P0

Miestas, Svarbu

Vietoje grąžinimo į darbą – tūkstantinė sąskaita (7)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-12-14


Dėl nepasitikėjimo iš pareigų šį sausį atleistas uostamiesčio savivaldybės valdomos UAB „Gatvių apšvietimas” vadovas Dangeras Aleksandrovas pirmadienį turėjo nuryti dar vieną karčią piliulę – Klaipėdos apylinkės teismas atmetė jo skundą, kuriuo vyras siekė būti sugrąžintas į darbą ir prisiteisti darbo užmokestį.

Negana to, D. Aleksandrovui priteista atlyginti 3400 eurų teisinės pagalbos išlaidų, kurias patyrė jo buvusi darbovietė ir Klaipėdos savivaldybė.

Skirtingai nei prieš porą mėnesių, kai teismas paskelbė sprendimą atnaujinti bylos nagrinėjimą iš esmės, šįkart Dangeras Aleksandrovas verdikto išklausyti neatėjo. Martyno Vainoriaus nuotr.

D. Aleksandrovas buvo pateikęs skundą teismui, kuriuo prašė ne tik grąžinti jį į pareigas ir priteisti darbo užmokestį, bet ir panaikinti Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio įsakymą, kuriuo iš „Gatvių apšvietimo” valdybos narių buvo atšauktas jos pirmininkas Andrius Saveikis (vietoje jo po kelių dienų laikinai, kol bus paskirtas naujas nepriklausomas narys, į valdybą buvo išrinktas Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas).  

Bylą išnagrinėjusi apylinkės teismo Klaipėdos rūmų  teisėja Kristina Serdiukienė konstatavo, kad D. Aleksandrovas buvo praleidęs terminą pateikti tokį skundą, bet kartu nustatė, jog yra aplinkybės, leidžiančios atnaujinti senaties terminą.

Anot teismo, nėra jokio teisinio pagrindo naikinti minėtąjį G. Neniškio įsakymą.

Teismas taip pat konstatavo, kad valdybos sprendimas dėl D. Aleksandrovo yra teisėtas, nes jį priimant kvorumas buvo, o sprendimas priimtas esant balsų daugumai, kaip ir numato teisės aktai bei įmonės įstatai.

Sprendime akcentuojama, jog įmonės vadovo ir valdybos santykiai yra grindžiami pasitikėjimu ir jis gali būti atleistas bet kada, kai tik netenka tokio pasitikėjimo.

Akcentuota ir tai, kad D. Aleksandrovas buvo atleistas be kaltės, o tik dėl nepasitikėjimo, tad kaltų veiksmų įrodinėjimas šiam teisiniam ginčui nėra reikšmingas. Lygiai taip pat akcentuojama, kad šiam ginčui nėra reikšmingas ir faktas, kad dėl „Gatvių apšvietimo” veiklos šiuo metu vykdomas ikiteisminis tyrimas.

Atmetus D. Aleksandrovo skundą jam priteista ir dalis atsakovais buvusių „Gatvių apšvietimo” ir Klaipėdos savivaldybės bylinėjimosi išlaidų. Įmonei priteista 2000 eurų, savivaldybei – 1400 eurų.

Toks sprendimas dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. Ar D. Aleksandrovas, neatėjęs į sprendimo paskelbimą, tai darys, sužinoti nepavyko – jis į „Atviros Klaipėdos” žurnalisto skambutį neatsiliepė.


  2020-12-14

  7 komentarai “Vietoje grąžinimo į darbą – tūkstantinė sąskaita”

  1. AvatarĮdomu (IP: 88.222.154.160)

   O kas atsakys dėl UAB “Klaipėdos gatvių apšvietimas” viešųjų pirkimų??? Auditas juk parodė, kad buvo pažeidimai

  2. AvatarStebėtojas (IP: 78.60.195.125)

   Kažkaip keistai skamba kad vienintelis nusižengimas, – prarastas valdybos pasitikėjimas. Nubalsavo dauguma ir atleido. Kažkuo primena tarybinius laikus. Betrūksta kaltinimų dėl moralės ir sabotažo.
   -Nepatinki tu mums Dangerai, – nepasitikim tavimi, – pasakė Petriukas ir pasikvietęs būrį spaliukų, išmetė buvusį bičiulį iš smėlio dėžės ir kibirėlį su kastuvėliu atėmė. Vat taip, žinokis.

  3. AvatarGraztas (IP: 84.15.178.115)

   Reputacijos nebera
   Darbo nebera
   Seimos nebera
   Susigrezt gyvam i zeme belieka ..

   • AvatarKaimynė (IP: 83.176.237.10)

    Nieko tokio… , nauja šeimą kuria, nauji projektai, nauji darbai, nauja reputacija, žodžiu naują lapą verčia chi chi chi

  4. AvatarKalėdos!!!! (IP: 78.57.193.166)

   Antra iš eilės kalėdinė dovana karaliukui. Čia šiam skaidriam, nekaltam, geraja vadybos praktika besivadovaujančiam ponuliui ne paskutinis pralaimėjimas. Tikėkimės, visoje šioje istorijoje triumfuos teisingumas. Su Šv. Kalėdom!!!!

  5. AvatarDuobkasys (IP: 78.62.22.0)

   Tai jau ir taip visus apskundes !! Ka beskust ??? O kiek dar teismu , kiek bylu priesakyje!! Kazin ka jis vartoja kad taip save uzkast sugalvojo …

  6. AvatarVaje (IP: 86.100.29.23)

   Aišku skus, viską skųs… O ką daugiau veikti…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt