P0

Miestas

Geležinkelio triukšmą slopinančios sienutės: jau turi rangovą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-04-20


AB „LTG Infra“ praneša, kad su UAB Geležinkelio tiesimo centras pasirašė sutartį, pagal kurią uostamiestyje bus statomos triukšmą slopinančios sienelės ties Bomelio Vitės, Geležinkelio stoties ir Parko kvartalais.

Projektinių pasiūlymų metu skelbtos sienučių vizualizacijos

Triukšmą slopinančių sienelių projektas Klaipėdos gyventojų, asociacijos „Vitės bendruomenė“ ir savivaldybės prašymu buvo kelis kartus koreguotas ir keistas. Tai, anot bendrovės pranešimo, bene daugiausiai dėmesio Lietuvoje dėl triukšmo sulaukęs geležinkelio ruožas.

Teigiama, kad pirmu projekto įgyvendinimo etapu statomos sienelės sieks daugiau kaip 2 km ilgio, jos bus iki 6,5 metrų.

Pernai kovą „Atvira Klaipėda” rašė, kad uostamiesčio valdžiai pavyko pasiekti kompromisą su Susisiekimo ministerija dėl tarp Parko ir Pušynų gatvių esančios perėjos per geležinkelį, kurią planuota panaikinti dėl tokių slopinimo sienelių. Teigta, kad sienelių projektas bus skaidomas į du etapus, o su ministerija bus pasirašytas ketinimų protokolas dėl prisidėjimo prie požeminės perėjos projektavimo ir finansavimo Europos Sąjungos paramos lėšomis.

Toks sprendimas dabar ir bus įgyvendinamas – sienutės bus statomos iki Parko ir Pušynų gatvių. Paaiškėjus, kas ir kada finansuos naujos perėjos įrengimo darbus, būtų įgyvendinamas antrasis triukšmo sienelių statybos etapas ties perėja, šiaurinės miesto dalies link. 

Skelbiama, kad dabartinio projekto vertė siekia beveik 4 mln. eurų be PVM, projektas bus finansuojamas ES struktūrinių fondų, AB „LTG Infra“ bei Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis. Numatoma, kad šio projekto įgyvendinimas truks iki metų.

Analogišką projektą „LTG Infra“ vykdo ir Giruliuose, kur šią savaitę jau turi prasidėti parengiamieji darbai. 


  2021-04-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt