P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Dėl paveldo – negausus protestas (11)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-09-25


Išreikšdami pasipiktinimą tuo, kad per pastarąjį mėnesį Klaipėdos senamiestyje buvo nugriauti du pastatai – Daržų g. 14 ir Didžioji Vandens g. 26 – keliolika klaipėdiečių trečiadienio vakarą susirinko į protesto akciją „AtA Klaipėdos istorijai“ prie Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus.

„Uždaromas neaiškiam likimui architektūros perlas – Klaipėdos centrinis paštas (Liepų g. 16). Tokia miesto istorijos naikinimo politika priverčia visuomenę imtis veiksmų ir išreikšti protesto balsą prie valstybės paminklų saugomos institucijos. Klaipėdos miesto savivaldybės ir KPD Klaipėdos skyriaus veikla tampa antipaveldistine ir priešinga Klaipėdos miesto istorijos išsaugojimui. Reikalaujame Klaipėdos miesto savivaldybės ir KPD Klaipėdos skyriaus, kad būtų užkirstas kelias tolesniam pastatų griovimui ir imamasi žingsnių dėl apleistų senamiesčio objektų restauravimo ar sutvarkymo. Apleista Klaipėdos istorinė dalis daro nepataisomą žalą viso miesto įvaizdžiui”, – buvo rašoma kvietime į šią akciją.

Martyno Vainoriaus nuotr.


  2019-09-25

  11 komentarai “Dėl paveldo – negausus protestas”

  1. AvatarAr pradingo (IP: 88.216.137.76)

   Kodėl niekur nesimato šveplo Juozaičio

  2. AvatarMarius (IP: 78.57.200.128)

   Klaunu burelis susirinko papiketuot, bet tikriausiai apskritai nori savo snukius visuose vietose isdemonstruoti, kad galetu i artejancius rinkimus papulti… galetu buti isrinktas ir metu pasisakymas (pastato dazai atsilupe, reiskia reikia konfiskuoti…)

  3. AvatarNesvarbu (IP: 90.140.228.82)

   Nesikeičia protestuotojų veidai, nes visiems kitiems, matyt, viskas Dzin. Mankurtams tik paėsti, pagerti, na dar pasidauginti. Ir kas jiems ta miesto istorija! Bėda ta, kad Klaipėdoje labai mažai inteligentijos, o ir ta pati dreba dėl savo darbo vietelės. Apgailėtina ir tiek. Bet negi patys ” načalnikai” nori, kad jų vaikai irgi gyventų mankurtų gyvenimą? Keista….

   • AvatarTai kad (IP: 78.57.214.60)

    Visi kiti nieko net nežino, juk turėtų į pašto dėžutes įmesti ir visi žinotų, bet to nereikalauja visuomenė, todėl nieko ir nežino… O načalnikai? Tai tik perku parduodu bukiai, manote jų vaikai kitokie?…

  4. AvatarIdiotams (IP: 86.100.128.92)

   Gal visi tie piketuotojai tegul susimeta po truputį ir tvarko tą “paveldą”….gal ir paštą

   • AvatarNesvarbu (IP: 90.140.228.82)

    O kodėl JIE turi tvarkyti paveldą? Ir kodėl Jūs tą žodį kabutėse parašėte? Gal todėl, jog nežinote, kas tai yra?

   • AvatarGal taryba tegul po eurą sumeta paveldo išsaugojimui? :D (IP: 78.57.214.60)

    Tai iš visuomenei skirtų lėšų ir tvarko, o ne iš įsteigtosios valdžios asmeninių lėšų, kurių niekas nei tikrina, nei kontroliuoja, galimai kad ir kontrolei reikia juk gyventi. (;
    O dėl pašto. Perka ir užsienyje paveldo objektus, bet atkuria restauruoja griežtai pagal paveldosaugos reikalavimus. O pas mus?…

  5. AvatarBūkim mandri be vardų (IP: 86.100.145.147)

   Gal Jaunuolis Parkeris vietoj to kad užsiimti mėnulio pilnaties sindromu, galėtu pradėti intensyviai ruoštis būti tuo kuris ateityje darys viską, kad senamiestyje, vokiečių turistai turėtų ką nufotografuoti? Ir tai padarys ne piketuodamas, o investuodamas ir darydamas konkrečius darbus/veiksmus!
   O/bet/tačiau piketuotojų kontingentas ir veidai nesikeičia jau kokis 6 metus, ir nesvarbu kokia piketo tema.

  6. AvatarEsu (IP: 88.118.160.21)

   daleiskim Laisvūnas Kavaliauskas. Va ten už lango man negausiai dar piketuoja, žvakutes degioja, o aš šiltai sėdėdamas kabinete mintį audžiu. Atsibodo. Na tikrai, neįmanoma dirbti. Na ko jie nori – Grubliauskui galima, Taraškevičiui buvo viskas galima, Budinas darė ką norėjo na ir visiems – Simonavičiūtei, Zulcui, Velykienei, Vaitkui ir t.t. – galima, o man Ne? Negalima net vėjui leisti papūsti? Aš net visos Klaipėdos apskrities VIRŠINYKAS buvau, o jie kas? Na ir laikai atėjo, nesąmonė kažkokia. Piketuotojai, Jūs neteisūs. Kiekvienas viršinykas turi kažką galėti.

   • AvatarRytis (IP: 90.135.169.254)

    Jo, tai griaukim viską ir darykim, ką panorėkim. Tai gal viršininkai tarnauja patys sau, o ne visuomenei?!

   • AvatarRyčiui (IP: 78.57.214.60)

    Aišku kad patys sau, juk šiandien dėl požeminių garažų patys sau prasibalsavo, nes per muzikiniui įpareigota Parkavimą ir sau prasuks, o kaip kitaip vargšams prasisukti Lietuvoje? Negi eis dirbti nuo algos iki algos, kai visuomenė leidžia prasisukti!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt