškė, jog tai yra ydinga praktika, nes valdančiosios daugumos atstovas vadovaus komisijai, kuri nagrinės valdančiosios daugumos suformuotos Savivaldybės administracijos vadovybės veiksmus.

A. Šulcas savo ruožtu replikavo, kad nedalyvavo priimant sprendimus, susijusius su šiuo prekės ženklu, nėra išsakęs ir išankstinės nuomonės, tad esą stengsis objektyviai vertinti situaciją.

Tačiau UAB “Alora” atstovas Marius Vaupšas “Atvirai Klaipėdai” trečiadienį teigė, jog “po gegužę vykusio ženklo pristatymo, kuriame dalyvavo ir Budinas, Grubliauskas, Šulcas, Simonavičiūtė, visi plojo ir buvo pasirašyti perdavimo aktai”.

Komisija savo išvadas turės pateikti iki gruodžio 10 d.


  2018-10-25

  4 komentarai “Klaipėdos ženklas kursto ir politines aistras”

  1. AvatarDžiazui (IP: 188.69.211.107)

   Grubliauskienei iš miesto biudžeto atlyginimas nėra mokamas.Neklaidinkit nei savęs, nei kitų.Politikuoti reikia ir būtina, bet nereikia skleist neteisingos informacijos. Gerbkite save.

   • AvatarKaip cia pasakius (IP: 188.69.198.56)

    Taip, netiesiogiai iš biudžeto, bet iš biudžeto džiazo festivaliui skiriama parama, kitus pinigus festivalio organizatoriai kaip paramą susirenka iš muesto paramą. Tai kaip čia pasakius…

   • AvatarKur jau ne (IP: 188.146.103.15)

    Tai yra sumanus apėjimas, grubliauskai miesto kenkėjai.

  2. AvatarDžiazas (IP: 188.147.68.54)

   Ar Grubliauskas prisiims atsakomybę, bent kur nors? Aišku ne, nes jis nieko nežino, nesupranta, nemoka. gi reikia savo žmonai algą mokėt iš miesto po 2000€ kas mėnesį. Eh kada tas labiausiai nuvylęs meras eis lauk.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt