P0

Svarbu, Švietimas

Vėl pykdo registracija į mokyklas

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-02-06


Klaipėdos savivaldybė skelbia, kad nuo ketvirtadienio, vasario 7 d., prasideda elektroninė mokinių registracija į bendrojo ugdymo uostamiesčio mokyklas. Ji vėl pykdo tėvelius, o Švietimo skyriaus vadėja primena apie panaikintą popierinių dokumentų bei registruotų laiškų siuntimą.

Nuo ketvirtadienio 10 val. jau galima pradėti registruoti vaikus į I–IV gimnazijos klases, 9–10 jaunimo ir specialiąsias klases bei 1-3 socialinių įgūdžių ugdymo klases. Nuo vasario 12 d. bus registruojami moksleiviai į 6–8 klases, o nuo vasario 19 d. –  į  5 klases.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Būtent pastarasis reikalavimas supykdė „Atviros Klaipėdos” skaitytoją, kuri nesupranta logikos, kodėl būtina registruoti vaiką ir tuo atveju, kai baigęs ketvirtą klasę, jis ir toliau mokslus yra pasiryžęs tęsti toje pačioje mokykloje.

Švietimo vidus

„Jie ką nors kvailesnio negalėjo sugalvoti? Tėvai ir taip nusibaigę su darbais, dar turės gaišti laiką registruoti, jei vaikas toliau lankys tą pačią mokyklą. Ypač žinant, kaip „puikiai” veikia klaipeda.lt tinkalapis”, –  apmaudo neslėpė užsiėmusi mama, nenorėjusi skelbti savo pavardės, kuri redakcijai žinoma.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad jokios naujovės čia nėra, taip esą būdavo visą laiką.

„Tie, kas pabaigia programą, o šiuo atveju pabaigia pradinio ugdymo programą, jei nori tęsti mokslus toje pačioje mokykloje, turi registruotis per registrą, mokyklai popierinio varianto pateikti nebegalima”, –  sakė Švietimo skyriaus vedėja.

Jos teigimu, yra iš naujo sudaromos sutartys dėl kitos programos įgyvendinimo.

„Penktokams jau prasideda pagrindinio ugdymo programa pagal visas aukštesnes tvarkas, patvirtintas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, yra numatyta, kad pereinant į kitą programos lygį iš naujo sudaroma mokymo sutartis”, – paaiškino L. Prižgintienė.

Susirūpinusią mamą ji tik paguodė, jog norintiems tęsti mokslus toje pačioje mokykloje yra numatyta pirmenybė prieš kitus, „svetimus”, vaikus: jei į tą pačią 5-ą klasę atsirastų norinčiųjų ateiti mokytis ir iš kitų mokyklų, prioritetas būtų teikiamas toje mokykloje pradinį mokslą baigusiems moksleiviams.

Jau skelbėme, jog nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. nuspręsta Klaipėdoje pareiti tik prie elektroninės registracijos į mokyklas tvarkos, atsisakant popierinių dokumentų bei daug painiavos ir tėvelių nepasitenkinimo sukėlusių registruotų laiškų į mokyklas siuntimo.

Registracijos į uostamiesčio mokyklas datos
 • nuo š. m. vasario 7 d. 10 val. į I–IV gimnazines klases, 9–10 jaunimo ir specialiąsias klases, I–III socialinių įgūdžių ugdymo klases;
 • nuo š. m. vasario 12 d. 10 val. į 6–8 klases;
 • nuo š. m. vasario 19 d. 10 val. į 5 klases;
 • nuo š. m. vasario 26 d. 10 val. į 2–4 klases;
 • nuo š. m. kovo 5 d. 10 val. į 1 klases.

Prašymai sistemoje registruojami, pradedant lankyti mokyklą, ją keičiant arba toje pačioje mokykloje, pereinant mokytis pagal aukštesnio lygmens ugdymo programą (iš priešmokyklinio į pradinio, iš pradinio į pagrindinio, iš pagrindinio į vidurinio).


  2019-02-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt