Kriminalai ir nelaimės

Senolį kankinę ir apiplėšę jaunuoliai stos prieš teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-06-10


Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė didelio atgarsio visuomenėje sulaukusį ikiteisminį tyrimą, kuriame kaltinimai dėl senyvo amžiaus klaipėdiečio apiplėšimo ir kitų nusikalstamų veikų padarymo pareikšti 8 asmenims.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 28 metų jau 4 kartus teistas jaunuolis subūrė organizuotą grupę, kurios nariai, pasiskirstę vaidmenimis ir sudarę nusikalstamų veikų planą, pirmiausia ėmė rinkti duomenis apie nukentėjusiojo gyvenamąją vietą, kokiu telefono numeriu jis naudojasi, su kuo gyvena, kokio amžiaus ir sveikatos yra. Nukentėjusiuoju buvo pasirinktas senyvo amžiaus, prasto regėjimo, vienas gyvenantis klaipėdietis.

Bylos duomenimis, kaltinamieji suplanavo imituoti eismo įvykį, automobiliu kliudyti senolį, sutrikdyti jo sveikatą ir pagrobus vyro namų raktą jį apiplėšti. Nors namų rakto jiems pirmą kartą paimti nepavyko, minties pagrobti iš senolio pinigų kaltinamieji neatsisakė.

Antrą kartą, apsimetę policijos pareigūnais, jie išviliojo senolį iš į iš namų, uždėjo jam antrankius, įsisodino į automobilį ir paėmė jo raktą. Senolis buvo išvežtas iš miesto. Kaltinamieji, bylos duomenimis, iš nukentėjusiojo buto paėmė tik vyrui priklausančią banko kortelę ant kurios buvo užrašytas ir PIN kodas, tačiau išgryninti pavyko vos 10 eurų. Po nusikalstamos veikos kaltinamieji vyrą parvežė į miestą, šiam nematant įkišo namų raktus ir paleido.

Manydami, kad nukentėjusysis turi daugiau nei 10 eurų, kaltinamieji apgaule ir vėl senyvo amžiaus klaipėdietį išviliojo iš namų ir įsisodino į automobilį. Šį kartą, kaip įariama, nukentėjusysis jau buvo smaugtas, jam į burną sušvirkšta skysčio. Bylos duomenimis, senolis buvo apsvaigintas, nuvežtas už miesto ir paliktas gulėti ant žemės. Paėmę jo namų raktą, kiti organizuotos grupės nariai nuvykę į klaipėdiečio namus, kaip įtariama, pagrobė 32, 5 tūkst. eurų grynųjų pinigų ir aštuonis butelius alkoholinių gėrimų.

Organizuotos grupės nariams kaltinimai pareikšti dėl neteisėto laisvės atėmimo, plėšimų, mokėjimo kortelės pagrobimo, jos panaudojimo, asmens dokumento pagrobimo, valstybės tarnautojo vardo pasisavinimo, sukčiavimų, netikrų pinigų įgijimo, laikymo ir realizavimo ir kitų nusikalstamų veikų. Nusikalstamos grupuotės vadovas taip pat kaltinamas dar ir dokumentų klastojimu, asmens dokumentų pagrobimu, svetimo turto įgijimu apgaule savo naudai.

Nukentėjusiaisiais šioje byloje be senolio taip pat pripažinti dar 10 asmenų, nukentėjusių nuo nusikaltimus dariusių jaunuolių. Asmenys, kaltinami nusikalstamų veikų padarymu, yra 20–29 metų amžiaus, dauguma jų teisti ne po vieną kartą.

Byla, kurią sudaro 35 tomai, perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismui.


2019-06-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt