P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Mylimąjį pražudžiusiai teismo darbuotojai – lygtinis laisvės atėmimas (5)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-03-16


Nors Klaipėdos apygardos teismo darbuotoja ir jos gynėjas siekė, kad už avariją, kurioje žuvo žmogus, kaltinamoji būtų atleista nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, teismas jų lūkesčių nepateisino. Beveik trejus metus trukęs teismo procesas trečiadienį baigėsi Klaipėdos apygardos teismo ūkio dalies skyriaus vedėjos Ingridos Ulskienės teistumu.

I. Ulskienė buvo pateikusi prašymą ją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, bet teismas jos prašymą atmetė. Palmiros Mart nuotr.

Klaipėdos apylinkės teismo teisėjos Violetos Balčiūnienės priimtame nuosprendyje teigiama, jog I. Ulskienės „atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą negalima, nes pagal baudžiamajame įstatyme įtvirtintas nuostatas atleidimas nuo atsakomybės šiuo pagrindu galimas tik esant atitinkamų sąlygų visumai, kurių viena numato, kad laiduotoju gali būti tik teismo pasitikėjimo verti asmenys, dėl savo asmeninių savybių ar veiklos pobūdžio turintys galimybę daryti teigiamą įtaką kaltininkui. Kadangi teismas nustatė, kad asmuo, norintis laiduoti už I. U. dėl administracinių baustumų, t. y. sistemingo Kelių eismo taisyklių pažeidinėjimo, negali būti laikomas teismo pasitikėjimo vertu asmeniu, I. U. nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą neatleido”.

Minėtas asmuo, kuris, pasak teismo, sistemingai pažeidinėjo Kelių eismo taisykles – tai I. Ulskienės draugė pedagogė, kuri kaip būsima laiduotoja buvo apklausta dar praėjusių metų balandžio pabaigoje vykusiame teismo posėdyje.

Tada ji teigė neabejojanti, jog Ingrida prie vairo nebūtų sėdusi apsvaigusi nuo alkoholio, nes ji esą yra atsakinga, be to, alkoholio beveik visai nevartoja, „nebent per gimtadienį”. Tąsyk ji taip pat patvirtino, jog teisiamoji labai išgyveno dėl avarijos, kurioje žuvo jos draugas, ji dėl to lankėsi pas psichologus.

Pasak teismo pranešimo, nustatyta, jog I. Ulskienė dėl patirtų sužalojimų negalėjo adekvačiai suprasti įvykio aplinkybių, negebėjo suvokti aplinkos ir priimti valinių sprendimų, todėl jos pasišalinimo iš įvykio vietos teismas nevertino kaip sąmoningo veiksmo.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad I. Ulsienės padarytas nusikaltimas priskiriamas neatsargių nusikaltimų kategorijai, taip pat į tai, kad ji dirba, neteista, nusikalstamos veikos padarymo metu turėjo tris galiojančias administracines nuobaudas, prisipažino ir gailėjosi dėl sukelto skaudaus eismo įvykio.

Teismas jai skyrė 2 metų laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant tokiam pačiam terminui bei įpareigojo per šį laikotarpį nuteistąją tęsti darbą.

Taip pat teismas įpareigojo draudimo bendrovę papildomai, be jau išmokėtų sumų, nukentėjusiesiems atlyginti neturtinę žalą: žuvusiojo dukrai – 13 350 eurų, žuvusiojo seseriai – 5000 eurų.

Žuvusiojo asmens vaiko motinos civilinį ieškinį teismas atmetė.

Bylos esmė

Žmogaus mirtimi pasibaigusi avarija įvyko 2019 metų kovo 24-osios vakare pietinėje pramoninėje Klaipėdos dalyje ties posūkiu į Kairius.

Paaiškėjo, jog ne savo, o draugo Stanislovo R. automobilį „BMW 530D“ vairavusi Klaipėdos apygardos teismo darbuotoja I. Ulskienė jo nesuvaldė ir įvažiavo į griovį. Automobilis vertėsi ant šono ir per eismo įvykį buvo sumaitotas nepataisomai. Keleivio vietoje sėdėjęs BMW savininkas žuvo, našlaite palikęs mažametę dukrą.

Po avarijos, užuot kvietusi policiją ir medikus, moteris grįžo namo, palikusi savo žuvusį draugą automobilyje, o policijai apie įvykį pranešė tik kovo 25 d. ryte, po 5 val.

Automobilis vertėsi ant šono ir per eismo įvykį buvo sumaitotas nepataisomai. Feisbuko nuotr.

Ją į šiaurinę miesto dalį parvežė sustojusi taksi vairuotoja, kuriai esą pagailo naktį laukyme einančios moters. Ji dar 2020-ųjų spalį vykusiame teismo posėdyje labai detaliai prisiminė įvykio aplinkybes.

Nukentėjusiųjų advokatas R. Kivylius teisminio naginėjimo metu siekė įrodyti, jog vairuotoja iš įvykio vietos pasišalino ir apie avariją pavėluotai pareigūnams pranešė, galbūt siekdama nuslėpti savo apsvaigimą nuo alkoholio. Tuo metu teisiamosios advokatas Robertas Skėrys, atvirkščiai, įrodinėjo, jog moteris po įvykio buvo apimta streso ir esą net kurį laiką galėjo būti praradusi atmintį. Iš dalies šiuos jo spėjimus patvirtino atliktos ekspertizės išvados, nors su jomis nebuvo linkęs sutikti R. Kivylius, pageidavęs papildomos ekspertizės. Visgi teisėja jo prašymo netenkino.

Avarijos bylos nagrinėjimas dėl įvairių priežasčių ne kartą buvo atidėtas, ją buvo sustabdęs ir pirmos pandemijos metu šalyje paskelbtas karantinas.

Šis teismo sprendimas neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.

Nuteistosios advokatas R. Skėrys „Atvirai Klaipėdai” sakė kol kas kartu su savo kliente dar svarstantis, ar skųsti minėtą teismo nuosprendį.


  2022-03-16

  5 komentarai “Mylimąjį pražudžiusiai teismo darbuotojai – lygtinis laisvės atėmimas”

  1. Avatar (IP: 86.100.49.126)

   Aš nuoširdžiai nerandu žodžių nusakyti skausmo lygio. Man nesuprantama, kad išnešęs emegenis tikraja prasme, eini toliau pažeidinėti KET, kaip ir darei iki ir po nužūdymo. Pamokos nėra. Žūdys ir toliau.

  2. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.208.204)

   Be to ačiu poniai žurnalistiai kad nušviečiai lietuvai kai kurias teisēsaugos spragas,kaip savi mēgina sava teismo darbuotoja ištempti sausa iš balos.Gēda turētu būti .Taip pasielgusi moteriškē išvis turi būti nušalinta nuo darbo teisme.Ir nereikia ieškoti būrimo ir melo su tipo psichiatrais ,ekspertais bei tipo atminties praradimu tos moteriškēs .Melas,vien tik melas.

   • AvatarDa (IP: 86.100.49.126)

    Da pofik jiems. Atmazalino ir tiek žinių.

  3. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.208.110)

   Taip pat patarčiau žuvusio vyriškio artimiem ieškot gera ,garbinga privatu advokata ,kuris ne savas ,kuris reikalaus palei įstatyma bausti šita meluojančia moteriške,kuri pražudē žmogu.Kreiptis iš naujo į teisma artimiem su sažiningu ,stipriu privačiu advokatu ir įrodyti visa tiesa be melo.Kad šita meluojanti asmenybē butu teisingai nubausta.Nes teismuose ne visi savi yra ir ten sažiningu rimtu dirbančiu žmoniu,kaip ir advokatu sažiningu teisingu ,ne visi savi.Ieškokite tiesos teisme su stipriu privačiu advokatu.Taip pat užuojauta žuvusio artimiem.Tegu žmogaus gyvybe pražudžiusi meluojanti moteriškē būna teisētai nubausta.O alkogoli šita asmenybē mēgsta pasivaišinti ir nereikia meluot teisme,tuo labiau kad dirbantis yra teisme ir meluoja akivaizdžiai,gēda turētu jai būt taip elktis.Tuo labiau kiek yra tokiu akimirkiu kai šita moteriškē vaišina alkogoliu.Gēda tai moterīškei turi būt.O artimiem stiprybēs,atskleiskite tiesa ,be melo.

  4. AvatarKlaipēdietē (IP: 82.145.211.24)

   Savu juk neteisia įstatyma kaip nori išvartys.Žmogaus gyvybēs juk nebēra ,jokie pinigai ar konpensacijos artimiem žmogaus gyvybēs nesugražins.tai absurdas.Lietuva juk broliu ,šogeriu kraštas.Juk jos bausti negalima ,juk ji teismo darbuotoja.O apie dingusia atminti tai melas.juk norima sveika kaili išsukt nuo atsakomybēs.Gēda turētu but viešinti toki mela lietuvos žmonēms.Taip pat gēda turētu būti tokia darbuotoja palikti dirbti teisme,kuri pražudē žmogaus gyvybe.Taip pat melo nereikia viešint žmonēms.Kaip sakoma juk varnas ,varnui akies nekerta.Va tokia tiesa,bet tikra tiesa kitokia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt