Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Vienutėje laikytą advokatą gelbėjo tik knygos (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-03-06


Po 14 parų suėmimo į laisvę iš vienutės paleistas klaipėdietis advokatas Aivaras Surblys sako, jog jį nuo išprotėjimo gelbėjo tik knygos.

„Per tą laiką perskaičiau daugybę knygų, kurių kitu atveju greičiausiai nebūčiau prisiruošęs perskaityti”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė laisvę antradienį atgavęs advokatas, kuris kartu su kitu klaipėdiečiu kolega Mariumi Navicku buvo suimtas vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje.

„Per tą laiką perskaičiau daugybę knygų, kurių kitu atveju greičiausiai nebūčiau prisiruošęs perskaityti”, – sakė advokatas A. Surblys. Martyno Vainoriaus nuotr.

Dvi savaites klaipėdietis advokatas, skirtingai nei kiti suimtieji, buvo laikomas ne Lukiškių ar Šiaulių tardymo izoliatoriuje, o Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinėje.

„Uždarė mane į trijų su puse ant pusantro metro patalpą, į vienutę. Ryte atneša duonos ir arbatos, vakare – duonos ir arbatos. Vienintelis užsiėmimas – žiūrėti į lubas. Praradau laiko pojūtį, neturėjau laikrodžio, nieko, jokių susitikimų su artimaisiais”, –  pasakojo advokatas, pasiguodęs tik tuo, kad per tą laiką perskaitė jam artimųjų perduotas knygas – šiuo metu besceleriu laikomą Yuval Noah „Glaustą žmonijos istoriją”, Zenono Ivinskio „Lietuvos istoriją iki Vytauto Didžiojo mirties”,  Stivo Džobso biografiją ir dar keletą kitų.

A. Surblys negalėjo atsakyti į klausimą, kaip konkrečiai jam pateikti kaltinimai siejasi su vilniečių teisėjų galima korupcija. Jo teigimu, jam pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 231 str. dėl teisėjo, prokuroro, ar ikiteisminio tyrimo pareigūno veiklos trukdymo su korupcinio pobūdžio veika esą neturi jokių sąsajų.

„Esmė ta, kad mano ginamasis prisiėmė atsakomybę, o tai jie traktuoja kaip mano trukdymą tirti bylą”, –  sakė advokatas. Jis pritarė savo advokato Simono Slapšinsko viešai išsakytai minčiai, jog daugelis pareigūnų veiksmų šioje skandalinga vadinamoje byloje labiau primena viešųjų ryšių akciją, nei rimtą profesionalų tyrimą.

„Man dabar uždrausta bendrauti net su 40 asmenų, tarp jų – ir su Druskininkų meru Ričardu Malinausku, ir su Viliumi Karaliumi, kurių aš nei akyse matęs, nei kada su jais bendravęs, nei ruošiuosi su man nepažįstamais asmenimis bendrauti”, – keistomis prokurorų taikomomis kardomosiomis priemonėmis stebėjosi pats ilgus metus prokuratūroje dirbęs A. Surblys. Šiuo metu be draudimų bendrauti su tam tikrais asmenimis jam skirtas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

INFORMACIJA  

Daugelis vasario 20 d. suimtų teisėjų bei kitų įtariamųjų vadinamojoje teisėsaugininkų korupcijos byloje jau paleisti į laisvę, tačiau prokuratūra ir STT nuolat praneša apie naujus įtariamuosius. Klaipėdoje baudžiamojon atsakomybėn korupcijos byloje patraukti minėtieji du advokatai, o prieš A. Surblį atnaujintas Vilniaus apygardos teismo sprendimu nutrauktas ankstesnis tyrimas, dėl kurio advokatas ketina kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo. Tuo metu apie advokato M. Navicko kontoroje keistomis aplinkybėmis naktį galimai šeimininkavusių STT pareigūnų veiksmus policija jokios informacijos neteikia.        


2019-03-06

Vienas komentaras apie “Vienutėje laikytą advokatą gelbėjo tik knygos”

  1. Ar čia yra demonstruojamas teisėtvarkos karas dėl galių perėmimo? Advokatai nebegalės ginti įtariamojo, jei sistema yra nurodžiusi jį sunaikinti. Lietuvoje yra įvedama prokuratūros ir STT diktatūra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt