P0

Svarbu, Sveikata

Vyriausybė Klaipėdos universitetinės ligoninės perėmimo imsis per mėnesį? (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-02-28


Klaipėdos miesto tarybai vasario 17-ąją apsisprendus Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) perduoti Klaipėdos universitetinę ligoninę (KUL), kad būtų kuriama nauja Universiteto ligoninė, atitinkamas Vyriausybės sprendimo projektas dėl turto perėmimo gali atsirasti per mėnesį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Taip pirmadienį, po viešosios konsultacijos apie „asmens sveikatos priežiūros įstaigų tinklo vizijos įgyvendinimo eigą” surengtos spaudos konferencijos metu, sakė Kristina Auruškevičienė, sveikatos apsaugos ministro patarėja.

Pasak jos, vėliau jau būtų pradėta aktyviai planuoti visus kitus procesus.

Pagal baigiantis 2021-iesiems priimtas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas buvo pakeistas universiteto ligoninės apibrėžimas – tokia įstaiga nuo šiol gali vadintis ligoninė, kartu su valstybiniu universitetu vykdanti ne tik medicinos, bet ir slaugos, akušerijos studijų programas. Taip pat numatyta, kad Lietuvoje gali veikti po vieną universiteto ligoninę Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Sausio pradžioje buvo paskelbta, kad Klaipėdos miestui iš SAM pateiktas dvigubas pasiūlymas – ne tik perleisti valstybei KUL, siekiant naujos universiteto ligoninės statusą turinčios ligoninės mieste, tačiau ir prijungti Klaipėdos vaikų ligoninę prie valstybei priklausančios Respublikinės Klaipėdos ligoninės bei dalyvauti pastarosios valdyme dalininko teisėmis.

Universiteto ligoninė būtų sukurta sujungiant šiuo metu veikiančias Klaipėdos universitetinę, Klaipėdos jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligonines. Jos dalininkais taptų valstybė, atstovaujama ir SAM, ir KU.

KU valdymo organai – Senatas ir Taryba – dalyvavimui kuriant tokią tokią naują Universiteto ligonę jau pritarė vienbalsiai. Klaipėdos miesto Taryba vasario 17 d. priėmė sprendimą tik dėl KUL dalininko teisių, pareigų ir turto perdavimo SAM.


  2022-02-28

  Vienas komentaras apie “Vyriausybė Klaipėdos universitetinės ligoninės perėmimo imsis per mėnesį?”

  1. AvatarKlaustukas (IP: 78.62.147.40)

   Domina jungiamo “darinio” vadovas. Kas jis bus? Ar Vinso sūnus perims?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt