P0

Regionas

Gargžduose – milžiniška trispalvė ir 30 laužų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-03-05


 30-ąjį laisvos Lietuvos pavasarį Klaipėdos rajonas pasitinka išskirtinai.

Pranešama, kad kovo 10-ąją ant rajono savivaldybės pastato Gargžduose bus išskleista milžiniška trispalvė, o Kovo 11-osios renginius rajone vainikuos vakare pagrindinėje miesto aikštėje įžiebti 30 simbolinių laužų.

4,5 metro pločio ir net 31 metro ilgio trispalvė – vienas iš Kovo 11-osios akcentų Klaipėdos rajone. Bendras vėliavos plotis  – apie 135 kvadratiniai metrai.

4,5 metro pločio ir net 31 metro ilgio trispalvė – vienas iš Kovo 11-osios akcentų Klaipėdos rajone. Bendras vėliavos plotis  – apie 135 kvadratiniai metrai. Skelbiama, jog tai bus didžiausia trispalvė, kada nors iškelta Vakarų Lietuvoje.

„Vėliavą kelsime ant savivaldybės pastato. Kad maždaug įsivaizduotumėme trispalvės dydį –  pastatas yra apie 10-ies metrų aukščio, o per ilgį kiek daugiau nei 40-imt metrų. Tad vėliava uždengs didžiąją dalį pastato. Šiais metais Nepriklausomybės atkūrimo dieną minime jau 30-ąjį kartą, todėl kovo 11-osios vakarą prie savivaldybės įžiebsime ir 30-imt laužų. Po vieną kiekvieniems nepriklausomos Lietuvos metams“, – Klaipėdos rajono savivaldybės pranešime  cituojamas jos meras Bronius Markauskas.

Idėja kovo 11-ąją iškabinti milžinišką vėliavą kilo prieš gerą pusmetį. Vienas iš šio sumanymo autorių, rajono Tarybos narys Vytautas Butkus sako, kad jam trispalvė visuomet asocijuojasi su laisva ir nepriklausoma Lietuva.

„Iš 30-ies atkurtos Nepriklausomybės metų 27-ąjį pavasarį augu kartu su Lietuva. Tikiu, kad mūsų valstybės vėliava, išsaugota tremtyse ir bunkeriuose, tapo ir šiuolaikinės kartos savastimi. Mano supratimas apie valstybės vėliavą turi tvirtą pamatą: tai atėjo iš mano šeimos, iš mano giminės istorijos“, – teigia Vytautas.

Visus Kovo 11-ajai rajone skirtus renginius rasite čia.


  2020-03-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt