P0

Politikų tribūna

E. Gentvilas: „Vien didindami mokesčius, gerovės valstybės nesukursime” (5)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2019-09-06


Liberalai, susitikę su Prezidentūros atstovais ir susipažinę su prezidento Gitano Nausėdos mokestiniais siūlymais, atkreipia dėmesį į tai, jog į gerovės valstybės kūrimą reikėtų žvelgti plačiau. Vien didinant mokesčius ir jų perskirstymą, bet neplečiant pačios mokesčių bazės ir neužtikrinant efektyvaus jų surinkimo, vargiai padėsime tvirtus pamatus gerovės valstybės kūrimui.

„Gerbiame ir palaikome Prezidento iniciatyvą konkrečiais pasiūlymais atskleisti kaip šalies vadovas ir jo komanda įsivaizduoja savo rinkiminio pažado – gerovės valstybės įgyvendinimą. Ir nors suvokiame, kad tai tik pradžia, tačiau, mūsų nuomone, resursų paieška dosnesnėms socialinėms išmokoms pradedama ne nuo akivaizdžiausių galimybių. Liberalai ne vienerius metus kartoja, jog papildomų pajamų derėtų ieškoti mažinant šešėlį, naikinant lengvatas, efektyvinant valstybės aparato darbą bei skatinant ekonomines investicijas“, – teigia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Liberalų sąjūdžio pirmininkas, klaipėdietis Eugenijus Gentvilas.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narių nuomone, gerovės valstybės modelis neturėtų remtis vien supaprastintu pajamų iš turtingesniųjų gyventojų atėmimu ir atidavimu neturtingiems, o labiau efektyviomis investicijomis bei vidinių resursų paieškomis.


2019-09-06

5 komentarai “E. Gentvilas: „Vien didindami mokesčius, gerovės valstybės nesukursime””

 1. Esu labai nusivylusi naujuoju prezidentu. Jo siūlymas dar labiau apmokestinti pagal individualią veiklą dirbančiuosius netelpa į jokius logikos rėmus. Į kitus jo siūlymus nesu įsigilinusi, tad jų ir nekomentuoju. Bet dėl vos galą su galu suduriančių pačių smulkiausių, iš savo darbo išgyvenančių ir nieko iš valstybės neprašančių bei iš jos negaunančių apkrovimas dar didesne mokestine našta – tik buvusiam bankininkui, nesuvokiančiam gyvenimo realybės, ir gali šauti į galvą. Apgailėtinas prezidento siūlymas. Kaip klaipėdietei net gėda už buvusį žemietį. Jei tam pasiūlymui bus pritarta, abejoju, ar “Atvira Klaipėda” išgyvens. Kaip ir dar daugybė smulkiųjų verslininkų. Tiesa, jie bent jau galės didinti kainas – kirpyklos, grožio salonai, turgaus prekeiviai etc. Tai – gerovės valstybė?! Trūksta žodžių. O liberalai galėtų pateikti ir konkretesnius pasiūlymus, neapsiribodami tuščiomis deklaracijomis, beje. Prikabinu jau spausdintą atvirą laišką šia tema. https://www.atviraklaipeda.lt/2019/06/15/atviras-laiskas-s-skverneliui-l-kukuraiciui-g-nausedai-ir-seimo-nariams/

  • o ką gauna iš valstybės ne pagal individualią veiklą dirbantys?

  • Anonimui: gauna apmokamas atostogas, kai kas – labai ilgas (pvz, verkiantys pedagogai) , gauna darbo priemones: kompiuterius, stalus, rašymo priemones, vandenį, tualetinį popierių etc. Kai kas gauna ir telefonus, ir net valdiškus automobilius, kai kas – aprangą: policija, gaisrininkai; gauna normalius biuletenius susirgus, kai kas- 13- tus atlyginimus kasmet ir taip toliau, ir taip toliau, nekabant apie būsimą normalią pensiją, kai dalis dirbančiųjų pagal individualią veikla jos tiesiog neužsidirbs…

  • 100 procentų pritariu Palmirai.
   Žmonės, dirbantys pagal individualią veiklą, turi labai mažas socialines garantijas.
   Prezidentas turėtų suprasti, kad gerovės valstybę galima sukurti tik pritraukus į Lietuvą investicijas, kuriančias didelę pridėtinę vertę. Kol kas pastangų nulis.
   Tad jo pasiūlymai labai nuvylė. Bet kas galėtų taip pasiūlyti – nuskriaudus vienus, padalinti kitiems.

 2. Nebus iš ko vogti? Nors, tegul patys moka mokesčius nuo savo prisivogtų milijonų ir milijardų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt