P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija: “Skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija” (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-01-18


Uosto direkcija penktadienį išplatino pranešimą, kurį esą inspiravo “viešojoje erdvėje skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

“Pareiškiame, kad visi investiciniai projektai Klaipėdos uoste yra įgyvendinami skaidriai ir vadovaujantis griežtais, ekonominę grąžą užtikrinančiais reikalavimais. Uosto direkcijos vadovas dėl investicinių projektų vykdymo sprendimo nepriima vienasmeniškai. Sprendimą dėl investicinių projektų vykdymo priima šiam tikslui suformuota komisija. Kiekvieną projektą komisija vertina pagal griežtus ir objektyvius kriterijus – sprendžiama, ar projektas yra finansiškai pagrįstas, atsiperkantis, pelningas ir nešantis naudą Uosto direkcijai, miestui ir valstybei. Taip pat prieš pradedant vykdyti Uosto direkcijos investicinius projektus juos apsvarsto, įvertina ir jiems pritaria Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos valdyba”, – rašoma pranešime.

Jame taip pat akcentuojama, kad įmonės valdybai pritarus, investiciniai projektai yra įtraukiami į Uosto direkcijos strateginį veiklos planą, kurį svarsto ir tvirtina Susisiekimo ministerija.

Kartu pabrėžiama, jog 2019–2022 metų Uosto direkcijos strateginį veiklos planą Stebėsenos ir prognozių agentūra įvertino 10 balų iš 10 galimų.

“Uosto direkcija, būdama valstybės įmonė, griežtai atsiriboja nuo bet kokių politinių interpretacijų”, – rašoma pranešime.

Žinia, viešojoje erdvėje įvairių interpretacijų ir svarstymų pasirodė po to, kai paaiškėjo, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) kandidatų sąraše kartu su jo lyderiu, Klaipėdos mero posto siekiančiu Uosto direkcijos vadovu Arvydu Vaitkumi esantys uosto krovos bendrovių atstovai ir su jais susiję asmenys nepagailėjo tūkstantinių aukų partijai, kurias ji galės išleisti šiems savivaldos rinkimams.

Kandidatų sąraše esantis „Kamineros grupės“ akcininkas Arūnas Tuma partijai paaukojo 8 850 Eur. Kitas kandidatas – kompanijai Birių krovinių terminalas (BKT) vadovaujantis Vidmantas Dambrauskas atseikėjo 8 800 Eur.

Po tokią pačią sumą LŽVS skyrė su V. Dambrausku susiję asmenys – pagrindinis BKT akcininkas Igoris Udovickis ir jo sutuoktinė Olga. Dar tiek pat atseikėjo Leonidas Bergeris, vadovaujantis bendrovei „Fertirama“. Jis čia kartu su V. Dambrausku turi po 30 proc. akcijų.

Susiklosčius tokiai situacija susisiekimo ministras Rokas Masiulis ketvirtadienį patenkino A. Vaitkaus prašymą nušalinti jį nuo visų sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai planuoja dalyvauti rinkimuose kartu su juo ir dar remia politinę kampaniją. Jis taip pat nuo sausio 17 d. išėjo atostogų.


  2019-01-18

  8 komentarai “Uosto direkcija: “Skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija””

  1. AvatarTikimybė (IP: 80.6.41.9)

   Pritariu komentarui ‘Galimybė’ dėl pono Šulco liežuvio.

  2. Avatarkop (IP: 86.100.158.73)

   Patys, t.y. vadovas zinojo kur eina ir su kuo eina, to ir reikejo laukti. O ko dabar tikites, vai vadas politizuoja, o jo istaiga liks nuosali? Juokaujant? Ar galvojat kad visi kvaili? Na ir kas kad ji atostogauja. Gal butu galima suprasti kad kai iseitu, tada gal. O oponentams, noriu ju paklausti, ar taip pat ramiai pateisintumete jai Vaitkus butu liberalas?

  3. AvatarVirginija (IP: 86.100.115.25)

   perskaitai tokį teiginį “nešantis naudą Uosto direkcijai, miestui ir valstybei” ir nesupranti, kokiose fantazijose gyvena kandidatas į merus A.Vaitkus. Miestas nepatvirtindamas miesto bendrojo plano pakeitimų. Tai aiškiai pasakė, jog A. Vaitkaus planai neneša miestui jokios naudos, o tik žalą. Čia nereikia būti dideliam specialistui, TEREIKIA BŪTI KLAIPĖDIEČIU, vaikščiojančiu miesto gatvėmis. Kaip atrodys miestas, gatvės, kai krova padidės 4 kartus? Kaip tomis pačiomis miesto gatvėmis pravažiuos kelis kartus daugiau automobilių, traukinių? Klaipėdiečiai miestą statė 700 metų, o valstiečiai su A. Vaitkumi ruošiasi sunaikinti per kelis dešimtmečius.

   • AvatarAnonimas (IP: 83.245.225.217)

    O pasirodo yra teisingai mastanciu klaipedieciu.

   • AvatarKlaipėdietė nuo 1952m (IP: 78.57.230.119)

    Gerb.p.Virginija,ar su p.A.Vaitkumi,ar be p.A.Vaitkaus Klaipėda -Lietuvos UOSTAMIESTIS ir niekas iš VILNIAUS klaipėdiečių nelabai klausėsi ir klausysis.Geriau,kad prie miesto vairo būtų żmogus,kuris IŠMANO uosto reikalus ir dirbs ,kad miesto gyventojams ir valstybei būtų geriau.Mażiau pykčio,neapykantos kitokiam pożiūriui ,kitokiai nuomonei,sugebėjimo išklausyti kitus,nes niekas nenori savam miestui blogo.Visuomenininkai gal imtųsi daugiabučių gyvenamųjų namų administratorių savivaliavimų stabdymo,tai taip pat rimta problema.

   • AvatarTo Virginija (IP: 78.62.152.197)

    Iš kur pas jus tiek pykčio ir neapykantos, ponia Virginija? Aš suprantu, kad jūs esate labai riboto mąstymo žmogus. Tačiau suvokite, kad uostas iš savęs nėra blogis, o visas negatyvas sklinda iš to, kad miesto valdžia niekada nenorėjo kalbėt ir diskutuoti su uostininkais. Jeigu yra problemų, jas galima spręsti. Ir spręsti gali žmonės, turintys kompetencijos. Miesto valdžioje atsiradus uostininkams, pamatysite, daug reikalų išsispręstu į gerąją pusę ir žmonėms naudinga linkme.

  4. AvatarGalimybė (IP: 86.100.145.229)

   Galėtų KVJUD imtis rimtesnių veiksmų ir patrumpinti Šulcui liežuvį, kad pradėtų jausti ribą.

   • AvatarPatarlė (IP: 78.57.230.119)

    ,,Šuo 🐕 loja -karavanas eina”.Laikykitės,dar ne to sulauksite ,kol nepasibaigs rinkimai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt