P0

Politika

Valstiečių frakcija nepasitiki aplinkos ministru (9)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-27


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime išplatino pranešimą, kuriame klaipėdiečio liberalo aplinkos ministro Simono Gentvilo veiksmus vadina dviprasmiškais, o jo vieši pasisakymai esą sudaro vis stipresnį įspūdį, jog ministras atstovauja „kažkieno kito, o ne valstybės interesams”.

Simonas Gentvilas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Todėl LVŽS frakcija teikia S. Gentvilui klausimus, į kuriuos jis privalo atsakyti per 10 dienų. Didžiausia Seime opozicinė frakcija taip pat neatmeta galimybės kreiptis ir į prezidentą Gitaną Nausėdą, kad šis kuo skubiau įvertintų aplinkos ministro elgesį.

„Ministrui įteikėme 17 klausimų dėl jo veiksmų, kurie, mūsų manymu, yra kontraversiški ir abejotini. Mums nerimą kelia ministro požiūris į priimtų įstatymų įgyvendinimą. Pasigendame ryžtingo noro užtikrinti sklandžią ir nuo interesų grupių įtakos nepriklausomą aplinkos apsaugą, vykdančių valstybės institucijų veiklą. LVŽS frakcija norėtų išgirsti S. Gentvilo poziciją vertinant problemas ir incidentus dėl taršos Kuršių mariose. Mums taip pat didelį nerimą kelia anksčiau viešai skelbta informacija dėl S. Gentvilo bandymų praėjusios kadencijos Seime priimti atitinkamus teisės aktus, palankius įmonei „Grigeo Klaipėda“, užtikrinant, kad minėta įmonė taršos problemas išspręstų be jokių papildomų investicijų ir išlaidų, netgi sutaupant. Už tai būtų sumokėjusi uostamiesčiui priklausanti įmonė Klaipėdos vandenys, kitaip tariant, mokesčių mokėtojai. Tiesa, kaip vertino pati žiniasklaidai, įstatymo prastumti nepavyko, o įmonė „Grigeo“ toliau teršė ir taip sutaupydavo šimtus tūkstančių. Šiandien, būdamas aplinkos ministru, S. Gentvilas į savo komandą priima asmenis, kurie prieš tai atstovavo stambiam verslui. Todėl turime pagrįstų abejonių dėl būsimų ministerijos sprendimų bei teisės aktų projektų ir baiminamės, kad teršėjų problemos užguls mokesčių mokėtojų pečius“, – pranešime cituojama LVŽS frakcijos narė klaipėdietė Ligita Girskienė.

Anot pranešimo, kreiptis į aplinkos ministrą ir paprašyti atsakyti į klausimus LVŽS frakcijos narius paskatino Aplinkos ministerijos ir jai pavaldaus Aplinkos apsaugos departamento vadovybės konfliktas.


  2021-01-27

  9 komentarai “Valstiečių frakcija nepasitiki aplinkos ministru”

  1. Avataroi valstiečiai (IP: 83.171.17.102)

   bando davo kadrą Olgą ištraukti 🙂 pila pamazgas, nors ministras dirba porą mėnesių. JUOKDARIAI.

  2. AvatarNa taip (IP: 88.119.39.225)

   Lygtai kas negalėjo įtarti kaip ir kam dirbs šitas dipukas? Aišku kad vykdys susitarimus su tais kurie davė jam pinigų rinkiminei agitacijai ir tebetęs antisocialaus verslo rėmimo liniją. Argi to nežinojo ponai ,,valstiečiai”?Kas iš jų prieš rinkimus garsiai pasakė kad šis niekšelis yra sugedes iki kaulu smegenu ir eina tik vykdyt zadanijų? Gal jųsų išgirtoji Girskienė ar Puteikienė draskėsi norėdamos atskleisti tikrąjį aferisto feisą?Ne. Nepadarė nei vieno skandalo.Viešo pareiškimo. Vienai rūpėjo iškilti per smarves kitai- per baltarusiu ,,kovotoju” rėmimą(tfu bl). Iš to sprendžiu kad visiems yra gerai kad visi priima šita niekdari. Žiūrėkit greit bendradarbiavimas prasidės. O jeigu ką dėl Girulių ar miškų manau jie pasakys ,,tai žmonės turi kilti, neleisti..”Ir pasiūlys kiekvienam rinkti parašus po peticija:D)

   • AvatarKamanė (IP: 88.119.39.225)

    Nu ir tegul. Nu ir tegul galvoja kad yra nebaudžiami ir visagalintys…O Tauta kap dės jiems per kepure viena kart kad srtuškės pasispils. Aš tikiu. Ir žinau.

   • AvatarTikrai (IP: 89.116.95.234)

    Pritariu “Na taip”.

  3. AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

   Girulių budeliai pragydo

   • AvatarVai vai (IP: 90.138.163.229)

    Kaip brandu 🙂 Liko sulaukti kol ” girulių draustinio gynėjas ” atšauks ” blogųjų valstiečių ” priimtus saugiklius dėl miško supirkinėjimo – 1500 ha . Liberalas jau pradėjo aimanuoti , ką darė ir seimo nariu būdamas . Kaip tai negali pirkti kiek nori ir parduoti kirsti kiek nori ir kam nori ? Mažai kertami Lietuvos miškai …. Norėčiau klysti ir saugikliai nebus atšaukti ….ikejai …grigejai …

  4. AvatarElena (IP: 90.138.163.229)

   Aš taip pat nepasitikiu ministru liberalu Gentvilu . Nepasitikiu ir kartu su juo ” žaidusiais ” personažais ” iš serijos ” iškirs Girulius . Už Girulių draustinį ” Tai jų dėka ir vietinių liberalų šis ponas gavo mandatą į seimą , o seime postas po rinkimų .

  5. AvatarRenata Sen. (IP: 88.119.39.225)

   Anokia naujiena. Klaipėdiečiai seniai žino šitą veikėją ir jau įvertinę jo gebėjimus…Reikėjo mūsų paklausti prieš rinkimus – dabar nereikėtų kamuotis nemigo naktim jaučiant nepasitikėjimą

   • AvatarPritariu Renatai Sen. (IP: 78.61.175.206)

    Reiktų Grntvilo paklauti kas jo rinkimo rėmėjai. Manau tuomet viskas būtų aišku. Dabar dėmesį nukreipia į KLASCO. Lengviausia parodyti, kad paisoma kaikurių rėksnių apetitus, o ar galvojama, kad įmonę iškeldinus į pietinį miesto dalį, perkels problemą?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt