P0

Regionas

Šunį žiauriai užmušė už butelį degtinės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-02-10


Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo dviem vyriškiams E. M. ir R. R. paskirta bausmė už žiaurų elgesį su gyvūnu.

Anot teismo pranešimo, byloje nustatyta, kad pernai spalį E. M. pažadėjus R. R. atlygį už tai, kad šis užmuštų jo šunį, R. R. prie tvenkinio, esančio Gargžduose, nenustatytu daiktu tyčia mušė gyvūną, padarydamas jam 9 x 5 cm dydžio hematomą dešinės apatinės pusės krūtinės sienoje (ties paskutiniais penkiais šonkauliais) bei masyvią hematomą dešinės pusės mentės vidinės dalies ir stuburo srities minkštuosiuose audiniuose, ir pririšęs šunį su pavadėliu prie betono gabalo, įmetė jį į tvenkinį bei paskandino.

Abu vyrai ikiteisminio tyrimo metu prisipažino padarę nusikalstamą veiką. E. M. parodė, kad nuo 2021 m. sausio jo namuose gyveno jam nežinomos veislės šuo vardu Perla. Šunelis sirgo, vietomis buvo nusmukęs kailis, buvo labai nusilpęs, vos paeidavo. Kadangi namie nebuvo kam prižiūrėti šunelio, o kaimynai skųsdavosi, kad šuo nuolat loja ir neduoda ramybės, sumanė šuniuku atsikratyti, bet esą nepagalvojo nuvesti gyvūno į veterinarijos kliniką ir užmigdyti. Spalį sutikęs R. R. pasiūlė pastarajam už butelį degtinės atsikratyti šuneliu. Šiam sutikus, nupirko R. R. degtinės ir perdavė šuniuką.

E. M. tikino žinojęs, kad negalima elgtis žiauriai su gyvūnais ir jų tokiu būdu atsikratyti, nes dėl to kyla atsakomybė, bet manė, kad į viešumą tai neiškils ir niekas apie tai nesužinos.

Panašias aplinkybes nurodė ir R. R., tačiau tvirtino, kad šuns nemušė, o šis galėjo susižaloti krisdamas į vandenį ir atsitrenkdamas į betono gabalą.

E. M. anksčiau buvo neteistas, nebaustas, dirba, o R. R. – teistas, daug kartų baustas administracine tvarka, nedirba.

Abu vyrai dėl savo elgesio išreiškė atgailą, prisipažino padarę nusikaltimą, tad byla išnagrinėta priimant teismo baudžiamąjį įsakymą.

Teismas E. M. paskyrė 2 550 eurų dydžio baudą, o R. R. – 30 parų arešto bausmę. Kadangi bylą užbaigta baudžiamuoju įsakymu,  teismas sumažino bausmes vienu trečdaliu – iki 1 700 eurų baudos ir 20 parų arešto.

Asmuo, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu, per keturiolika dienų turi teisę paduoti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.


  2022-02-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt