P0

Kriminalai ir nelaimės

Du uostamiesčio advokatai stojo prieš teismą Panevėžy (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-05-17


Pirmadienį Panevėžio apygardos teismas pradeda nagrinėti baudžiamąją bylą, atskirtą iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje. Šioje byloje kaltinimai veikiant organizuotoje grupėje dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, trukdymo teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui vykdyti pareigas, organizavimo sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, kitų nusikalstamų veikų pareikšti 8 piliečiams, kurių trys kaltinami ir dėl melagingų parodymų davimo. Tarp šių kaltinamųjų – ir du Klaipėdos regione dirbantys advokatai Aivaras Surblys bei Marius Navickas.

Aivaras Surblys, „Atviros Klaipėdos” žiniomis, kaltu neprisipažįsta. Martyno Vainoriaus nuotr.

Prokuratūros pranešime teigiama, jog 2017 m. pavasarį vieno iš kaltinamojo namuose buvo rastos 6 sandariai uždarytos konservų dėžutės su labai dideliu kiekiu – 1033,28 g – narkotinės medžiagos kokaino. Jam buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu.

Įtariamasis, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikaltimą, su jį gynusiu advokatu A. Surbliu ir kitu asmeniu surado ir įkalbėjo nekaltą socialiai pažeidžiamą asmenį už piniginį atlygį (30 tūkst. Eur) prisiimti baudžiamąją atsakomybę vietoj sulaikyto asmens. Kaltinamųjų surastas asmuo prisipažino dėl neva padaryti nusikaltimo ir 14 mėnesių buvo suimtas.

„Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad pagal parengtą planą kaltinamieji A. S. (A. Surblys – A.K.) ir V. V. (Virgilijus Valius — A. K.) šiam asmeniui turėjo surasti advokatus, kurie taikytų neteisėtas gynybos priemones ginant ne šio asmens, bet V. V. interesus. Pastarasis turėjo sumokėti piniginį atlygį kaltę prisiėmusiam asmeniui ir apmokėti jo gynybos išlaidas. Tokiu būdu kaltinamasis A. S. pažadėjo V. V. vykdant prekybą žmonėmis ir neteisėtai piktnaudžiaujant padėti pastarajam išvengti baudžiamosios atsakomybės siekiant, kad vietoj V. V. būtų nuteistas nekaltas asmuo. Tokiu būdu V. V. ir A. S. susitarė trukdyti prokurorams ir tyrimo pareigūnams nustatyti pradėtame ikiteisminiame tyrime objektyvią tiesą”, – rašoma prokuratūros pranešime.

A. Surblio buvęs ginamasis taip pat kaltinamas tuo, kad jis, veikdamas organizuotoje grupėje, organizavo sunkiai sužaloti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato specializuoto padalinio vadovą dėl jo atliekamų tarnybinių pareigų bei rinko duomenis apie privatų pareigūno gyvenimą. 2018 m. balandžio mėnesį teisėsaugos pareigūnai sulaikė du kaltinamuosius, kurie planavo pasikėsinimą į policijos pareigūną ir prokurorą.

Skelbiama, jog iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduota jau 12-a baudžiamųjų bylų. Teismams perduotose nagrinėti baudžiamosiose bylose 6 asmenys yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos. Du asmenys, aktyviai padėję atskleisti organizuotų grupių narių padarytas nusikalstamas veikas, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, dar vienas asmuo, bendradarbiavęs su teisėsaugos pareigūnais, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Šiuo metu vykstančiame minėtame ikiteisminiame tyrime yra 35 įtariamieji, tiriama per 140 galimų nusikalstamų veikų.

Kaltinamieji advokatai A. Surblys ir M. Navickas anksčiau yra dirbę prokurorais.

2019-ųjų žiemą į M. Navicko kontorą, jam esant suimtam, neva buvo įsilaužta, bet to keisto įvykio policija tąsyk nekomentavo.


  2021-05-17

  2 komentarai “Du uostamiesčio advokatai stojo prieš teismą Panevėžy”

  1. Avatarsusidures (IP: 155.190.33.31)

   didziausi pyderai Marius Navickas ir Aivaras siurblys…mama uz piniga parduos…Atmatos…slykstynes dar ir zeme nesioja

  2. AvatarTomas (IP: 88.118.164.47)

   NEVA?!..Buvo isilaužta i kontora-)))))..Iejo nusiimdami signalizacijos koda,prieš tai POLICIJOS EKIPAŽAS užblokavo apsaugos automobili,ir neleido jam vykti i ITARTINA nujemima objekto nuo apsaugos!!!..NEVA-))))..Yra kameros…o jas irgi negalima peržiureti,nes “NEVA” tamsiosios jegos išeme visus vaizdo irašus!!!..POLICIJOS “BESPRIDIELAS”!!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt