P0

Regionas

Kretingoje – jaunimo teatrų festivalis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-03


11 įvairių žanrų spektaklių, jaunimo teatrų trupės iš Lietuvos, Latvijos, Suomijos ir Ispanijos bei daugiau nei 200 teatralų – visa tai jau šį savaitgalį Kretingoje vyksiančiame XXI tarptautiniame jaunimo teatrų festivalyje–kūrybinėje laboratorijoje „Atžalyno scena“.

„Festivalis „Atžalyno scena“ – kas antrus metus Kretingoje vykdomas, seniausias Lietuvoje ir vienintelis tokio formato projektas Klaipėdos apskrityje. Šių metų festivalis, į Kretingą pritrauksiantis virš 200 jaunųjų teatralų, yra dedikuotas Lietuvos jaunimo metams. Tačiau į programą įtraukti tiek patiems mažiausiems, tiek paaugliams bei jaunimui, tiek ir vyresnio amžiaus žiūrovams skirti spektakliai. Festivalio programoje šiemet – ir du gatvės teatro spektakliai, vyksiantys viešosiose Kretingos miesto erdvėse bei suteiksiantys žiūrovui netikėtų sprendinių, geros nuotaikos, žaismingų akimirkų”, – pranešime cituojama Kretingos rajono  kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas” vyriausioji režisierė Auksė Antulienė.

Iš viso per tris dienas tarptautinio jaunimo teatrų festivalio–kūrybinės laboratorijos „Atžalyno scena“ metu žiūrovams bus parodyta 11 spektaklių, kuriuos pristatys jaunimo teatrai iš Lietuvos (Joniškio, Vilniaus, Plungės, Birštono, Šiaulių, Kretingos, Klaipėdos), Latvijos (Rygos), Suomijos (Helsinkio) ir Ispanijos (Barselonos).

„Tai jaunimo teatrai, kurie daug metų puikiai dirba su vaikais ir jaunimu, teatrai, kurių spektakliai tampa laureatais, teatrai, kurių spektakliai savo šalyse apdovanoti aukščiausiais apdovanojimais“, – pažymėjo A. Antulienė.

XXI tarptautinis teatrų festivalis-kūrybinė laboratorija „Atžalyno scena“ vyks gegužės 6–8 dienomis Kretingos rajono kultūros centre (J. Pabrėžos g. 1, Kretinga) ir viešosiose Kretingos miesto erdvėse. Taip pat festivalio metu Kretingos rajono kultūros centro II a. fojė veiks dailininko Andrius Seselsko triračio teatro instaliacija.

Daugiau informacijos ir festivalio programa: https://www.facebook.com/teatras.atzalynas


  2022-05-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt