P0

Sportas

Priaugo ne tik svorio, bet ir pasitikėjimo savimi

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-08-19


Ne visada žmonės renkasi sportą norėdami sulieknėti, kartais tikslas yra priešingas – priaugti svorio. Dvyliktokas Deividas Jucevičius (18 m.), pradėjęs sportuoti „Apelsine“ su asmeniniu treneriu Rimvydu Stonkumi, per pusmetį priaugo ne tik 10 kilogramų, bet ir įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. D. Jucevičius dalinasi savo sporto istorija.

Deividas Jucevičius su asmeniniu treneriu Rimvydu Stonkumi
Kada pradėjote sportuoti „Apelsine“ ir dėl kokios priežasties?

Sveikatingumo klube „Apelsinas“, esančiame prekybos centre „Studlendas“, sportuoju jau pusę metų. Pasirinkau būtent šį klubą dėl patogios jo vietos. Nusprendžiau, kad pradėsiu sportuoti, nes norėjau priaugti daugiau svorio ir labiau pasitikėti savimi, o asmenines treniruotes pasirinkau todėl, kad man buvo svarbu išmokti taisyklingai atlikti įvairius pratimus.

Kaip vertinate trenerį Rimvydą? Ar rekomenduotumėte jį kitiems?

Trenerį Rimvydą vertinu dešimtuku ir tikrai drąsiai rekomenduočiau jį kitiems. Rimvydas yra labai motyvuotas, turi daug entuziazmo ir sugeba taip pat motyvuoti aplinkinius. Kartu jis yra draugiškas ir nuoširdus. Su treneriu sutariam tikrai labai gerai! Rimvydas visus pratimus parodo labai suprantamai ir visuomet paaiškina, kaip reikia taisyklingai juos atlikti. Man bendrauti su treneriu yra lengva, jis visada išklauso, padeda ir pataria.

Kaip sportas pakeitė jūsų savijautą?

Sportas pakeitė mano savijautą labai stipriai ir tik teigiamai. Prieš pradedant eiti į „Apelsiną“, jau nuo ryto būdavau pavargęs, neišsimiegojęs, o dienos metu ir vakarais jausdavausi išsekęs. Kai pradėjau sportuoti, rytais būdavo lengviau atsikelti ir dienos metu pagerėjo savijauta. Dabar jaučiuosi stipresnis, atsirado daugiau pasitikėjimo savimi, tapau žymiai energingesnis. Sportuoju 4 kartus per savaitę vakarais, nes tokiu metu sportui turiu daugiau jėgų. Po treniruotės dažniausiai būnu labai geros nuotaikos ir netgi jaučiuosi  pailsėjęs.

Kiek kilogramų pavyko priaugti ir per kiek laiko? Ar buvo sunku?

Per pusę metų pavyko priaugti 10 kg ir buvo tikrai labai sunku, nes tam reikėjo įdėti  daug darbo ir pastangų. Gal ir keista, bet sunkiausia užduotis siekiant priaugti svorio man buvo daug valgyti, o mitybos pakeisti nereikėjo. Prieš pradedant sportuoti, valgydavau 3 kartus per dieną, o dabar valgau net 6 kartus. Iš pat pradžių buvo tikrai labai sunku ir neįprasta tiek daug valgyti, bet po poros savaičių pripratau ir dabar labai džiaugiuosi savo pasiektais rezultatais. Svėriau 58 kg, dabar sveriu 68 kg, o kitas mano tikslas yra pasiekti 80 kg, išlaikant gerą fizinę formą.

 „Apelsino“ sveikatingumo specialistas Rimvydas Stonkus pasakoja apie Deivido pasiektus rezultatus ir dalinasi sporto patarimais:
 Kokie buvo Deivido  „SMART“ diagnostikos rezultatai jam tik atėjus į „Apelsiną“?

 Deividui atėjus i sporto klubą ir atlikus „SMART“ diagnostikos testą, rezultatai parodė, kad Deivido koordinacija bei lankstumas yra silpni, vaikino smulkus kūno sudėjimas, netaisyklinga laikysena. Be to, jautėsi nepasitikėjimas savimi.

 Ar padėjote Deividui išsikelti sporto tikslus ir kokius?

Išklausius Deivido norus bei lūkesčius, kartu išsikėlėme artimiausius tikslus ir sudėliojome planą, kaip to pasiekti. Pagrindinė siekiamybė buvo padidinti raumenų masę, jėgą ir ištvermę.

 Kaip pavyko šių tikslų  pasiekti?

Sportuojant reikia daug valios, kantrybės bei noro siekti tikslų. Kai po truputį pradeda ryškėti rezultatai, tai labai stiprina motyvaciją nesustoti pusiaukelėje. Todėl sportuojančiam žmogui yra labai svarbus bendradarbiavimas ir trenerio palaikymas, taip pat reikalingas disciplinos  ir valios ugdymas. Deividas priaugo 10 kilogramų per pusę metų ir tai puikus rezultatas.

Kokios Deivido savybės jam padeda tobulėti sporte?

 Deividui, kaip jaunam žmogui, iš pradžių labai reikėjo sustiprinti motyvaciją ir pasitikėjimą savo jėgomis, nes to labai trūko. Tačiau per pusmetį atsirado akivaizdūs pokyčiai ir ne tik išoriškai matomi. Deividui labai padeda jo ryžtingumas siekti tikslo ir disciplinos laikymasis. Dabar sportas tapo jo kasdienybės dalimis ir maloniu pomėgiu.

Ką patartumėte vyrams, kurie norėtų priaugti daugiau svorio ir įgauti gerą fizinę formą?

 Labai svarbus aktyvus laisvalaikis, o sportuoti reikėtų bent 4 kartus per savaitę. Reikalingas judėjimas ne tik sporto salėje, bet ir gryname ore. Taip pat, laikytis subalansuotos mitybos ir gerti daug vandens. Sportuojant lengvo kelio nėra, lengvų ir greitų rezultatų taip pat, tačiau įdėjus pastangų, pokyčiai visada ateina. Sportas stiprina ne tik kūną, bet ir charakterį!


  2020-08-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt