Nuomonės

Pirmyn, vergai nužemintieji! (11)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2019-09-13


Ligita Girskienė pajudino širšių lizdą. Žinia, širšės gelia skaudžiai. Kai kam, kas joms yra alergiškas, širšių įgėlimas būna ir mirtinas.

Vieša paslaptis, kad iš visų mūsų, šalies piliečių, biudžeto pinigų tūkstantinės lėšos (o šalies mastu, ko gero, susidarytų ir milijoninės) skiriamos „geriems” politikų darbams žiniasklaidoje nušviesti, iškilo į paviršių kaip vienas vandeny neskęstantis daiktas iš š raidės. Ir prasidėjo!

Oi, kentės dabar Ligita ne nuo ko nors kito, o nuo tos pačios žiniasklaidos, kovos prieš kurią dar, mano žiniomis, nelaimėjo niekas. O nukentėjusiųjų – nors vežimu vežk.

Kol kas L. Girskienė taikiai su pareigūnais aptarinėja eitynių prieš smarvę tvarką, bet kas gali paneigti, jog artimiausiu metu jai neteks duoti parodymų jų kabinete? Palmiros Mart nuotr.

Nes viešumas, žinia, turi ne tik savo gražiąją, bet ir tamsiąją pusę. Metafora tapusio posakio, kad laikraščiu galima užmušti ne tik musę, bet ir žmogų, galią Lietuvoje, deja, yra pajutęs ne vienas.

Užtenka tik prisiminti nūnai į Seimo narius besibalotiruojančio, save žurnalistu vadinančio piliečio per teliką kelis metus skleistą šmeižto ir žmonių pjudymo kampaniją, pasibaigusią kelių žmonių mirtimis, dar kelių – sužlugdytais gyvenimais bei ne vieną pilietį patupdžiusį į teisiamų suolą, kuriame pirmiausia, subjektyviu pastebėjimu, turėjo atsidurti ne kas nors kitas, o minėtasis manipuliatorius, intrigantas ir melagingų žinių skleidėjas.

Bet kalba ne apie jį. Kol kas prieš Ligitą nukreiptas puolimas, ačiū Dievui, tokio masto neįgavo. Tikėkimės, kad ir neįgaus, nors dar ne vakaras…

Pirmasis į kovą prieš drąsią klaipėdietę moterį pakilo bailys, pasivadinęs Džonu Smitu.

Ką apie tokius „teisybės ieškotojus”, bijančius mūsų demokratijos dienomis savo nuomonę skelbti tikruoju vardu, manau, pasakysiu vienu sakiniu.

Anonimai man asmeniškai yra tokie patys, kaip ir jų pokario laikų „genetiniai” protėviai, kurie NKVD skųsdavo darbščius, savo rankomis šiek tiek geresnį gyvenimą už juos, tinginius, susikūrusius kaimynus, o pastaruosius išvežus į Sibirą, patys pirmieji pasiglemždavo užgyventą ištremtųjų turtą. Jų proanūkiai mūsų dienomis nuiminėja prieš sovietinę bei vokiškąją okupaciją kovojusių Lietuvos patriotų lenteles.

Nieko naujo, istorija, žinia, vystosi ratu.

Tačiau kaip žurnalistei, jau dvejus metus dirbančiai be jokių, net menkiausių redaktoriaus nurodymų ar pastabų, labiausiai visgi skaudu dėl kai kurių kolegų, savanoriškai (o galbūt – ir ne?) pradėjusių viešą Ligitos pjudymo kampaniją.

Dabar šalia jos į kompaniją, kad būtų linksmiau, siūlau pastatyti ir mane.

Tad pirmyn, vergai nužemintieji, išalkusi minia, pirmyn!


2019-09-13

11 komentarai apie “Pirmyn, vergai nužemintieji!”

 1. Kad į eitynes susirinko tie miestiečiai , kurie turi savigarbos ir išaugo iš ,, vergų,, marškinėlių bei pavargo beveik 10 metų mero klausytis ,,
  kaip dirba , bet …. ,, Ką reiškia smirdės ? O kur keliauja tos didžiulės savivaldybės įmonių investicijos ,,gerinimui ,,? Į ,,,gerintojų ,, pilis ? Na jau ne , atėjo laikas paskaičiuoti kaip ir kas naudoja klsipėdiečių biudžetą . Ligita dar nebūdama politike darė ką galėjo ir reikalavo suvaldyti smarvę , o dabar būdama Kontrolės komitete , prašo auditų ? Pavojus sėdėjusiems be baimės , todėl ir bando ,, užmušti ,, laikraščiu. O kaip Jūs renkate politikus , tie kurie aimanuoja dėl Girskienės ?

 2. Na yra ir anoniminėje nuomonėje tiesos. Smarvė eina jau daug metų, pagrindinės įmonės/kaltininkės kaip ir aiškios, tačiau blaškomasi – niekaip nepavyksta “išsirinkti” kaltininko.
  Kitas teisingas dalykas paminėtas – pradėda daugėti ir daugės valdininkų (pvz. seimo narių), kurie nieko nedarę truputį pakalbės ir bandys pasiimti visus laurus. O tai naudos neatneš, o tik sumenkins pačių gyventojų kovą, kurią pagrinde gyvenantojai patys vieni ir kovoja.

 3. Na panašu jog AtviraKlaipėda pasidalijo į dvi stovyklas. Negražu, neskanu, kvapas negeras atsiranda.
  Buvo labai keistas poelgis paskelbt anonimo straipsnį, nors patikėkit, pagal rašysenos stilistiką ir anonimą pažint galima.
  O žiniasklaida – TV sakyčiau pernelyg jautriai sureagavo, o dabar teisinasi, būtais /nebūtais darbais, dėl užvirtos košės.

  • Gerbiamas SG, Atvira Klaipėda nesidalino ir nesidalins į jokias stovyklas. Taip, aš priėmiau sprendimą skelbti tą atsiųstą anonimonę nuomonę. Anonimiškumas ir man nepatinka, bet jei pradėsiu vadovautis tuom, kas man asmeniškai nepatinka, tada bus laikas uždaryti AK. Jei žmogui neužtenka drąsos pasiskelbti ar yra kokie nors kiti motyvai – čia jau jo reikalas. O ir galiausiai, koks skirtumas, jei būtų pasirašęs kokiu nors Juozu Jarmalavičiumi ir atsiuntęs iš tokio gmail pašto? Mes juk netikrinsim ir neprašysim asmenybės patvirtinimo. Ši nuomonė įstatymų nepažeidžia ir tai vienintelis kriterijus man sprendžiant skelbti ją ar ne.

 4. Neskanu ,negražu. Vienus šmeižt kitus liaupsint. Rinkimai. Kaip kitaip prasimuši ,kaip parašus susirinkt ,reikia liaudžiai kažką žadėt ir balsuos .ar ne taip ? Juk pati politikė rašė eisiu į seima ,eisiu į Europos parlamenta tik reikia palaikymo ir balsų O smarvė daugybė metų. Smirdėjo mėsos kombinatas ,žuvies įmonės, savartynai. O kas pasikeitė.

  • Aš manau , kad ji taip nusprendė po tokios viešos ,,draugelių ,, atakos . Ji dar sako : aš tvirtėsiu …., nes tokį puolimą galima vertinti kaip norą susidoroti – kiek skaičiau kas kur ką sakė ar viešino nemačiau ypatingos priežasties ,,balticumo įsižeidimui ))),, . Aš domiuosi savo rinktų politikų darbu , todėl žinau , kad Girskienė kaip kontrolės komiteto pirmininkė ir komitetas inicijavo patikrinimus ar racionaliai naudojami miestiečių pinigai ir t.t Pajudino biudžeto ,, siurbeles ,, . Šiaip mano nuomone tokie kaip Girskienė ir turi būti politikai , todėl labai palaikysiu jos kandidatavimus . O kas dėl smarvės ,ponia Rima , turėkite padorumo nors neatsiminti , nes už tą smarvę , kurią dabar užuodžiame , mes dar ir sumokame .Mokame už atliekas , mokame už kiekvieną kanalizacijon nuleistą lašą .

 5. ,,žiniasklaida,, vis labiau panašėja į propagandą , gaujų suvienytų pagal priklausymą nuo blūdo . Kas šeria tam ir laižo ranką ? Kas dėl Girskienės , tas puolimas ir prasidėjo iš baimės , kad patrauks pinigų bliūdelį , kurį , tie patys vergai ir suneša , bet dalija jau ,, išrinktieji ,,, . Ir kada neapsikentę smarvės vergai sukyla , o asmuo juos suvienijęs dar bando ir blūdo turinį suskaičiuoti – tada iš vis kyla pavojus ir prasidėjo Girskienės ,,, užmušimas,, žiniasklaida . Šlykštu …bet noriu tikėti vergai jau nubudo ir nesileis žeminami .

 6. Kol vergai dirbs už minimumą niekas algų ir nekelia. Tegul visi iki vieno tris mėnesius neina dirbti, ot būtų tada! 😀
  Bet vergai to net nesuvokia… ):

 7. Lietuvis seniai yra paverstas darbiniu gyvuliu. Šiuo metu dar ir degraduojančiu… Pigios darbo jėgos eksporto valstybei tas yra kaip tik. O politika gimdo toliau degradaciją su tyčia sukurta ilgalaikio skurdinimo politika toli ir nenužigiuosi. Žmonėms oraus gyvenimo nereikalauja niekas, normalios pragyvenimo normos lygio nė vieno reikalaujančio nėra, kad bent 1000€ būtų, o atlyginimai bent 2000€. Ką padarysi, jeigu apie 80% masei tinka vergovė… Argi kam nors rūpi tie vergai? Na piarui pasidaryti kodėl gi ne? Griebiam silpniausias jautriausias temas ir pirmyn į politiką… Taip buvo yra ir bus, kol pati visuomenė netaps išmintinga ir brandi, joks geras įstatymas joks geras valdymo modelis neprigis. Skaldyk ir valdyk principu veikiama visuomenė sužlugdoma, kad ir šiuo metu, pametė kažkokius ten ir pjaunasi patys tarp savęs kvailiai, visi vienodai anuomet žudė, visi, vieni dienom, kiti naktim… Na bet juk reikia kad peštusi liaudis tarp savęs. Jie tik laikosi vieningai, kitaip sistema žlugtų. O visuomenė kvaila, net nežino kas yra pilietinė galia… Na ir tegul, jeigu patinka būti vergais, tegul sau būna. (;

 8. Politinė reklama 2020. Orai atšalo, nebesmirda tai reikia kažkaip kurt naujus skandalus, nes tuoj būsimų rinkėjų ratas susiaurės 🙂 o šiaip žurnalistai neturėtų deklaruoti palaikymo vienam ar kitam politikui ir būti nešališki. Ką jūs savo straipsniu ir parodėte. O tai jau ne žurnalistika, labiau demagogija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt