P0

Transportas

Vėl jaučiamas elektroninių bilietų kortelių deficitas

Avatar

Martynas Vainorius
2018-10-30


Uostamiesčio spaudos kioskuose jau kurį laiką negalima įsigyti elektroninio bilieto kortelių. Tokia padėtis buvo susiklosčiusi ir pavasarį. Tik šį kartą, anot transportininkų, deficitas atsirado jau ne dėl teisminių konkurso dalyvių ginčų, o dėl to, kad konkursą laimėjęs rangovas neįvykdo savo įsipareigojimų.

Laikinai iš padėties sukamasi parduodant paskutinius kortelių rezervus KKT aptarnavimo centre S. Daukanto gatvėje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak VšĮ “Klaipėdos keleivinis transportas” direktoriaus pavaduotojo Andriaus Samuilovo, pavasarį kortelių tiekimas buvo sutrikęs dėl dviejų viešojo konkurso dalyvių – bendrovių „Atea“ ir “Lodvila” – teisminio ginčo. Tada krizinę situaciją pavyko išspręsti surengus mažos apimties pirkimą ir įsigijus 10 000 kortelių.

Pasibaigus konkursui rugsėjo 9 dieną buvo pasirašyta sutartis su jį laimėjusia UAB “Atea”. Ji įsipareigojo vieną kortelę pagaminti už 69 centus. Preliminariai planuojama, kad per trejų metų laikotarpį, kol galios ši sutartis, KKT gali užsakyti apie 120 tūkst. tokių kortelių, bet iš viso užsakymas negali viršyti 410 tūkst. eurų (594,2 tūkst. kortelių).

Sutartyje yra numatyta, kad kortelės turi būti patiektos per 15 kalendorinių dienų nuo užsakymo pateikimo dienos, tačiau “Atea”, A. Samuilovo teigimu, jau 18 dienų vėluoja įvykdyti pirmąjį užsakymą. O kadangi keleiviai per tuos kelis mėnesius jau išpirko minėtąsias 10 tūkst. kortelių, prekybos vietose susiformavo deficitas. Laikinai iš padėties sukamasi parduodant paskutinius rezervus KKT aptarnavimo centre S. Daukanto gatvėje.

Pasak A. Samuilovo, KKT jau pasinaudojo sutartyje numatyta galimybe tokiais atvejais taikyti sankciją – 0,02 proc. delspinigių už kiekvieną pradelstą dieną. Delspinigiai skaičiuojami nuo bendros sutarties kainos su PVM. CVP portale nurodoma, kad sutarties vertė – 100 tūkst. eurų, tad vienos dienos delspinigiai siekia 20 eurų.

“Atea” atstovai “Atvirai Klaipėdai” žadėjo situaciją pakomentuoti po poros valandų. Gavus jų komentarą publikacija bus papildyta.


  2018-10-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt