P0

Miestas, Svarbu

Į vėluojančių projektų sąrašą stoja ir mokykla (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2019-11-15


Nors birželį pasirašant 10,9 mln eurų vertės sutartį dėl naujosios Senvagės mokyklos statybų miesto vadovai  žadėjo, jog itin principingai ir atidžiai bus kontroliuojama tiek statybos darbų kokybė, tiek terminų laikymasis, jau dabar nesilaikoma pirmojo pasitarimo metu užsibrėžtų terminų – užsitęsus projektą pabranginusių inžinerinių tinklų iškėlimo darbams, sustabdytas rangos sutarties vykdymas.

Be to, paaiškėjo, kad vykstant nesutarimams tarp statybininkų pasisamdytų darbo projekto rengėjų ir mokyklos projektuotojų, savivaldybei teko pirkti papildomas ekspertizės paslaugas, kurios turi atsakyti, kas teisus šiame ginče ir ką reikia daryti toliau. Galiausiai, pats rangovas jau viešai aiškina, kad žiemą dėl oro sąlygų tikriausiai negalės laiku atlikti visų suplanuotų darbų.

Astos Vainorės nuotr.
Projektas su klaidomis?

Kultūros, švietimo ir sporto komitetas buvo paprašęs Savivaldybės administracijos pateikti informaciją apie šio savo dvigubu pabrangimu jau pagarsėjusio projekto eigą.

Ją politikams pristatęs Projektų valdymo poskyrio vedėjas Gintaras Dovidaitis aiškino, kad šiuo metu statybvietėje iškirtus medžius ir krūmus vyksta inžinerinių tinkų iškėlimo darbai. „Klaipėdos energijos” pasamdytas rangovas dabar guldo naujus tinklus ir visus darbus turėtų užbaigti iki gruodžio vidurio. Dujotiekis, anot vedėjo, dėl papildomų projektavimo darbų bus sutvarkytas šiek tiek vėliau – tuo už savivaldos pinigus rūpinasi bendrovė ESO.

Kol vyksta šie darbai, sutartis su mokyklą statysiančia bendrove „Versina” sustabdyta. Su tinklais susiję savivaldybės rūpesčiu esantys darbai pagal pirminius planus turėjo baigtis spalio pradžioje arba viduryje. Pačios mokyklos statybos darbų trukmė pagal sutartį yra 16 mėnesių.

G. Dovidaitis taip pat informavo, kad yra atsiradusi trintis tarp statybininkų pasisamdytų darbo projekto rengėjų ir mokyklos projektuotojų.

„Rangovas pasirinko ne tuos pačius projektuotojus ir atsirado trintis. Tai daugiau ar mažiau natūralus procesas. Projekto autoriai sako, kad nėra esminių klaidų. Užsakėme ekspertizę, kuri per tris savaites pateiks išvadas. Produktyviai išnaudosime laiką, kol vyksta tinklų iškėlimo darbai. Jau ir dabar rengiamas darbo projektas, tik dėl kai kurių niuansų nesutariama ir ten sustabdyta”, – aiškino tarnautojas.

Tuo metu vicemeras Arvydas Cesiulis, dalyvavęs viename iš pasitarimų, replikavo, kad jam situacija priminė, jog kalbasi kurčnebylis su aklu.

Komentuodamas viešus rangovo pareiškimus, kad „šiemet statybos darbai neprasidės, nes žiema statybos pradžiai nėra tinkamas metas, juo labiau kai pirmiausia reikia įgyvendinti atitinkamus žemės darbus“, G. Dovidaitis teigė, jog statybininkai taip kalba vadovaudamiesi prielaida, jog bus prasti orai.

Gatvę ties savivaldybė?

Komiteto narė Nina Puteikienė teiravosi, koks yra likimas kelio po būsima galerija tarp mokyklos korpusų, kurį turėtų nutiesti gretimai esančiuose sklypuose gyvenamąjį kvartalą ketinantys statyti UAB „Danės krantas”, ir ar bus įgyvendinti šie įsipareigojimai, jei keistųsi sklypų savininkas.

Miesto straipsnių vidus

Martyno Vainoriaus nuotr.

UAB „Danės krantas” užsakymu dar 2013 m. kovą buvo parengtas nuomojamo 7,58 ha valstybinės žemės sklypo (sovietmečiu čia buvo šiltnamių kombinatas) detalusis planas, pagal kurį jis skaidomas į mažesnius sklypus ir numatoma, kad jų paskirtis – daugiaaukščių ir aukštybinių pastatų statyba.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

„Danės krantas nori, berods, 8 daugiabučius pastatyti. Yra infrastruktūros plėtros sutartis dėl gatvės nutiesimo, bet joje nėra termino. Siejama tik su namų pridavimu. O mums ta gatvė yra reikalinga dabar, tad vyksta reguliarūs susitikimai su investuotojais, derinamos pozicijos. Savivaldybė gali kol kas savo lėšomis padaryti darbus, o sutartis tada būtų pakeičiama numatant, kad investuotojas kompensuos išlaidas. Kol kas ji dar derinama”, – sakė G. Dovidaitis.


  2019-11-15

  2 komentarai “Į vėluojančių projektų sąrašą stoja ir mokykla”

  1. AvatarSvarbiausias projektas (IP: 86.100.89.119)

   Ir mokyklos nelabai tereikia? Vaikai šiaurinėje pusėje mokyklomis aptekę, renkasi išsirinkti negali! Greitai statom, valdžiagyviai, greitai! Mokykla – svarbiau nei visi parkeliai, trinkelės ir kiti išplaudinėjimami projektėliai!

  2. Avatarezy (IP: 78.56.19.8)

   Kur tu!? Juk Klaipėdoj niekas nevėluoja. Juk tai geriausiai dirbanti avivaldybė Lietuvoj, jų vadovų ir š juk nesmirda…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt