P0

Politika, Svarbu

Išvargo priedus Savivaldybės vadovams (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-12-20


Pasikeitus Valstybės tarnybos įstatymui miesto Taryba turėjo nustatyti naujus atlyginimus Savivaldybės administracijos vadovams, kurie jiems bus mokami nuo naujųjų metų.

Ši procedūra virto dar vienu politiniu mūšiu ketvirtadienio posėdyje. Dėl balsavimų gausos politikams net prireikė pertraukos, kad galėtų išaiškinti ir procedūrinius, ir politinius niuansus.

Olegas Mariničius (kairėje), Saulius Budinas ir Alina Velykienė kadenciją baigs gaudami didesnes algas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Iš pradžių politikai gana ramiai patvirtino Savivaldybės administracijos direktoriui ir jo pavaduotojams pareiginės algos koeficientus. Šis sprendimas esą užtikrina, kad ir po naujųjų dėl įsigaliojusio įstatymo šie tarnautojai gautų tokius pačius atlyginimus kaip ir dabar.

Batalijos prasidėjo, kai buvo pradėta svarstyti, kokius priedus reikėtų jiems mokėti.

“1700 eurų į rankas nėra didelė alga tokiai pareigybei. Mano siūlymas – 20 procentų”, – sakė miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

“Pirmi metai, kai nesurenkamas biudžetas. Čia yra ir direktoriaus nuopelnas. Kur visi projektai, aikštės, skverai? Lankymasis renginiuose gali būti kaip priedas, tai kompetencijos ir dvasinės kvalifikacijos kėlimas. Siūlau skirti apvalų nulį”, – savo ruožtu pareiškė opozicijos atstovė Nina Puteikienė.

Tuo metu liberalė Jurgita Choromanskytė siūlė pažiūrėti, kokias algas gauna Savivaldybei pavaldžių įstaigų vadovai. Anot jos, keliais šimtais eurų didesnės algas nei S. Budinas gauna “Klaipėdos švenčių”, “Klaipėda ID”, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktoriai.

“Atvira Klaipėda” gavo atliktus palyginamuosius skaičiavimus, kurie rodo, kad J. Choromanskytė kalbėjo tiesą.

“Darbas sunkesnis nei jo aprašymas, valandos ilgesnės nei Darbo kodeksas numato. Papildomi darbai nuolat keičiasi. Siūlau skirti 40 procentų priedą. Keturiems mėnesiams padidėjimas būtų tik 5000 eurų. Tai būtų žmogui, kuris to nusipelnė”, – dėstė liberalė.

Tuo metu vicemerė Judita Simonavičiūtė tikino, kad turi būti užduotys, už kurias mokami priedai, kaip ir kitiems biudžetininkams.

“O dabar yra tik bendras fonas, kad gauna mažai ir reikia duoti daugiau. Visiems direktoriams buvo užduotys ir tik po metų sprendėme, ar skirti priedus, ar ne. Nesu pavydus žmogus, kaip buvęs administracijos vadovas galiu pasakyti, kad tada merai gavo mažiau nei administracijos vadovai, bet buvome solidarūs, kad negali išsišokti aukščiau. 20 procentų labai nerezonuotų, bet būtų atkreiptas dėmesys, kad yra užduočių ne darbo metu. Nepykintume ir tautos, ir atkreiptume dėmesį, kad darbas nereglamentuotas”, – teigė ji.

Liberalė Lina Skrupskelienė savo ruožtu atkreipė dėmesį į Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) reitingą, kuriame tarp didžiųjų miestų pirmauja būtent Klaipėda ir siūlė S. Budinui skirti 40 proc. priedą.

“Nebūtume lietuviai, nes kai dėl pinigų iškart išlindome iš guolio ir atsigavome. Dėl kelių dešimčių eurų pusvalandį gaištame. Kai esi priverstas eiti į renginius, tai jau ne pramoga. Kad dirba blogai, yra neetiška teigti. Nesakau, kad reikia rašyti šimtą balų, bet 40 procentų tikrai vertas”, – sakė Vytautas Čepas.

“Teko ir man šį darbą dirbti, krūvis yra didelis ir jį apibrėžti labai labai sunku. Įvertinant atsakomybę, bendras laiko sąnaudas 40 procentų yra neadekvačiai mažai, ypač lyginant su viešųjų įstaigų vadovais, privačiu sektoriumi. Neužsiimkime buku populizmu. Skirkime maksimalų 40 procentų priedą”, – teigė Valdemaras Anužis.

“Ne laikas suvedinėti asmenines sąskaitas. Tai iš tiesų vienam žmogui sunkiai pakeliamas krūvis. Tie dydžiai nėra adekvatūs. Tačiau konkretus direktorius jau bent porą kartų nevykdė Tarybos valios, tad maksimalus priedas yra per daug. Nulio irgi negalima. Įvertinkime, kad krūvis nežmoniškas, bet įvertinkime ir darbo kokybę”, – teigė vicemeras Artūras Šulcas.

“Darbas sudėtingas, įtemptas, bet ar jis padaromas? Priedas turi būti skiriamas už papildomą darbą”, – teigė konservatorius Arūnas Barbšys, siūlęs įvertinti ir S. Budino raštą, kuriame jis dėstė, kad nesutinka su Klaipėdos ženklo sukūrimo aplinkybes tyrusios komisijos išvadomis.

Įsilingavus tokioms diskusijoms meras Vytautas Grubliauskas pareiškė, kad apsisprendus dėl maksimalių priedų Savivaldybės administracijos vadovai esą jau neturėtų tikėtis, kad jis savo potvarkiu skirs jiems vienkartinę premiją už metinius rezultatus. S Budinui ir jo pavaduotojui Olegui Mariničiui Savivaldybės administracijos Personalo skyriaus vedėjos Ingos Gelžinytės-Litinskienės pasirašytame rašte buvo prašoma skirti 100 proc. algos dydžio premiją, o Alinai Velykienei – 5o proc. Toks prašymas buvo motyvuojamas atliktomis “ypatingos svarbos užduotimis vykdant Klaipėdos miesto savivaldybės strateginius tikslus”, kurių rezultatas esą yra užimta pirmoji vieta minėtajame LLRI reitinge ir 19 proc. pagerėjęs gyventojų vertinimas, kurį parodė šių metų apklausa.

Po pertraukos, kurios paprašė naujoji frakcija “Už Klaipėdą”, iš pradžių politikai atmetė N. Putiekienės siūlymą neskirti jokio priedo (už jį balsavo tik pati N. Puteikienė, Alfonsas Vildžiūnas, A. Barbšys ir Tomas Meškinis). Meras, beje, buvo tarp keturių susilaikiusiųjų.

Vėliau vyko balsavimas dėl 20 proc. priedo, bet jis daugumos balsų nesulaukė. 40 proc. priedo variantas sprendimo projektui buvo patvirtintas tik vieno balso persvara – už balsavo 15, prieš – 4 (A. Šulcas, J. Simonavičiūtė, N. Puteikienė ir Lilija Petraitienė), o susilaikė 10, tarp kurių ir vėl buvo meras. Galutinį sprendimo projektą su tokiu priedu jau palaikė 21 politikas, prieš balsavo tik N. Puteikienė, susilaikė 7 (visi konservatoriai, A. Vildžiūnas, A. Šulcas ir J. Simonavičiūtė).

Toks pat balsavimų maratonas vyko ir dėl A. Velykienės bei O. Mariničiaus, bet jiems po diskusijų irgi buvo patvirtintas 40 proc. priedas.


  2018-12-20

  4 komentarai “Išvargo priedus Savivaldybės vadovams”

  1. Avatardsddsd (IP: 195.182.76.3)

   nesuprantu, zenkla nupirko plagijuota, pazeidineja privacius ir viesus interesus, ir dar jiems premijos??? siaubinga nepagarba rinkejui, gausit jus pamoka per rinkimus libera****

  2. AvatarSiaubas (IP: 90.131.35.108)

   O už ženklą gražins 24 tūkstančius? Už blogus darbus atsakomybę prisiims? Tokius Čepus ir Taraškevičius su Grubliausku prieš aky į penciją kuo skubiau…

   • Avatarto Siaubas (IP: 86.100.16.151)

    o man tas ženklas patinka, kodėl jo atsisakyta?

   • AvatarKopija (IP: 90.131.35.108)

    Ženklas yra kopija. Ne Klaipėdai toks nykus ne originalus ženklas. Plius apgaulės ir aplaidumo būdu jis Klaipėdai pritemptas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt