P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Pagaliau pagerbė Lietuvos didvyrį (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-11


Praėjo tik metai ir Klaipėdos valdžia pagaliau sugebėjo pagerbti Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą – kovo 11-osios popietę ant Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto pastato atidengta atminimo lenta, žyminti, kad čia tarpukariu veikusiame Klaipėdos pedagoginiame institute 1937-1939 m. mokėsi ir šis didvyris.

Klaipėdos miesto tarybos Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija dar pernai kovą buvo pritarusi A. Ramanausko–Vanago dukros Auksutės Ramanauskaitės-Skokauskienės prašymui ant minėtojo pastato įrengti jos tėvui skirtą atminimo lentą. Iki miesto Tarybos posėdžio sprendimo projektas keliavo porą mėnesių – jis buvo svarstomas tik pernai liepą. Visą šią procedūrą pagardino jau buvusio, tačiau vėl į miesto Tarybą išrinkto Viačesalvo Titovo pasisakymai, kurie jam uždirbo apkaltą ir baudžiamąją bylą.

Lentos gamybos procedūros užtruko tiek, kad baigėsi ir 2018-ieji, A. Ramanausko-Vanago metai. Galiausiai prieš rinkimus buvo pradėjusi plisti versija, kad lenta bus atidengta tik po savivaldos rinkimų, kad taip nebūtų erzinamas rusakalbis elektoratas.

Renginio metu po oficialių kalbų partizano vadą pagerbiančią lentelę atidengė Klaipėdos tremtinių ir politinių kalinių sąjungos pirmininkas Pranciškus Vytautas Mickus ir jos narė Gražvyda Zubienė.


  2019-03-11

  5 komentarai “Pagaliau pagerbė Lietuvos didvyrį”

  1. Ar galime sužinoti, kas – autorius (autoriai) šio “bareljefo” A. Ramanauskui Vanagui atminti? Informacijos apie patį faktą – Memorialinės lentos atidengimą – daug, bet niekur nenurodomas (nenurodomi) autoriai (skulptorius, architektas…). Mano paieškos internete buvo be rezultato. Būsiu dėkinga.

   • Lentelės dabar gaminamos tipinės, tai nesidomėjome, kas dizaino autorius. Šią gamino bendrovė „Artproma“.

  2. Kovo 6 d. RAMANAUSKO VANAGO gimtadienis. Kovo11 d. nepriklausomybės atkūrimo diena. Gal leiskim dukrai irgi turėti savo nuomonę dėl tėvo pagerbimo

   • Kad ta dukra net nedalyvavo atidengiant lentelę. Čia tik priedanga, vadinas buvo…

  3. Kol meras rusiškais video kreipėsi į rinkėjus I rinkimų ture tai vasario 16 -ajai (užbaigiant šimtmečio minėjimą) nebuvo suspėta atidengti lentelės. Dabar kai jau II turas ir rusakalbiai per bortą, galima ir atidengti…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt