P0

Kriminalai ir nelaimės

Advokatų taryba nestabdo įtariamų advokatų veiklos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-03-21


Ketvirtadienį Advokatų taryba savo posėdyje išklausiusi viešai korupcija apkaltintus advokatus, kuriems buvo pateikti įtarimai vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje, bei šių advokatų gynėjus nusprendė nestabdyti penkių advokatų veiklos.

Klaipėdiečių advokatų Mariaus Navicko ir Aivaro Surblio įgaliojimai nesustabdyti

Tarp jų yra ir du advokatai iš Klaipėdos – Aivaras Surblys ir Marius Navickas.

Advokatūros pranešime teigiama, jog Advokatų taryba, svarstydama penkių advokatų veiklos sustabdymo klausimą, pažymi neturinti pakankamai duomenų šiam klausimui spręsti, o „advokatų atžvilgiu taikyti kankinimus primenantys veiksmai kelia papildomų abejonių dėl įtarimų pagrįstumo”.

Teigiama, jog Advokatų taryba yra supažindinta tik su oficialias advokatams pareikštais įtarimais. Esą paprastai institucijoms, tokioms kaip Teismas, Seimas, Prezidentas, kurios įstatymo pagrindu turi teisę nutraukti, sustabdyti, nušalinti ar uždrausti vykdyti įgaliojimus ar profesinę veiklą, Generalinė prokuratūra pateikia ne tik įtarimus, tačiau ir duomenis, kuriais remiantis įtarimas yra grindžiamas.

„Tokių duomenų Lietuvos advokatūra nėra gavusi, todėl Advokatų taryba negali pagrįstai ir motyvuotai svarstyti advokatų veiklos apribojimų. Atsižvelgdama į tai, Advokatų taryba nepriėmė sprendimo dėl penkių advokatų laikino išbraukimo iš Lietuvos praktikuojančių advokatų sąrašo”, – teigiama pranešime.


  2019-03-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt