P0

Politika, Svarbu

Ukrainiečiai materialinės paramos nesigviešia, mokyklas jau lanko 500 pabėgėlių vaikų

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-03-24


Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje keturi pirmi klausimai buvo skirti ukrainiečių, nuo karo atbėgusių į mūsų miestą, problemoms. Į darbotvarkę po neilgos diskusijos buvo įtraukti dar du papildomi klausimai, susiję su Ukraina.

Diskusija kilo dėl siūlymo Odesos vardą suteikti naujajam Melnragės takui. Alina Velykienė ir Nina Puteikienė siūlė šio klausimo neįtraukti į darbotvarkę kaip esą nelabai svarbaus šiuo neramiu metu. Iš dalies tam pritarė ir Edmundas Kvederis, ir Judita Simonavičiūtė.

Visgi po balsavimo jis į darbotvarkę buvo įtrauktas, kaip ir humanitarinės pagalbos Ukrainai suteikimo klausimas.

Visiems kitiems su vienkartine pinigine parama, pabėgėlių apgyvendinimo, vaikų mokslais, kultūros renginių lankymu susijusiems klausimams jau anksčiau politikai buvo pritarę atitinkamuose komitetuose, tad dėl jų diskusijų nekilo ir jiems praktiškai kone vienbalsiai buvo pritarta per keletą minučių.

Paaiškėjo, jog iš šiuo metu uostamiestyje jau registruotų beveik 4000 ukrainiečių, vienkartinės materialinės paramos, siekiančios 267 eurus, kol kas paprašė tik 75 pabėgėliai.

Po balsavimo dėl ukrainiečių vaikų mokymo miesto ugdymo įstaigose ir jiems skirto nemokamo maitinimo, N. Puteikienė pasidžiaugė, jos teigimu, sėkmingu Švietimo skyriaus darbu.

„Visame šitame įtampų kontekste aš norėjau pasidžiaugti, padėkoti ir net pasididžiuoti Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriumi, kad per tris savaites visi tie 500 vaikų jau rado vietą mokyklose, ieškoma vietų darželiuose ir ten nesimato jokių įtampų”, – sakė ji.


  2022-03-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt