P0

Svarbu, Verslas

Vėl buvo sugedusi “Fortum Klaipėda” jėgainė (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-11-23


AB “Klaipėdos energija” šiomis dienomis buvo priversta deginti brangias dujas, nes netikėtai sustojo UAB “Fortum Klaipėda” atliekų deginimo jėgainė.

“Fortum Klaipėda” vadovas Tomas Eikinas tvirtina, kad jėgainė dėl nedidelio gedimo nedirbo apie parą, o “Klaipėdos energijos” generalinis direktorius Antanas Katinas teigė, kad šios įmonės, kuriai tenka prievolė užtikrinti nepertraukiamą šilumos tiekimą, dujinis katilas buvo priverstas dirbti beveik dvi paras.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Buvome trumpam sustoję, dabar jau viskas veikia. Esu komandiruotėje Italijoje, tikslaus laiko nepasakysiu, man atrodo, kad vakar paryčiais sustojome – buvome į “Klaipėdos energiją” nusiuntę savo sustojimo grafiką. Šiandien grįžome, nieko rimto čia nebuvo. Paskutinį kartą ilgesniam laikotarpiui buvome sustoję vasarą, kai buvo planinis remontas”, – penktadienio popietę “Atvirai Klaipėdai” sakė T. Eikinas.

Jėgainė avariniu būdu dėl pralaidos ekraniniuose vamzdžiuose buvo stabdoma šiemet balandžio 21 d. ir veiklą atnaujino tik po šešių parų.

“Klaipėdos energijos” vadovas A. Katinas “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad šilumos energijos iš “Fortum Klaipėda” negauta apie dvi paras. Dėl šio incidento teko operatyviai užkurti 100 MW galingumo dujinį katilą, nes būtent “Klaipėdos energija” yra atsakinga už nepertraukiamą šilumos tiekimo užtikrinimą – tokie nepriklausomi šilumos tiekėjai, kaip ir “Fortum Klaipėda”, neprivalo turėti rezervinių katilų.

“Dalyvaudami aukcionuose tokie šilumos tiekėjai įsipareigoja patiekti tam tikrą kiekį šilumos, tačiau yra įvairių išlygų, tarp kurių ir netikėti įvykiai, apie kuriuos pranešama. Kitais atvejais jie turėtų mokėti baudą. Kai temperatūra nukrenta iki 10 laipsnių šalčio, dažniausiai šilumą lieka tiekti tik “Fortum Klaipėda” ir “Pramonės energija”, o visi kiti nepriklausomi šilumos tiekėjai pradeda šilumą naudoti savo reikmėms”, – sakė A. Katinas.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija šiemet vasarą buvo nusprendusi, kad UAB „Fortum Klaipėda“ turi sumokėti “Klaipėdos energijai” 52 584 Eur dėl to, kad pernai lapkritį du kartus sugedus atliekų deginimo jėgainei ji nepatiekė žadėto šilumos kiekio, o „Klaipėdos energija“ dėl to turėjo užkurti dujas deginančius katilus ir patyrė vadinamąsias balansavimo sąnaudas, įvertintas minėta suma.

Pasak A. Katino, tokiais atvejais operatyviai – per pusę valandos – galima įjungti tik dujų katilą, nes biokuro katilams, kaip ir “Fortum Klaipėda” įrenginiui, įkaisti iki reikiamos temperatūros reikia iki paros laiko. Tačiau dujos šiemet jau yra brangesnės nei pernai, o nuo naujųjų metų dar brangs.

“Iki naujųjų metų turėtų Lypkiuose pradėti veikti naujas mūsų 10 MW galingumo biokuro katilas, o Šilutės plento katilinėje naujas 20 MW galingumo katilas turėtų pradėti veikti nuo kovo. Tačiau jie vis tiek nepatenkins viso poreikio – kol temperatūra siekia iki 2 laipsnių šilumos, miestui reikia apie 110 MW, o mes turėsime tik 50 MW galingumo biokuro katilus. Tačiau ir 100 procentu gaminti šilumą vien iš biokuro ekonomiškai neapsimoka. Kai temperatūra ateina į minusą, reikia 150 MW, o kai “užspaudžia” iki minus 20, gali reikėti ir iki 280 MW”, – sakė pašnekovas.


2018-11-23

2 komentarai “Vėl buvo sugedusi “Fortum Klaipėda” jėgainė”

  1. Kas paneigs, kad ne specialiai? Kad tik daugiau uz sildyma nurautu. Suda bele koki gali sumalt.

  2. Tai del to smirdo bevek visa para? Jautesi ne tik Silyutes pl.,bet ir prie Naujojo turgaus svarve.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt