Ukrainiečiai materialinės paramos nesigviešia, mokyklas jau lanko 500 pabėgėlių vaikų

Politika, Svarbu
Avatar photoPalmira Martinkienė
2022-03-24

Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos miesto tarybos posėdyje keturi pirmi klausimai buvo skirti ukrainiečių, nuo karo atbėgusių į mūsų miestą, problemoms. Į darbotvarkę po neilgos diskusijos buvo įtraukti dar du papildomi klausimai, susiję su Ukraina.

Diskusija kilo dėl siūlymo Odesos vardą suteikti naujajam Melnragės takui. Alina Velykienė ir Nina Puteikienė siūlė šio klausimo neįtraukti į darbotvarkę kaip esą nelabai svarbaus šiuo neramiu metu. Iš dalies tam pritarė ir Edmundas Kvederis, ir Judita Simonavičiūtė.

Visgi po balsavimo jis į darbotvarkę buvo įtrauktas, kaip ir humanitarinės pagalbos Ukrainai suteikimo klausimas.

Visiems kitiems su vienkartine pinigine parama, pabėgėlių apgyvendinimo, vaikų mokslais, kultūros renginių lankymu susijusiems klausimams jau anksčiau politikai buvo pritarę atitinkamuose komitetuose, tad dėl jų diskusijų nekilo ir jiems praktiškai kone vienbalsiai buvo pritarta per keletą minučių.

Paaiškėjo, jog iš šiuo metu uostamiestyje jau registruotų beveik 4000 ukrainiečių, vienkartinės materialinės paramos, siekiančios 267 eurus, kol kas paprašė tik 75 pabėgėliai.

Po balsavimo dėl ukrainiečių vaikų mokymo miesto ugdymo įstaigose ir jiems skirto nemokamo maitinimo, N. Puteikienė pasidžiaugė, jos teigimu, sėkmingu Švietimo skyriaus darbu.

„Visame šitame įtampų kontekste aš norėjau pasidžiaugti, padėkoti ir net pasididžiuoti Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriumi, kad per tris savaites visi tie 500 vaikų jau rado vietą mokyklose, ieškoma vietų darželiuose ir ten nesimato jokių įtampų”, – sakė ji.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Kvies Baltojo švyturio vakarienė su Leonu Somovu

Vakarienė prie šiaurinio molo Melnragėje sugrįžta. Ilgojo Joninių savaitgalio išvakarėse, birželio 21 dienos vakarą, visa Lietuva kviečiama į bendrą vakarienę ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Žūva daug ruonių

„Kraupus radinys pajūryje“, – „Atvirai Klaipėdai“ parašė klaipėdietė Simona ir pridėjo nuotraukas bei filmuką, padarytus Melnragės paplūdimyje. Į tokias situacijas ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Šeštadienis Vakarų Lietuvoje buvo pažymėtas mirtimis

Policija pranešė apie tris įvykius šeštadienį Vakarų Lietuvoje, dėl kurių pradėtų ikiteisminių tyrimų metu teks aiškintis žmonių mirties priežastis. Naktį ...
2024-05-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This